Menü

Tényleg napi 10.000 lépést kell sétálni?

Ha eddig azt gondoltuk, hogy a telefonunk által teljesített 10.000 lépés elég, akkor részben tévedünk. A napi 10.000 lépés megtétele valójában egyáltalán nem elégséges az egészség megőrzéséhez, ugyanis a hangsúly nem a lépések számán van. Mit sem ér a 10.000 lépés, ha csak letotyogtuk valahol. Ahhoz, hogy hozzájáruljunk az egészségünk megőrzéséhez az szükséges, hogy aktívak legyünk, és a szívritmusunk hosszabb-rövidebb időre megemelkedjen. Fontos kihangsúlyozni, hogy nem kell kifulladásig csinálni semmit, elég, ha érezzük, hogy a pulzusunk megemelkedett, de közben még képesek lennénk beszélgetni. Léteznek remek applikációk, amelyeknek segítségével mérni tudjuk, valóban elértük-e a kívánt szintet. Kutatási eredmények támasztják alá, hogy ha rendszeres sétálunk, 15%-kal csökkenthetjük a daganatos megbetegedések kialakulásának kockázatát.

De nekem nincs időm mozogni! Hogyan legyek aktívabb?

Őszintén és könnyen tudok erre a kérdésre válaszolni. De, van időd mozogni! Mindenkinek van ideje mozogni. Tudom, hogy a legtöbb embernek az időhiány a kifogása a mozgás ellen, időről időre mindannyian átéljük ezt, amíg a mozgás nem válik teljesen az életünk részévé.

Azonban számos egyszerű lehetőség van, hogy könnyen aktívabbá váljunk. Ha közel lakunk a munkahelyünkhöz, menjünk gyalog vagy kerékpárral. Ha lifttel járunk fel az ötödikre, mától menjünk inkább a lépcsőn. Ha sokat közlekedünk mozgólépcsőkön, ne hagyjuk, hogy kiszolgáljon minket, sétáljunk felfelé. (Ez könnyűnek tűnik, de nagyon nem az, viszont könnyen függőséget okoz, ha belekezdünk! Személy szerint ez az egyik kedvenc szórakozásom.) Ha autóval járunk, parkoljunk egy kicsit távolabb. (Ez sokszor olcsóbb is, így két legyet ütünk egy csapásra!)

Mennyi mozgásra van szükségem?

A legfrissebb ajánlások szerint heti két és fél óra mozgás az, ami már hatással van az egészségre. Ez naponta 30 percet jelent heti 5 napon. Az elején talán soknak és kivitelezhetetlennek tűnik az eddigi életmódunk figyelembevételével, de abszolút nem lehetetlen. Ha egyszer beépült a napi rutinunkba, utána el sem tudjuk már képzelni az életünket nélküle.

Végül, de nem utolsó sorban pedig nemcsak a rák kialakulási kockázatát csökkenthetjük vele, hanem a 2-es típusú cukorbetegség, illetve a szívbetegségek kialakulása is nagyobb eséllyel megelőzhető. Ennyit biztosan megér. A többit tapasztaljuk meg saját magunkon!

A metilalkohol a bőrön keresztül is veszélyes

A metil-alkohol (metanol) mérgezés súlyos egészségkárosodást okozhat, akár halált is eredményezhet, ezért fontos ismerni a vele kapcsolatos alapvető tudnivalókat és elsősegélynyújtási teendőket.

Miért vegyük rá magunkat a hideg vizes tusolásra?

A hideg vizes tusolás egyre népszerűbbé válik, mivel számos egészségügyi és mentális előnyt kínál. Bár elsőre talán megterhelőnek tűnhet, a hideg víz jótékony hatásai hosszú távon komoly változásokhoz vezethetnek.

A Shilajit jótékony hatásai és előnyei

A természet rejtett kincsei között a Shilajit az egyik legkülönlegesebb anyag, amelyet évszázadok óta tisztelnek és használnak az ayurvédikus gyógyászatban. Ez a különleges, ásványi anyagokban gazdag gyanta rendkívüli egészségügyi hatásokkal bír. Mi is pontosan a Shilajit és miért tekintik olyan értékes?

A zene hatása az agyműködésre

A zenehallgatás és zenélés jelentős hatással van az emberi agy működésére és szervezetére. A zene nem egyetlen agyközpont által feldolgozott inger, hanem számos területet aktivál és módosít, beleértve a hallókéreg, a szomatoszenzoros rendszer, a frontoparietális hálózat, az agytörzs és más agyi struktúrák működését is. Ez a komplex feldolgozási mechanizmus magyarázhatja a zenei aktivitás általános kognitív és érzelmi előnyeit.

Az izomhúzódás kezelése

Az izomhúzódás terápiája elsősorban tüneti kezelést foglal magában, melynek célja az izom oldása, a fájdalom csillapítása, a duzzanat és gyulladás csökkentése, valamint az izom regenerációjának támogatása. Az alábbiakban összefoglalom a teendőket és a legfontosabb lépéseket.