Menü

Tényleg napi 10.000 lépést kell sétálni?

Ha eddig azt gondoltuk, hogy a telefonunk által teljesített 10.000 lépés elég, akkor részben tévedünk. A napi 10.000 lépés megtétele valójában egyáltalán nem elégséges az egészség megőrzéséhez, ugyanis a hangsúly nem a lépések számán van. Mit sem ér a 10.000 lépés, ha csak letotyogtuk valahol. Ahhoz, hogy hozzájáruljunk az egészségünk megőrzéséhez az szükséges, hogy aktívak legyünk, és a szívritmusunk hosszabb-rövidebb időre megemelkedjen. Fontos kihangsúlyozni, hogy nem kell kifulladásig csinálni semmit, elég, ha érezzük, hogy a pulzusunk megemelkedett, de közben még képesek lennénk beszélgetni. Léteznek remek applikációk, amelyeknek segítségével mérni tudjuk, valóban elértük-e a kívánt szintet. Kutatási eredmények támasztják alá, hogy ha rendszeres sétálunk, 15%-kal csökkenthetjük a daganatos megbetegedések kialakulásának kockázatát.

De nekem nincs időm mozogni! Hogyan legyek aktívabb?

Őszintén és könnyen tudok erre a kérdésre válaszolni. De, van időd mozogni! Mindenkinek van ideje mozogni. Tudom, hogy a legtöbb embernek az időhiány a kifogása a mozgás ellen, időről időre mindannyian átéljük ezt, amíg a mozgás nem válik teljesen az életünk részévé.

Azonban számos egyszerű lehetőség van, hogy könnyen aktívabbá váljunk. Ha közel lakunk a munkahelyünkhöz, menjünk gyalog vagy kerékpárral. Ha lifttel járunk fel az ötödikre, mától menjünk inkább a lépcsőn. Ha sokat közlekedünk mozgólépcsőkön, ne hagyjuk, hogy kiszolgáljon minket, sétáljunk felfelé. (Ez könnyűnek tűnik, de nagyon nem az, viszont könnyen függőséget okoz, ha belekezdünk! Személy szerint ez az egyik kedvenc szórakozásom.) Ha autóval járunk, parkoljunk egy kicsit távolabb. (Ez sokszor olcsóbb is, így két legyet ütünk egy csapásra!)

Mennyi mozgásra van szükségem?

A legfrissebb ajánlások szerint heti két és fél óra mozgás az, ami már hatással van az egészségre. Ez naponta 30 percet jelent heti 5 napon. Az elején talán soknak és kivitelezhetetlennek tűnik az eddigi életmódunk figyelembevételével, de abszolút nem lehetetlen. Ha egyszer beépült a napi rutinunkba, utána el sem tudjuk már képzelni az életünket nélküle.

Végül, de nem utolsó sorban pedig nemcsak a rák kialakulási kockázatát csökkenthetjük vele, hanem a 2-es típusú cukorbetegség, illetve a szívbetegségek kialakulása is nagyobb eséllyel megelőzhető. Ennyit biztosan megér. A többit tapasztaljuk meg saját magunkon!

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Érdekességek a hajunkról

A hajunk sok mindent elárul rólunk, a személyiségünkről, hangulatunkról, egészségi állapotunkról, stílusunkról, a megjelenésünk fontos és látványos része, jöjjön most néhány izgalmas dolog a hajról, amit eddig talán nem is hallottunk még.

Éjszakai agymosás

Még ma sem értjük teljesen, mi történik ilyenkor a szervezetünkben, sőt az sem egészen világos, hogy miért van egyáltalán szükségünk alvásra.