Menü

A szokások rabja vagy?

Rossz szokásai szerintem mindenkinek vannak. Maradjunk abban, hogy neked is, nekem is. Az ember csak egy kicsit nem figyel, és az alattomos rossz attitűdök máris beférkőznek a hétköznapokba, rutinná, szokássá válnak. Én sokban magamra ismerek. Te is?

Nálam úgy indul a nap és a rossz szokásaim listája, hogy még visszamegyek megnézni, kihúztam-e a hajszárítót, bezártam-e az ajtót és a parkolóból is visszalépek, hogy a kocsim is ellenőrizzem.Telefon az ágyban. Meg úgy mindenhol. A függőség az egy dolog, az pedig, hogy az esti telefonhasználat nem engedi pihenni a szervezetet, fokozza az éberséget és nem alszunk jól, az a másik. De miért olyan nehéz letenni ezt a kütyüt?

Kávé, kávé, kávé. Van, aki az íze miatt issza, van, akinek ez társasági tevékenység, van, aki tényleg ettől reméli az éberségét néhány át internetezett éjszaka után. Nos, ebből sem szabad a ló túloldalára esni, a sok koffeinnek számos káros hatása van a szervezetre, míg mértékkel fogyasztva teljesen rendben van. De nem ám napi 5 csészével!

Állandóan rágózol? Rossz szokásként tekints rá. Lehetőleg olyan szituációban ne rágózzunk, amikor nem illik! A rágót pedig nem az utcán köpjük ki, hanem diszkréten papírzsebkendőbe, vagy szemetesbe dobjuk. Így szoktad?

Rossz szokásaink egyike, ha rendetlenek vagyunk. Ha három hatalmas kupacból áll az íróasztalunk a munkahelyen, vagy ha otthonunkba alig lehet belépni, vagy hellyel kínálni egy váratlanul betoppanó vendéget. Természetesen ennek ellentéte is rossz szokás, hiszen a tisztaságmánia sem épp a legjobb tulajdonságunk. Valahol az arany középút.

Folyamatos pletyka, kibeszélés. Szerintem az egyik legrosszabb emberi szokás és nagyon rosszindulatú dolog, arról nem is beszélve, hogy akivel kibeszélsz valakit, ő legközelebb mással fog kibeszélni téged. Jobb nem tartozni ilyen körökbe.

Dohányzás. Biztosan nagyon nehéz lehet letenni a cigit, sose szívtam így nem tudok ebben nyilatkozni, de a minap a kollegákkal átbeszéltük, mi mindenre lehetne költeni egy évi cigarettázás árát, hát én mondom, engem meggyőzne ez a pénz.

Folyamatos panaszkodás. Ugye nem szeretnél energiavámpír lenni? Ezek az emberek önértékelési problémával küzdenek, s fél óra velük való beszélgetés után úgy érzed magad, mint egy kifacsart citrom, mert annyira leszívták az energiáid. Kerüld őket és te se válj ilyenné!

Hibátlan ember nincs: mindenkinek vannak rossz szokásai, ez érthető, elfogadható és természetes dolog, ám a törekedni kell, hogy ezeket levetkőzzük, mégpedig úgy, hogy mielőbb felismerjük, elismerjük, szembe nézzünk vele és megpróbáljunk rajtuk változtatni. Ha szükséges, akkor szakember segítségével.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?

Kerti túlélőkalauz: mit tehetünk a perzselő hőség ellen?

A nyári hónapok egyre forróbbak, és a hosszan tartó hőség nemcsak minket, hanem a kertjeinket is próbára teszi. A kiszáradt fű, a lekókadt virágok és az elsárgult levelek látványa minden kerttulajdonos rémálma! Mit tehetünk a perzselő hőség ellen?

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.