Menü

Futó-szabályok járvány idején

A futás a home office és a távoktatás ideje alatt jó lehetőség arra, hogy testünk egészét átmozgassuk és a friss levegőn is legyünk. Azonban vannak fontos szempontok, amikre a jelenlegi helyzetben fokozottan kell figyelni.

Kisvárosiak előnyben

Kerülni kell a tömeget, hiszen a vírusfertőzés veszélye ilyen közegben sokkal nagyobb. Futás esetén ez azzal jár, hogy olyan szakaszt kell keresni, ahol kevesen járnak. Nehezebben megoldható a nagyvárosiaknak, hiszen például a budapesti Margit sziget kedvelt futócélpont. Ha számodra ez az egyetlen lehetséges helyszín, akkor tömegközlekedés után feltétlenül fertőtleníts, vagy ha van rá mód ne is szállj fel a járművekre.

Fuss egyedül!

Ha eddig csoporttal vagy egy partnerrel edzettél, ennek sajnos véget kell vetni. A saját és mások egészségének megőrzése érdekében inkább fuss egyedül. Ha mégis összefutsz valakivel, kerüljétek az érintkezést.

Betegen ne edz!

Ha rosszul érzed magad, esetleg egyéb tüneteid vannak (ha gyengébbek is), ne indulj el futni. Fontosabb, hogy otthon maradj és kipihend magad, hiszen a mozgással ronthatsz az állapotodon, és meg is fertőzhetsz másokat.

Csak a szabad levegőn!

Kerüld a termes edzéseket, fuss a szabadban. Miközben terjed a vírus, ki is tavaszodik az idő, egyre melegebb van, ami ki kell használni. Válassz szabadtéri futópályákat.

A legfontosabb: ne pánikolj!

Nagyon fontos a mozgás az otthoni napok, hetek alatt is, hiszen a folyamatos bezártságot senki sem bírja sokáig.

A fizikai egészség karbantartása mellett ugyanolyan fontos a mentális egyensúly megőrzése is. Kövesd a híreket, de ne minden percben. Beszélgess a barátaiddal online, tartsátok a kapcsolatot, tudjatok egymásról. Ha a családoddal vagy otthon, hagyjatok időt a feltöltődésre. Játszatok, filmezzetek, beszélgessetek!

Legyen meg az egyensúly a munka és a szabadidő között és az összezártság idején se felejtkezzetek a személyes térről. Ezekben a napokban még fontosabb, hogy tiszteletben tartsuk egymás határait.

A koronavírus egy veszélyes betegség, ezt tudatosítani kell. A megelőzés rengeteget számít, az immunrendszer erősítése nagyon fontos. De emellett az is lényeges, hogy a pánik és a félelem sokat ront a helyzeten.

További tippekért és tanácsokért látogass el a Futólépés Facebook oldalra!

Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Tanácsok kánikula idejére

Ugyan a néhány nappal ezelőtti napi esőzés nálunk adott némi felfrissülést, azonban a kánikulának ezzel nincs, vagy csak rövid időre van vége, hogyha visszatér a korábban tapasztalt szinte elviselhetetlen hőség, akkor fogadjuk meg a szakemberek tanácsait!

"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?

Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.