Erre figyelj ha kisgyerekkel mész strandolni
- Dátum: 2019.07.11., 09:13
- Martinka Dia
- aggódás, árnyék, Balcsi, biztonság, bódé, cipő, csúszda, elővigyázatosság, faktorszám, felhevült, gyermek, gyermekkor, hőmérséklet, kalap, kánikula, karúszó, kavicsos, lubickol, medence, menekül, mentőmellény, naptej, nyár, óvatosság, pancsol, pánik, stand, strand, tengerpart., tömeg, úszógumi, veszélyes, víz, vízibicikli, vízpart
Gyerkőcökkel, pláne kicsikkel nagyon sok mindenre figyelni. Akinek gyereke van, folyamatos aggódásban él, azt hiszem ez normális, mégis a nyugalmunk érdekében tartsunk pár dolgot szem előtt. A kicsikkel mindenképp meg kell tanítani az alap adataikat, nevüket, lakcímüket, szüleik nevét, a panzió vagy hotel nevét, ahol nyaralás alatt megszállunk. Nem szívesen festem az ördögöt a falra, de sajnos nagyon hamar megvan a baj, kicsúszik a kis keze a miénkből, elkeveredik, elsodorja a tömeg s máris kitör a pánik. Láttam a neten olyan karkötőket, melyeken a gyerkőc szüleinek telefonszáma van, nem tartom túlzásnak, nagyon is jó ötlet!
Gyerekkoromban, mielőtt megkezdtük volna a szüleimmel a strandolást, bejártuk a strandot és anyu mindig megmutatott néhány támpontot, arra az esetre, ha netán elkeverednék. Egy nagyobb épület, egy színes bódé, a vízibiciklis stand. Ha ezeket megjegyzi a gyerkőc, könnyebben visszatalálhat, ha eltéved a tömegben. Köztudott, hogy felhevült testtel nem szabad egyből beugrani a vízbe, mégis sokan nem törődnek ezzel, nem veszik komolyan, pedig nagyon veszélyes és erre különösen oda kell figyelni, akárcsak a csúszdázásra! A biztonsági előírások okkal készülnek. Elsősorban a szülők feladata erre figyelni, nem illendő megvárni, amíg már az úszómester lép közbe.
Felelős szülőknek el kell mindent magyaráznia a csöppségeknek, nagyobbaknak, ha kell (és kell) akkor akár többször is.
Mélyvízben mindenképp karúszó vagy úszógumi használata ajánlott, s természetesen még így is felnőtt jelenlétében engedjük mélyebb vízben lubickolni. Azt hinném ez alap, de mikor látok családokat felelőtlenül strandolni, akkor mégis úgy gondolom, érdemes leírni. Igazi élmény hajókázni, vagy vízibiciklizni, azonban a mentőmellény használata kötelező, mint említettem nagyon hamar megvan a baj. Adjuk rájuk azt a mentőmellényt, nem véletlenül találták ki.
A féktelen pancsolás nálunk azzal jár, hogy egyáltalán nem akarnak kijönni a gyerekek a Balcsiból, könyöröghetünk nekik, ha mégis kijönnek a vízből, például vécére, rögtön bekenem őket naptejjel, itatom, etetem pár falattal, de sajnos van, hogy a naptej sem elég. Ilyenkor rajtuk hagyom a fehér pólójukat, homokozzanak, dagonyázzanak abban a vízparton, s a fejükre is világos sapit vagy kalapot teszek. A naptejnél fontos, hogy magas faktorszámú készítményt használjunk, lehetőleg 50 faktorú krémet vásároljunk, de 11 és 15 óra között próbáljuk a törpéket az árnyékban tartani, már amennyire lehetséges.
Tengerparton, főleg kavicsos, köves részeken fontos a strand cipő viselése, ami véd az éles kövektől és kagylóktól.
Ha ezeket a tudnivalókat betartjuk, akkor felhőtlen vakáció, nyaralás és strandolás vár ránk és gyerekeinkre.
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!