Menü

Leves minden nap? Jó ötlet!

Első nap: kelkáposztaleves

A káposzta nagyon sok rostot tartalmazó zöldség, levesben pedig ráadásul kellőképpen meg is tud puhulni. A leveshez nincs másra szükség, mint kellevelekre, köménymagra, sóra, borsra, és az íz kedvéért sárgarépára és zellerre. Ezeket puhulásig kell főzni. Ízlés szerint sovány tejfölt is keverhetünk bele. Ha zöldségben gazdagon készítjük, akkor nemcsak egészséges lesz, de laktató is.

Második nap: csirkeraguleves

Csak egy kisebb csirkemellre, répára, zellerre, petrezselyemgyökérre és -zöldre lesz szükségetek hozzá. Kevés olíván kell megpárolni a húst és a zöldségeket, hogy a vitaminok kioldódjanak benne. Ezután vízzel felengedve, megsózva és borsozva puhára főzzük a hozzávalókat. Ha kész, tárkonnyal és citromlével is feldobhatjuk.

Harmadik nap: sajtkrémleves

A harmadik nap az egyik mélypontja a diétáknak, a kezdeti nehézségek általában itt ütköznek ki. Ezért egy kevésbé bonyolult levesre van szükség. A sajtkrémleveshez szükség van sovány sajtkrémre és szárított zöldségekre. Nagyjából tíz perc elkészíteni, és rendkívül ízletes.

Negyedik nap: fahéjas almaleves

Vigyünk egy kis izgalmat a diétánkba! Hámizzunk meg három nagyobb almát és vágjuk kockákra. Fahéjjal, szegfűszeggel, kevés édesítővel vagy cukorral ízesítsük, és hagyjuk főni. A végén növényi tejszínnel még különlegesebbé tehetjük, ráadásul így jobban el is telít.

Ötödik nap: köménymagos burgonyaleves

Az egész köményt jól felforraljuk vízzel, megsózzuk, majd a kockára vágott burgonyát és répát belefőzzük. Nagyon egyszerű, de a burgonya miatt nagyon laktató is.

Hatodik nap: brokkolikrémleves

A brokkolirózsákat sárgarépával, fehérrépával, zellerrel együtt feltesszük főni, majd ízesítjük egy kis sóval, köménnyel. Ha minden megpuhult, botmixerrel összedolgozzuk.

Hetedik nap: tyúkhúsleves

A hetedik nap megkoronázza a hétnapos diétát. Ahány ház, annyiféle húslevest főzünk. Rengetegféle zöldséget főzhetünk bele, és a csirke bármely részét felhasználhatjuk. Igazi házias íz.

A levesdiéta jót tesz az emésztésnek, garantálja a helyes folyadékbevitelt, emellett tisztítókúrának sem utolsó. Ha pedig elkezdenéd, már van is egy lista, amit követhetsz.

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?