Diákmunka iskolaidőben
- Dátum: 2019.09.10., 19:50
- Varga Ágnes Kata
- állás, álláskeresés, beosztás, diákmunka, egészség, egyetem, étkezés, fizetés, fizikai munka, hely, költség, munka, napirend, órák, órarend, pénz, rutin, suli, szellemi munka, vendéglátás
Ha lehetőségeket keresünk a diákmunkára, az internet legalább egy tucat lehetőséget kínál fel számunkra a lakókörnyezetünk közvetlen közelében. Lakóhelytől függően ez lehet sokkal több is. A nagy egyetemvárosok általában több munkalehetőséggel rendelkeznek tanulók számára. Ezért év közben Szeged, Pécs, Debrecen, Budapest, Miskolc, és még sok nagyobb város igazi központjává válik a fiatalok életének. Sokan nem mennek haza az egyetemről, hogy hétvégén munkával tölthessék el az idejüket. Ez az egyetem által juttatott kiegészítések mellett elegendő anyagi forrást biztosít, hogy a számláikat befizethessék, és megállhassanak a saját lábukon.
Ha diákmunkát keresel, ami kifejezetten a te ráérésedhez igazodik, akkor az a legegyszerűbb, ha egy diákszövetséghez regisztrálsz. A regisztráció általában jár némi költséggel, de ezt általában az első fizetésből vonják le, és kilépéskor visszaigényelhető. Ha beléptél egy diákszövetkezetbe, rengeteg munkalehetőség közül válogathatsz. Van olyan, ami rugalmas időben végezhető, akár éjszaka, akár hétvégén. Ezek általában fizikai munkák. De lehet találni vendéglátóiparban végezhető munkákat (pultos, konyhai kisegítő, felszolgáló), irodai munkát, és a paletta mindig bővül. Mind a munka jellege, mind a munkaidő igazodik az elképzeléseidhez, bizonyos keretek között.
Viszont érdemes tudnod, hogy ezek a munkák, bár rendszeres jövedelmet biztosítanak, rengeteg energiát és időt kötnek le. Ezért érdemes okosan választani, és normál keretek között tartani a munkaórákat, hiszen a tanulást sem lehet elhanyagolni. Emellett pedig kell hagyni pihenőnapot, legalább egyet a héten. Ez megoldható úgy, hogy olyan munkahelyet választasz, ahol rugalmasan, akár napi pár óra vállalásával is dolgozhatsz. Így a szüneteidben, vagy az óráid után is szaporíthatod a munkaóráidat. Ezzel esélyt teremtesz a magad számára, hogy legyen némi pihenőd hétvégén.
Az egészséged szempontjából arra kell figyelned, hogy a napi rutinod ne boruljon fel teljesen. Tehát, hogy fix időben tudj felkelni, normál időpontban tudj lefeküdni, meglegyen a napi 7-8 óra alvás, és ez lehetőleg egyhuzamban történjen. Az étkezést sem szabad elhanyagolni, és annak minőségét nem szabad feladni. Tehát kell találni vacsoraidőt, ebédidőt, és ezekhez ragaszkodni kell. Lehet úgy is dolgozni, hogy közben ebédelni is tudsz.
A mértéktartás a munka esetében is nagyon fontos. Át kell látnod a teljes helyzetedet, és úgy vállalni a munkát, ahogyan neked a legjobb. Amikor több szabadidőd van, akár többet is, de semmiképpen sem szabad átesni a ló túloldalára, hiszen úgy sem a munka, sem a tanulás nem lesz eredményes.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
Húsvéti Csodák és Tojáskereső Kalandok!

Itt a húsvét, amikor a természet újra éled, a fák rügyet bontanak, a nap egyre többet mosolyog ránk és bizony, a húsvéti nyuszi is megérkezik!
A rejtvényfejtés pozitív hatásai

A rejtvényfejtésnek rengeteg pozitív hatása van – nem csak szórakoztató, de az agyadnak is igazi edzés! Nézzük melyek az előnyei!
Mi is pontosan a ragadós száj- és körömfájás?

Az utóbbi időben a ragadós száj- és körömfájás lett az új COVID, annak ellenére, hogy csak az állatok egy részére veszélyes. Mindenhol erről hallani, korlátozások kerültek bevezetésre, például elmaradt a veszélyhelyzet miatt a Gerecse nevű népszerű teljesítménytúra is. Azonban milyen gazdasági károkat okoz az állattenyésztésben, hogyan terjed, milyen tünetei vannak és hogyan előzhető meg?