Menü

Egyszerű, egészséges és nagyon finom: pudingok növényekből

A különféle ízesítésű pudingok tökéletes finomságok ebéd utáni desszertnek, vendégeknek vagy akár családi körben.

A boltokban vásárolható pudingporok rengeteg nem természetes adalékanyagot tartalmaznak, ráadásul az elkészítésükhöz még egy jó nagy adag cukorra is szükség van. Azonban több olyan növényi alapú táplálék áll a rendelkezésünkre, amiről nem is gondolnánk, de finomabb pudingok és édességek készülnek belőlük, mint a hagyományos receptekből.

Chiapuding

A chia mag pár évvel ezelőtt robbant be a köztudatba, azóta is sokan sokféleképpen készítik el és fogyasztják. A chiapuding elkészítése időigényes, de egyszerű, az eredmény pedig nagyon finom és tápláló.

Az elkészítéshez szükséges:

1 db banán

2 dl tej – ez lehet hagyományos, vagy növényalapú tej is (kókusz vagy mandulatejjel a puding íze is különlegesebb lesz)

3 evőkanál chia mag

1 evőkanál méz

A banánt feldaraboljuk, majd a tejjel együtt összeturmixoljuk. A chia magot és a mézet hozzákeverjük és állni hagyjuk a hűtőben körülbelül 3 órára. Ez idő alatt a kis magocskák megszívják magukat folyadékkal.

Miután kivettük a hűtőből, már csak a díszítés van hátra, amihez bármilyen gyümölcsöt vagy esetleg csokoládét is használhatunk.

Quinoa puding

Ez a gabonaféle gluténmentes, felhasználható édes és sós ételekhez is. A Dél-Amerikából származó növény remek rostforrás, tele van vitaminokkal és a vastartalma is magas.

A puding elkészítéséhez

egy bögre tisztított quinoára

1 evőkanál mézre

1 rúd fahéjra

1-2 csepp vaníliaaromára

2 és fél bögre növényi tejre (mandula- vagy kókusztej)

1 bögre bogyós gyümölcsre

A quinoát a tejjel és a fűszerekkel kis lángon körülbelül 20 percig főzzük. Hozzáadunk még fél bögre tejet és a gyümölcsök felét és így turmixoljuk össze. A sűrű pudingot kis poharakba osztjuk szét, amit a maradék gyümölcsökkel díszítünk.

A poharakat a hűtőbe tesszük, és hidegen tálaljuk.

Tápiókapuding

A tápióka keményítőféle, amit sokféle formában kaphatunk az üzletekben.

Hozzávalók:

6 evőkanál tápióka

6 dl kókusztej

4 evőkanál cukor

1 db tojássárgája

pár csepp vaníliaaroma

A tápiókát egy tálba öntjük, amibe vizet töltünk, hogy ellepje teljesen, majd fél óráig állni hagyjuk. Eközben felmelegítjük a kókusztejet, majd a felázott tápiókát hozzáöntjük. Egy edényben kis lángon főzzük öt percig. A tojássárgáját összekeverjük a cukorral, az aromával és összeöntjük a tápiókával. Alaposan elkeverjük az összes hozzávalót, majd kis poharakba, tálakba osztjuk szét, amiket két óráig a hűtőbe teszünk, majd hidegen tálaljuk. Gyümölcsökkel vagy lekvárral is ízesíthető, díszíthető

Sok magnéziumot tartalmazó ételeink

Tudjuk, hogy magnézium nélkül nem tudunk élni, hiányát ételekkel is tudjuk pótolni. Nézzük, hogy mik ezek.

Színkavalkád a tányéron

Elsőre nem is gondolnánk, hogy a hozzávalók és az ételünk színei befolyásoló tényezők lehetnek abban, hogy mit fogyasztunk el szívesen, pedig ez pontosan így van. Minden főbb színhez tartozik egy étkezés szempontjából fontos jelentés.

A sok sófogyasztás következményei

A sófogyasztás mértéke valóban jelentős hatással van az egészségünkre, és érdemes komolyan venni a sóbevitel csökkentésére vonatkozó ajánlásokat. Az alábbiakban összefoglalom a túlzott sófogyasztás következményeit, valamint néhány javaslatot adok a sóbevitel csökkentésére.

Pizza kisokos: ismerd meg a pizzák különböző fajtáit

Élsz-halsz a pizzáért, legszívesebben minden nap rendelnél belőle? Úgy érezhetjük, hogy már minden példányt is kóstoltunk a világon, de legalább a városban, ahol élünk. Holott egyáltalán nem biztos, hogy így van. Az alábbi cikkben azt nézzük meg, hogy milyen típusai léteznek a különböző pizzatésztáknak szerte a világon.

Mivel helyettesítsük a cukrot?

A legtöbb fogyókúra és diéta ajánlja, hogy a lehető legkevesebb cukrot fogyasszuk, ha szeretnénk elérni a kívánt hatást. Milyen alternatívák vannak azonban arra, hogy élvezhessük az édes ízeket, de ne is legyen káros számunkra?