8 ok, hogy miért menj táncházba egy sima buli helyett
- Dátum: 2019.05.21., 10:29
- Varga Ágnes Kata
- bánat, barátság, buli, este, hajnal, hangulat, hétvége, ismerkedés, kapcsolat, lélek, mozgás, mozgásforma, néptánc, népzene, önbizalom, önismeret, öröm, párkapcsolat, party, psziché, sport, szórakozás, szöveg, tánc, táncház, test, testmozgás, újdonság, vers, zene
1. Mert egész baráti társaságra tehetsz szert
Bizony, egész táncházas „család” szokott kialakulni, főleg, ha rendszeresen megszervezésre kerülő eseményen sikerül részt venned. Sőt, nagy az esélye annak, hogy a környékeden a táncházakban nagyjából ugyanazokkal az emberekkel fogsz összefutni. Hogy miért? Mert ők minden alkalmat megragadnak az ilyen fajta szórakozásra.
2. Mert az intenzív táncok által formában maradhatsz
Nemcsak a néptáncra igaz ez, viszont a néptáncra fokozottan igaz. Hiszen, ha belejössz, észre sem veszed, ha telnek az órák. A táncházak általában hajnalig tartanak, és ezalatt a tánctanítások során észrevétlenül mozogsz annyit, amennyi egy egészséges felnőtt számára szükséges.
3. Mert újfajta zenéket ismerhetsz meg, amelyek garantáltan nem mennek ki a fejedből
A népzene sajátossága, hogy a mindennapok ihlették. Hétköznapi problémák, amelyeket évszázadok óta átélnek az emberek, és olyan dallamok párosulnak a szövegekhez, amelyek garantáltan fülbe mászóak. Így, ha elég nyitott vagy, hamar megtalálod a saját külön stílusodat.
4. Mert az új mozgásformához kultúra is jár
Nemcsak teljesen új lépésekkel és zenékkel találkozhatsz a táncházban, hanem egy komplett kultúrával. Megismerheted a dédanyáid világát, mindennapjait. Megértheted, mi zajlott régebben az emberek lelkében, és ez hogyan nyilvánult meg öltözködésben, dalokban, versekben.
5. Mert minden hangulatodban ideális
Akár kicsattansz az örömtől, akár felemészt a depresszió, megtalálod a hangulatodhoz illő tánctípust, zenét, öltözéket. Plusz, a társaság is segít, hogy megéld az örömöt és kiadd a bánatot magadból.
6. Új dolgokat tanulhatsz a saját testedről
Ha azt gondolod, hogy a csípőd forgásra alkalmatlan, vagy, hogy nem tudsz ritmusra lépni, akkor a táncházban ez is újra fog íródni benned. Persze, nem az első alkalommal, hanem amikor már jó ideje jársz. Mindig új képességeidet fogja felfedni a tánc, még akkor is, ha csupán a péntek esti szórakozás kedvéért csinálod.
7. Új szintre fejlesztheted a spirituális életedet
A zenén és a táncon keresztül nemcsak megélni tudod az érzelmeidet, hanem értelmezni és jobban kifejezni is. Jobban elengedheted magad, hiszen a mozdulatokat nem magadtól találod ki, hanem másoktól lesheted el. A tánc okozta felszabadultság pedig sokkal egészségesebb, mint az alkohol által okozott. A tánc segíti az önmagad felé fókuszálást úgy, hogy közben közösségben tart téged. Így könnyebben fenn tudod tartani az egyensúlyt a külső és a belső között, és a hangulatod e szerint tudod alakítani.
8. Másképp fogsz hozzáállni az emberi kapcsolataidhoz, legyen szó akár párkapcsolatról is
A táncházban kialakult barátságokat nemcsak a tánc és a szórakozás szeretete motiválja, hanem a felfedezett közös vonások. De tény, hogy az ismerkedést is könnyűvé teszi egy táncház. Ezen felül a kör- és páros táncok által kinyílik előtted a kifejezés más módja is. Nem szükséges beszélgetni minden percben, mégis fél óra közös táncolástól úgy fogod érezni, hogy minőségi időt töltöttél együtt másokkal. És a párkapcsolatodra is jó hatással tud lenni, ha elmentek közösen táncházba. Sőt, ott akár ismerkedni is tudsz.
Varga Ágnes Kata
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.
Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!