Apró dolgok a fiatalság megőrzése érdekében
- Dátum: 2019.09.02., 03:26
- Udvari Fanni
- bőr, egészség, fiatalság, fittség, fogak, haj, mozgás, sejtek, szokások
1. Ügyelj az adagokra
A súlykontroll kulcsa az, hogy tud, mennyi adat elég, hogy ne edd túl magad. Jó trükk lehet, ha mindent előre kiporciózol.
Vegyél egy kicsi tányért és pakold tele alacsony kalóriatartalmú zöldségekkel, így már kevesebb hely marad a húsféléknek és a szénhidrátoknak.
2. Nem minden zsírt kell kizárni
Az omega-3 zsírsavak csökkentik a szervezetben a gyulladásokat és védenek a szív-és érrendszeri betegségektől. Az omega-6 zsírsavakat viszont jobb elkerülni. Ezek a zsírban sült ételekben, a készen vásárolt szószokban, az édességekben és a finomlisztből készült termékekben találhatóak. Helyettesítsd inkább olajos halakkal, diófélékkel, vagy omega-3 zsírral dúsított tojással.
3. Kerüld el a hátfájást
Ellenőrizted már valaha, hogy milyen pozícióban ülsz a széken? Ha túlságosan hátratolod a fenekedet, akkor biztosan megterheled a gerincoszlopodat. Igyekezz behúzni a hasadat, ezzel egyenesebb lesz a hátad. A vállaidat engedd le és gépelés közben is ügyelj arra, hogy ne feszüljenek meg túlságosan az izmaid.
Ha számítógépes munkát végzel, akkor óránként legalább egyszer állj fel és sétálj 5-10 percet. Ezzel nemcsak átmozgatod magad, hanem szellemileg is kikapcsolódsz.
4.Figyeld a vérnyomásodat!
A magas vérnyomás több problémát okoz, mint az alacsony. Ez főként azért lehet, mert eleve sokkal többen szenvednek a magas vérnyomástól, mint az alacsonytól. Amikor élelmiszert vásárolsz, olvasd el a készételeken található leírásokat, összetevőket. Kerüld el azokat az ételeket, melyek 100 grammja több mint 1.25 gramm sót tartalmaz. Ezzel elkerülheted, hogy túllépd az ajánlott maximum napi 6 grammot.
5.Teaidő
A tea szintén remek a szívbetegségek és a rák megelőzésében is. Napi három-négy csésze fekete tea védi a fogakat és erősíti a csontokat. A titok abban rejlik, hogy egy olyan komplex antioxidáns vegyületet tartalmaz, mely szinte az egész szervezetre jótékonyan hat. De éppen így a zöld vagy a fehér tea is segít megelőzni a sejtek károsodását.
Felejtsd el a szénsavas üdítőket, még a diétás kólát is. A szénsav roncsolja a fogakat és a nem tartalmaz semmilyen hasznos tápanyagot sem.
6.A fogak védelmében
Használj elektromos fogkefét, melynek forgó és rezgő feje van. Kutatások szerint 15 százalékkal jobban tisztítja a fogakat, mint a hagyományos fogkefe. A rossz fogak olyan betegségek melegágya lehet, mint a szívroham vagy a cukorbetegség. Ezért fontos a jó fogápolási technika és az ehhez elengedhetetlen jó minőségű eszközök. Naponta legalább kétszer moss fogat, hogy eltávolítsd a lepedéket a fogaidról, így megőrizd azok egészségét és elkerülhess súlyos betegségeket.
Hidratáljunk
Milyen banális és mennyire jól működik! A megfelelő mennyiségű és jó minőségű folyadékbevitel éveket fiatalíthat! Iktassuk ki a sok károsító üdítőitalt, kávézás helyett a teázást ajánlom, csapvíz helyett tiszta ásványvizet fogyasszunk, és a napi folyadékbevitelt emeljük minimum 2,5-3 literre. Az eredmény? Puhább, selymesebb, rugalmasabb, ragyogóbb bőr, jó közérzet! Ilyen egyszerű a harmadik trükk!
Életet megrövidítő szokások
Dohányzás
Rendszeres, nagymértékű alkoholfogyasztás
Több mint 10 százalék túlsúly
Kevés mozgás (legalább 30 perc gyaloglás naponta)
Magányosan töltött születésnap vagy a karácsony
Alacsony iskolázottsági szint, gyanakvó életszemlélet
Humorérzék hiánya, ritka nevetés
Fiatalítsuk meg bőrünket, hajunkat, fogainkat, szemünket, kötőszövetünket, belső szerveinket, idegeinket és a pszichénket!
Szerző :Udvari Fanni
Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.
Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.
Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.
A színek hatásai

A színeknek kiemelkedő szerepük van az életünkben. Kutatások szerint egyes érzelmek sokkal jobban társíthatók egy adott árnyalathoz, mint bármely másikhoz. Mivel a környezetünk képes befolyásolni a hangulatunkat is, így a színek pszichológiájának előnyeit a mindennapi életünkben is kamatoztathatjuk.
Online vagy offline? Digitális detox a nyaralás alatt

A telefonunk ma már a kezünk meghosszabbításává vált, a laptop pedig a virtuális kivetülésünk. Szinte észre sem vesszük, de folyamatosan online vagyunk, még akkor is, amikor épp pihennénk. Vajon szükségünk van digitális detoxra a nyaralás alatt, hogy feltöltődjünk és kikapcsolódjunk, vagy nincs akkora jelentősége?