Menü

Egyetem környezettudatosabban

Most 3+1 pontba összeszedve láthatod, hogy egyetemista életed során hogyan tehetsz többet a környezetedért.

1. Az elviteles étkezések

Sokszor nincs időnk arra, hogy beüljünk egy étterembe/bisztróba/kifőzdébe, és helyben elfogyasszuk az ebédünket vagy vacsoránkat. Ilyenkor jönnek az elviteles vagy kiszállításos megoldások. Ez azonban rengeteg hulladékkal jár. Az elvitelre csomagolt ételek dobozainak nagy része egyszer használatos műanyag, ami nevéhez híven egy használat után a szemetesben landol. Ehelyett tarts mindig magadnál egy dobozt, amelyet otthon kimoshatsz, és naponta újra felhasználhatsz. Így, ha nincs időd hosszas ebédelésre, akkor is betérhetsz bármelyik étkezdébe, és pazarlás nélkül is kérhetsz ételt elvitelre.

2. Üvegek, kulacsok, dobozok

A rohanós reggeleken is szánj időt arra, hogy kismosható kulacsban vigyél magaddal vizet vagy otthon főzött teát, esetleg facsart gyümölcslevet. Persze elkerülhetetlen, hogy néha napján dobozos üdítőt vegyél, de a legjobb lenne, ha ezt a minimálisra tudnád korlátozni. A palackozott víz vásárlásának visszaszorításával már sokat teszel a környezetedért.

3. Közlekedés

Az egyetemvárosok nagy pozitívuma, hogy folyamatosan járnak a tömegközlekedési eszközök. De az is nagyon nagy előny, hogy az egyetemek és a hozzájuk tartozó épületek nagy része gyalog is elérhető távolságra található. Ezáltal a hallgatók könnyen elboldogulhatnak saját autó vagy taxi igénybe vétele nélkül is. Ha csak teheted, sétálj vagy biciklizz, rossz időben vagy nagyobb távolságok esetében pedig használd a tömegközlekedési eszközöket. Ez nem nagy áldozat, de hosszú távon sokat jelent.

+1 Az a bizonyos vásárlás

Biztosan legalább ezerszer hallottad már, hogy ne használj műanyag szatyrokat vagy zacskókat, hanem vegyél vagy készíts magadnak régebbi ruhákból vagy újabb anyagból szövettáskád, amibe zöldséget, pékárut és gyümölcsöt is csomagolhatsz. Ezeknek a szövettáskáknak hatalmas előnye az, hogy moshatóak, és összehajtva kis helyet foglalnak, ezért mindig magadnál tarthatsz néhányat.

Az egyetemi élet az első lépése az önállósodásnak. Magad döntesz a legtöbb kérdésben, magad intézed a pénzügyeid nagy részét, magad egyengeted a mindennapjaidat. Ezért is fontos, hogy a környezetedre való odafigyelést már ekkor elkezdd. Először kis lépésekben, majd később jobban bele tudsz mélyedni.

Koszos hatású farmer és cipő egy vagyonért?

A minap olvastam, hogy Jennifer Lopez egy piszkos, de elképesztően drága farmerban járta New York utcáit. A művésznőről tudjuk, hogy szereti kipróbálni és megmutatni az újabbnál újabb stílusirányzatokat, ám ezúttal lehet, hogy kicsit túllőtt a célon? Egy koszos farmerban járta New York utcáit, amelynek ára megdöbbentő.

A majális története, jelentése

A tavasz egyik legkedveltebb ünnepe a majális, de sokan nincsenek tisztában azzal, hogy honnan is ered ez a szokás, illetve hogy mit jelent a szó. Ebben a cikkben bemutatom az ünnepet, így megtudhatjátok, hogy mit ünneplünk ezen a napon, illetve azt, hogy mikor van, valamint, hogy hogyan forrt egybe a munka ünnepével.

Az olvasás jótékony hatásai, mentalizáció

Kutatások egész sora támasztja alá, hogy fizikailag és lelkileg is egészségesebbek leszünk az olvasástól. Köztudottan bölcsebbé válhatunk, okosabbá, empatikusabbá, de fontos megjegyezni, hogy ezek a pozitív hatások akkor figyelhetők meg, ha klasszikusan könyvet tartunk a kezünkben és úgy olvasunk, nem pedig a neten görgetünk, chatet olvasunk, közösségi oldalakat csekkolunk.

Miért fontos a csapatépítés?

A helyi rádióban valamelyik nap a csapat építő tréningek fontossága, haszna volt a téma, így már akkor megfogalmazódott bennem, hogy erről a témáról érdemes írni. Mi a csapatépítés lényege, hogy zajlik, miért van rá szükség és kiknek ajánlott, ezekről szól mai cikkünk.

Vásárlásmánia

Bár a vásárlásmánia az egészségünkre nézve nem olyan káros szenvedély, mint például az alkohol- vagy drogfüggőség, mégis a szociális életünket nagyban károsíthatja, ezért fontos figyelni már a kezdő intő jelekre is.