A szokások rabja vagy?
- Dátum: 2020.02.20., 15:40
- Martinka Dia
- attitűd, beszélgetés, cigaretta, éberség, elismer, energia, energiavámpír, felismer, függőség, hétköznapok, hibátlan, kávé, kibeszél, kifacsart, koffein, leszív, lista, panaszkodás, pletyka, rágózik, rendetlen, rossz, rosszindulat, rutin, szembenéz, szokás, telefon, törekvés, változtat.
Rossz szokásai szerintem mindenkinek vannak. Maradjunk abban, hogy neked is, nekem is. Az ember csak egy kicsit nem figyel, és az alattomos rossz attitűdök máris beférkőznek a hétköznapokba, rutinná, szokássá válnak. Én sokban magamra ismerek. Te is?
Nálam úgy indul a nap és a rossz szokásaim listája, hogy még visszamegyek megnézni, kihúztam-e a hajszárítót, bezártam-e az ajtót és a parkolóból is visszalépek, hogy a kocsim is ellenőrizzem.Telefon az ágyban. Meg úgy mindenhol. A függőség az egy dolog, az pedig, hogy az esti telefonhasználat nem engedi pihenni a szervezetet, fokozza az éberséget és nem alszunk jól, az a másik. De miért olyan nehéz letenni ezt a kütyüt?
Kávé, kávé, kávé. Van, aki az íze miatt issza, van, akinek ez társasági tevékenység, van, aki tényleg ettől reméli az éberségét néhány át internetezett éjszaka után. Nos, ebből sem szabad a ló túloldalára esni, a sok koffeinnek számos káros hatása van a szervezetre, míg mértékkel fogyasztva teljesen rendben van. De nem ám napi 5 csészével!
Állandóan rágózol? Rossz szokásként tekints rá. Lehetőleg olyan szituációban ne rágózzunk, amikor nem illik! A rágót pedig nem az utcán köpjük ki, hanem diszkréten papírzsebkendőbe, vagy szemetesbe dobjuk. Így szoktad?
Rossz szokásaink egyike, ha rendetlenek vagyunk. Ha három hatalmas kupacból áll az íróasztalunk a munkahelyen, vagy ha otthonunkba alig lehet belépni, vagy hellyel kínálni egy váratlanul betoppanó vendéget. Természetesen ennek ellentéte is rossz szokás, hiszen a tisztaságmánia sem épp a legjobb tulajdonságunk. Valahol az arany középút.
Folyamatos pletyka, kibeszélés. Szerintem az egyik legrosszabb emberi szokás és nagyon rosszindulatú dolog, arról nem is beszélve, hogy akivel kibeszélsz valakit, ő legközelebb mással fog kibeszélni téged. Jobb nem tartozni ilyen körökbe.
Dohányzás. Biztosan nagyon nehéz lehet letenni a cigit, sose szívtam így nem tudok ebben nyilatkozni, de a minap a kollegákkal átbeszéltük, mi mindenre lehetne költeni egy évi cigarettázás árát, hát én mondom, engem meggyőzne ez a pénz.
Folyamatos panaszkodás. Ugye nem szeretnél energiavámpír lenni? Ezek az emberek önértékelési problémával küzdenek, s fél óra velük való beszélgetés után úgy érzed magad, mint egy kifacsart citrom, mert annyira leszívták az energiáid. Kerüld őket és te se válj ilyenné!
Hibátlan ember nincs: mindenkinek vannak rossz szokásai, ez érthető, elfogadható és természetes dolog, ám a törekedni kell, hogy ezeket levetkőzzük, mégpedig úgy, hogy mielőbb felismerjük, elismerjük, szembe nézzünk vele és megpróbáljunk rajtuk változtatni. Ha szükséges, akkor szakember segítségével.
Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.
Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.
A színek hatásai

A színeknek kiemelkedő szerepük van az életünkben. Kutatások szerint egyes érzelmek sokkal jobban társíthatók egy adott árnyalathoz, mint bármely másikhoz. Mivel a környezetünk képes befolyásolni a hangulatunkat is, így a színek pszichológiájának előnyeit a mindennapi életünkben is kamatoztathatjuk.
Online vagy offline? Digitális detox a nyaralás alatt

A telefonunk ma már a kezünk meghosszabbításává vált, a laptop pedig a virtuális kivetülésünk. Szinte észre sem vesszük, de folyamatosan online vagyunk, még akkor is, amikor épp pihennénk. Vajon szükségünk van digitális detoxra a nyaralás alatt, hogy feltöltődjünk és kikapcsolódjunk, vagy nincs akkora jelentősége?
Hűsítő nyári gyógynövények

A gyógynövények sokasága elérhető akár egy szépen kialakított, parkosított kertben is, vagy a konyhakertben, többet használhatunk a nyári melegben is.