Menü

Erre figyelj ha kisgyerekkel mész strandolni

Gyerkőcökkel, pláne kicsikkel nagyon sok mindenre figyelni. Akinek gyereke van, folyamatos aggódásban él, azt hiszem ez normális, mégis a nyugalmunk érdekében tartsunk pár dolgot szem előtt. A kicsikkel mindenképp meg kell tanítani az alap adataikat, nevüket, lakcímüket, szüleik nevét, a panzió vagy hotel nevét, ahol nyaralás alatt megszállunk. Nem szívesen festem az ördögöt a falra, de sajnos nagyon hamar megvan a baj, kicsúszik a kis keze a miénkből, elkeveredik, elsodorja a tömeg s máris kitör a pánik. Láttam a neten olyan karkötőket, melyeken a gyerkőc szüleinek telefonszáma van, nem tartom túlzásnak, nagyon is jó ötlet!

Gyerekkoromban, mielőtt megkezdtük volna a szüleimmel a strandolást, bejártuk a strandot és anyu mindig megmutatott néhány támpontot, arra az esetre, ha netán elkeverednék. Egy nagyobb épület, egy színes bódé, a vízibiciklis stand. Ha ezeket megjegyzi a gyerkőc, könnyebben visszatalálhat, ha eltéved a tömegben. Köztudott, hogy felhevült testtel nem szabad egyből beugrani a vízbe, mégis sokan nem törődnek ezzel, nem veszik komolyan, pedig nagyon veszélyes és erre különösen oda kell figyelni, akárcsak a csúszdázásra! A biztonsági előírások okkal készülnek. Elsősorban a szülők feladata erre figyelni, nem illendő megvárni, amíg már az úszómester lép közbe.

Felelős szülőknek el kell mindent magyaráznia a csöppségeknek, nagyobbaknak, ha kell (és kell) akkor akár többször is.

Mélyvízben mindenképp karúszó vagy úszógumi használata ajánlott, s természetesen még így is felnőtt jelenlétében engedjük mélyebb vízben lubickolni. Azt hinném ez alap, de mikor látok családokat felelőtlenül strandolni, akkor mégis úgy gondolom, érdemes leírni. Igazi élmény hajókázni, vagy vízibiciklizni, azonban a mentőmellény használata kötelező, mint említettem nagyon hamar megvan a baj. Adjuk rájuk azt a mentőmellényt, nem véletlenül találták ki.

A féktelen pancsolás nálunk azzal jár, hogy egyáltalán nem akarnak kijönni a gyerekek a Balcsiból, könyöröghetünk nekik, ha mégis kijönnek a vízből, például vécére, rögtön bekenem őket naptejjel, itatom, etetem pár falattal, de sajnos van, hogy a naptej sem elég. Ilyenkor rajtuk hagyom a fehér pólójukat, homokozzanak, dagonyázzanak abban a vízparton, s a fejükre is világos sapit vagy kalapot teszek. A naptejnél fontos, hogy magas faktorszámú készítményt használjunk, lehetőleg 50 faktorú krémet vásároljunk, de 11 és 15 óra között próbáljuk a törpéket az árnyékban tartani, már amennyire lehetséges.

Tengerparton, főleg kavicsos, köves részeken fontos a strand cipő viselése, ami véd az éles kövektől és kagylóktól.

Ha ezeket a tudnivalókat betartjuk, akkor felhőtlen vakáció, nyaralás és strandolás vár ránk és gyerekeinkre.

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.

Nordic walking – séta, ami jóval több a sétánál

A nordic walking – magyarul „északi gyaloglás” – első pillantásra egyszerű sétálásnak tűnhet két bottal. Ám ennél sokkal többről van szó: egy rendkívül hatékony, egész testet átmozgató, bárki által elsajátítható mozgásformáról, amely a skandináv országokból indult világhódító útjára.

Anyaság és nőiesség: miért nem kell választanunk?

Az anyaság az egyik legszebb, legfelelősségteljesebb, és talán leginkább átalakító szerep, amit egy nő az életében betölthet. De miközben az anyai szerepben nap mint nap helytállunk – etetünk, vigasztalunk, szervezünk, altatunk és folyamatosan aggódunk, figyelünk – könnyen elveszhetünk benne. Sok nő felteszi magának a kérdést: „Ki vagyok én most, hogy anya lettem? És hol van az a nő, aki korábban voltam?”

„A sport öröklődik – De nem a génjeinkben, hanem a példánkban”

Sportos szülők, sportos gyerekek, avagy hogyan adjunk át egészséges szokásokat a következő generációnak?