Így látszik meg a bőrön az alkohol
- Dátum: 2019.12.30., 18:30
- Martinka Dia
- akné, alkohol, arcbőr, barázdás, betegségek, bőr, bőrápolás, cukor, dehidratáció, dehidratált, energiaital, fakó, fogyasztás, gyógyászat, hormonzavar, hungarikum, ivászat, kalóriatartalom, koffein, kombináció, másnapos, mennyiség, mértéktelen, orvos, pálinka, pattanás, püffedt, ráncos, rosacea, sejtkárosító, szervezet, szilveszter, tápérték, táplálkozás., ünnep, vércukor
Ezt a cikket még a szilveszteri buli előtt írom, s a mondanivaló lényege valószínűleg nem most fog leginkább hatni az alkoholt fogyasztókra, azonban az év többi napján meggondolandó, hogy mennyit és főleg mit iszunk, ha alkoholról van szó, a bőrünk ugyanis nagyon megsínyli a mértéktelen vagy gyakori ivászatot, kiváltképp néhány ital. Nézzük, melyek ezek!
A karácsony-szilveszteri partik komoly szenvedésnek teszik ki a bőrt, amiért elsősorban az alkohol a felelős, ez pedig az ünnepek után kiül az arcunkra, azonnal meglátszik a bőrön. Gondoljuk meg, mit és mennyit igyunk! Sajnos az alkohol rosszat tesz az arcbőrrel. Kimondottan magas kalóriatartalmú, cukros italokról beszélünk, kevés tápértékkel, mely a májnak, bőrnek, szervezetnek ártalmas, hormonzavarhoz vezet és károsítja a sejteket, illetve dehidratációval kell számolni bizonyos alkoholmennyiségnél, ami részben felelős a másnaposságért is.
Ha a bőr dehidratált, akkor az arc ráncos, barázdás és fakó, esetleg püffedt lesz, a pattanásokról nem is beszélve. Meggondolandó az a harmadik cukros koktél.
Ha valaki huzamosabb ideig és rendszeresen fogyaszt alkoholos italokat, az negatív hatással lehet a pajzsmirigyre és a nemi hormonokra is, a hormonháztartás felborulásával.
A bűnlajstrom ezzel nem ér véget. Hiába tartom egészségesnek a vörösbort és fogyasztom mértékkel alkalmanként, tudni kell róla, hogy értágító hatása miatt a bőr kipirosodásához vezet, bizonyos személyeknél rosaceát okoz.
Néhány alkoholos ital energiaitallal párosítva duplán árt, ugyanis a különböző vegyi anyagok, koffein és cukor bizony gyulladáshoz vezet a szervezetben, amit nem lehet egy-két napos pihenéssel, alvással kompenzálni. Az alkohol és a koffein kombinációja kőkeményen felpumpálja a vércukrot és stimulálja a stressz hormonokat.
A krémlikőrök viszik magasan a pálmát, ha cukros italokról van szó, emellett a tejszín tartalmuk miatt rengeteg zsírt is tartalmaznak, ami a cukorral elég rossz kombináció, különösen az alakunkra nézve.
Mennyi idő alatt fejti ki bőrkárosító a hatását az alkohol? Gyorsan. 24 órával azután, hogy túl sokat ittunk, a bőr fakó, ráncos és püffedt lesz, később aknés, pattanásos és rosaceás.
Azt gondolom a mérték az érték, és ha az ember odafigyel arra, hogy mikor mennyit és mit iszik, elkerülhetőek a fent említett problémák.
A negatív hatások mellett meg kell említeni, hogy az alkohol mértékkel fogyasztva nem egyszer jó szolgálatot is tehet, hiszen az alkoholnak szerepe van a gyógyászatban. Az orvoslásban az alkoholt oldószerként használják, vízben nem oldódó alapanyagok folyékonnyá tételére, tinktúrák, ecsetelők, valamint külső bedörzsölők alkotó része. A hungarikumnak számító házi pálinkát többen használják néhány betegségre, például köhögésre és torokfájásra, gyomorpanaszok tüneteinek enyhítésére, emésztésre, megfázásra.
Sok idős embertől hallani, hogy a jóféle házi pálinkának köszönheti egészségét és azt, hogy szép kort megélt. Senkit sem szeretnék arra buzdítani, hogy bármilyen betegség esetén inkább a pálinkás üveghez nyúljon, mintsem orvoshoz forduljon, azonban ez az ital kis mértékben fogyasztva jótékony hatással lehet a szervezetünkre.
Ha az ünnepek ivászatát szeretnénk rendbe hozni, akkor érdemes gondot fordítani a bőrápolásra, krémeket, pakolásokat, olajakat alkalmazva, illetőleg belső kezelésként gyümölcsöt, zöldséget, natúr olajos magvakat fogyasztani, sok vizet inni.
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?