Menü

Egyszerű mégis sokoldalú: mi mindenre jó a hintőpor?

Egy klasszikus, szinte minden háztartásban előforduló, abszolút unisex és univerzális termékről van szó, mely számtalan dologra használható. Vajon mi mindenre jó egy hintőpor?

Szeretem, ha olyan dolgok új és új oldalát fedezhetem fel, ami egyrészt olcsó, másrészt könnyen beszerezhető, vagy legalábbis alapdolog a háztartásban, fürdőszobában, pipereszekrényben. A szódabikarbóna, az almaecet, az aloe vera és még sorolhatnám milyen dolgaink vannak otthon, melyek sokrétűen használhatók.

A legtöbb fürdőszobaszekrényben ott lapul a hintőpor, melyet nagyon sokoldalúan lehet alkalmazni.

A hintőport használhatjuk púder helyett a zsíros bőr mattítására, vagy a felvitt rúzs tartósabbá tételére, ha például hintőporos ecsettel áttöröljük párszor. A púder egy plusz réteget képez a rúzs alatt, így tartósabbá varázsolja a végeredményünket, ha a rúzs alá tesszük fel.

A hintőpor nagyon jól megtartja a sminket is. Még melegben sem folyik le az alapozó az arcról, ha aláteszünk egy kevés hintőport-tanácsolják szakemberek.

Nemcsak a zsíros bőrű nők használják előszeretettel a hintőport, hanem a hajunkra is alkalmazható, egyfajta száraz samponként. A haj tövébe szórva, majd eldörzsölve, máris frissebbnek hat a hajkoronánk.

Természetesen utóbbi trükk inkább a világos hajúak számára „láthatatlan”, a sötét hajú hölgyek esetében ezt a módszert sajnos mellőzni kell.

Gyantázáshoz is ajánlott hintőport alkalmazni. Mielőtt felvinnénk bőrünkre a gyantát, szórjunk rá kevés hintőport. Megakadályozza, hogy nagyon letapadjon a bőrre a gyanta, és így a szőrtelenítés kevésbé fog fájni.

A hintőpor nemcsak a felnőtteknek fontos, ugyanis egy kamillás termék a kisbaba bőrének ápolásában is nagy szerepet játszik, nem véletlenül használjuk náluk is gyakran.

S nemcsak a kozmetikai ipar kedveli, még egy cipő illatosítására is tökéletes alternatíva a klasszikus kis illatos por. Egyrészt elnyomja a kellemetlen szagokat, másrészt segíti csökkenteni a lábizzadás kellemetlenségeit. Mi gyakran szórjuk cipőinkbe, futócipőinkbe.

Ha már futás és sport: az aerobik eszközeink közül egyik legkedveltebb és a legtöbb tornagyakorlathoz kiváló fitt kiegészítő a gumikötél, vagy gumiszalag. A tárolásnál alapdolog, hogy használat után alaposan hintőporozzuk be, így nem fog összeragadni és az élettartama is sokkal hosszabb lesz.

Még nem próbáltam, de hallottam már, hogy az ágynemű felfrissítésére is mennyire kiváló ez a kis termék. Ha egy kis babahintőport szórunk az ágyneműre, könnyebbnek, frissebbnek, illatosabbnak fogjuk érezni és jobban alszunk benne.

Ha eddig nem gondoltuk, hogy mennyire sokoldalú ez a fehér kis csodaszer, akkor minél előbb szerezzük be, szinte fillérekért bármelyik boltból, vagy drogériából

Hogyan és milyen első autót válasszunk?

Sokak életében adódik, hogy életük első autóját kell megvenniük. Lehet ez hobbiból, munka vagy éppen napi ingázás miatt. Izgalmas, ugyanakkor kihívást jelentő döntés, amely viszonylag hosszú időre is szólhat. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan választhatunk magunknak jó első járművet.

Téli depresszió és a fényhiány

A télen jelentkező depressziós panaszok hasonlóak az év más részében kialakulókhoz. A depresszió legfőbb tünetei többek közt: alvászavar, fáradékonyság, a mozgás, beszéd, gondolkodás lassulása, feledékenység, szorongás, szomorú, nyomott hangulat, közömbösség. Mit tehetünk a téli depresszió ellen?

Karácsonyi aromaterápia

Karácsony idején, de tulajdonképpen a téli időszakban ünneptől függetlenül is van néhány illat, aroma melyekkel egészen kellemes és meghitt ünnepi hangulatot tudunk varázsolni.

Karácsonyi szimbólumok

Az életünk, lelkünk, lakásunk decemberben ünnepi díszben várja a karácsonyt. Az otthonunk, a kert, a lakás, a szobák, az ablakok, a fenyőfa, a ruházatunk, a munkahelyünk és a legtöbb üzlet, bevásárlóközpont is karácsonyi pompával ragyog. Vajon ismerjük, hogy ezek a szimbólumok, díszek, dekorációk milyen jelentéssel bírnak?

Tűzveszély a lakásban! Mitől lehet veszélyes az advent?

Minden évben több tucat lakástűz ad munkát a tűzoltóknak ünnepekkor. A legtöbb tűz adventi koszorúkból és karácsonyfákból keletkezik, de hasonlóképpen veszélyesek az óvatlanul elhelyezett karácsonyi dekorációk is.