Menü

Kávézacc és arcpakolás?

Az otthonunkban rengeteg olyan hulladékot termelünk, amit nem kell rögtön kidobi, hanem újra felhasználható. Ilyen például a kávézacc is, ami a kert- és szépségápolásban is alkalmazni lehet.

Ne dobd ki, használd újra!

A környezettudatosság nagyon összetett, egyik eleme a gondolkodásmód átalakítása. A fogyasztói társadalom folyamatos tudatra és tudatalattira ható üzeneteit, hogy mindig vegyél újat, meg kell próbálni a leghatékonyabban kizárni. A „ne dobd ki”-elv vonatkozik a konyhai hulladék termelésére is, ezek közül talán az egyik leggyakoribb a kávézacc.

Különleges arc- és hajpakolás

A kávézacc a házi szépségápolás egyik különleges alapanyaga lehet. Mézzel és tejjel vagy joghurttal elkeverve sűrű masszát kapunk, amit mindenféle bőrtípusra nyugodtan lehet alkalmazni. A pakolást tíz-tizenöt percig kell fennhagyni, érdemes a feltételkor körkörös mozdulatokkal eldolgozni. Az idő leteltével langyos vízzel öblítsük le. Az arcbőr a kávézacc miatt lehet kicsit barnább lesz, de ezt még egy öblítéssel le lehet szedni.

Az arc mellett a hajra is használható a kávézacc. Zuhanyzás és hajmosás közben egyszerűen csak a fejbőrbe kell masszírozni, majd alaposan kimosni. A kávézacc segíti a hajnövekedést és megtisztítja a fejbőrt és a hajtöveket.

A zacc hasznos a kertben is!

Egyszerűen csak bele kell keverni a virágföldbe, nitrogén tartalma miatt sokat fog segíteni a virágoknak. Nem szabad azonban túlzásokba esni, hiszen a túl sok nitrogén savanyúvá teszi a talajt.

Trágyaként is felhasználható. Ugyanúgy a nitrogéntartalom miatt a gyepnek is kitűnő trágya, ami miatt egészséges és gyönyörű lesz. Két csészényi kávézacchoz vizet kell hozzáadni (kb. 20 l) majd állni hagyni pár napig. Végül spricceljük a fűre.

Csigák és macskák ellen

A csigák gyakran okoznak a veteményeskertben bosszúságot. A kávézaccot érdemes az ágyások köré szórni és így megakadályozni a csiga-támadást. A macskák ellen is beválhat, mivel ezek az állatok ki nem állhatják a kávé illatát.

Sokszor a háztartásunk legapróbb és hétköznapibb elemei is rengeteg alternatív módon felhasználhatóak, nem csak a szemétben végezhetik. A környezettudatosság és a zero waste (hulladékmentesség) jegyében érdemes lehet körülnézni mit és hogyan lehet újra vagy tovább használni. Ez nem csak a környezetnek, hanem nekünk és a pénztárcánknak is jót tehet.

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.

Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.