Adventi naptár saját kézzel, nemcsak gyerekeknek!
- Dátum: 2019.11.18., 22:25
- Martinka Dia
- 24 darab, advent, ajándék, ajtódísz, apróság, boríték, csipesz, dekoráció, doboz, édesanya, édesség, felnőtt, gyermek, hagyomány, kalendárium, karácsony, készít, készülődés, koszorú, kreatív, meglepetés, naptár, ötlet, sminkkalendárium, sör, sörkalendárium, tea., történet, ünnepkör, várakozás, világháló, virágcserép, zokni
A karácsonyi ünnepkörben az egyik legjobb érzés a várakozás, a készülődés. Ahogy karácsonyi dekorációt, díszeket, ajándékokat, adventi koszorút, vagy ajtódíszt, úgy adventi kalendáriumot is készíthetünk saját magunk, viszont ennek most már gyorsan neki kell állni!
Az adventi naptár története ismert: a hagyomány szerint az adventi naptár ötlete egy édesanyától származik, akit kisfia minden áldott este azzal nyaggatott, hogy hányat kell még aludni karácsonyig, ezért az édesanya 24 darab, kétszárnyú, kinyitható ablakot készített, s benne elhelyezett 24 cukorkát. A gyermek minden nap kinyithatott egy ablakot és elvehetett egy cukrot, így tudta követni az idő múlását karácsonyig, s minden nap egy apró ajándékkal lehetett gazdagabb a várakozásban. Nagyon szép történet és gesztus.
Mondanám, hogy milyen szép meglepetés ez a gyerekeknek, de a férjem pont a napokban mutatott egy „söröset” a netről, ahol sörösdobozokkal, sörösüvegek felhasználásával készítettek adventi naptárat felnőtteknek. Az ötletek száma végtelen, csak legyünk kicsit kreatívak!
Az igaz, hogy még csak november van, de tapasztalatból tudom, hogy nem lehet elég korán nekiállni az ünnepi, adventi készülődésnek! Mire mindent beszerez az ember, nem kis idő és munka, 24 kis meglepetéssel megtölteni az ablakocskákat.
Nagyon jó ötleteket láttam a világhálón, adventi naptár készülhet például csipeszek segítségével, a csipeszeket karácsonyfa formában rögzítve egy táblára, majd a csipeszekbe apróbb ajándékok kerülhetnek, de a doboz sem megy ki a divatból, melyhez gyufásdobozokat, vagy kisebb papírdobozokat használhatunk fel, ebbe elhelyezve a meglepetéseket.
24 kis boríték is mutatós, egy nagy kartonlapra ragasztva, bizonyos ajándékcetlikkel megtöltve, de faágakra felakasztott kis „csomagocskák” is ötletesek, ahogy a klasszikus zoknikba tett kedvességek sem mennek ki a divatból.
Láttam már apró virágcserepes megoldást is, de textilből készített tasakokat is. Természetesen nemcsak édességet, cukorkákat lehet csempészni az ablakokba, hanem számos apró figyelmességet, egészséges nassolnivalót, apró ajándékot, idézetet, kisebb játékot, matricát, dekorholmit, verset, s még sok más apróságot.
Felnőttek is örömmel bontogatnak ablakokat, nőknek csinálhatunk sminkkalendáriumot, benne sminkeszközökkel, mint például púderecset, körömreszelő vagy éppen szemöldökcsipesz, egydarabos szemhéjpúder, rúzs, vagy körömlakk.
Említettem a sörkalendáriumot, mely, minden nagy sörivó álma, benne 24 darab sörrel, vagy a teakedvelőknek teából ugyanez, 24 db filterrel.
Ha esetleg mégis az utolsó pillanatban állnánk neki a naptár elkészítésének, akkor előkerülhetnek a műanyag poharak, textil darabok, amikből egy mozdulattal zsákocska készülhet, esetleg csipeszek, ez tényleg egyszerű és gyors, vagy csak szimplán a csomagoló papírok, amikből egy csepp kreativitással hangulatos adventi kalendáriumot varázsolhatunk.
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.
Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!