Mennyi alkoholt isznak a nők?
Azzal mindannyian tisztában vagyunk, hogy a politikai értelemben vett szabadság terjedésével, és ezáltal a fogyasztási lehetőségek növekedésével ma már szinte nem létezik ajtó a világon, amit valahogyan ki ne tudnánk nyitni – természetesen metaforikus értelemben. Milyen hatással van ez a nők alkoholfogyasztására? Ebben az esetben persze ne az éjszakánként utcákon hemzsegő tiniket vegyük figyelembe, akiknek a keze folyton cigivel és sörrel van tele. Ássunk mélyebbre!
Azért, hogy ne csigázzam a kedélyeket, a választ már előre megadom: igen, mint ahogy mindenki valószínűleg jól sejtette, most már tudományosan is bizonyított tény, hogy a nők is nagy mennyiségben fogyasztanak alkoholt. Sőt, az 1900-as évek elejének arányaihoz viszonyítva ma a nők majdnem annyi alkoholt fogyasztanak, mint a férfiak. Az 1900-as évek kezdetén a férfiak még kétszer annyi alkoholfogyasztást tudhattak magukénak, de hát behoztuk a lemaradást. Akkoriban tehát a férfi populáció szenvedett az alkohol okozta egészségügyi problémáktól. Ez a mai világban élő nőkre vetítve nem a legjobb hír, hiszen a nők szervezete az alkoholt lassabban bontja le, és a szervezetük az egészségügyi terhelést is nehezebben bírja, ezáltal a rendszeres és nagy mennyiségű alkoholfogyasztás hatására hamarabb meg is betegszenek.
Egy ausztrál vezetés alatt álló összesítő tanulmány 1980 és 2014 között megjelent, összesen 68 darab tanulmányt vizsgált meg azzal a céllal, hogy megállapítsák a nők alkoholfogyasztása vajon hogyan változott az elmúlt években. Ők jutottak arra a következésre, amit fentebb már bemutattam. Természetesen a tanulmányt a bolygó teljes népességére nem lehet kivetíteni, hiszen a tanulmányban főleg amerikai és európai résztvevők szerepeltek, valamint ebben az esetben arra sem derült fény, hogy a fogyasztási szokások hogyan változtak, és ennek milyen okai lehetnek. Tehát még egy kosárnyi kérdés vár megválaszolásra, az azonban mindenképpen elgondolkodtató, hogy ilyen rövid idő alatt milyen jelentős növekedés figyelhető meg a hölgyek alkoholfogyasztásában.
Húsvéti Csodák és Tojáskereső Kalandok!

Itt a húsvét, amikor a természet újra éled, a fák rügyet bontanak, a nap egyre többet mosolyog ránk és bizony, a húsvéti nyuszi is megérkezik!
Mi is pontosan a ragadós száj- és körömfájás?

Az utóbbi időben a ragadós száj- és körömfájás lett az új COVID, annak ellenére, hogy csak az állatok egy részére veszélyes. Mindenhol erről hallani, korlátozások kerültek bevezetésre, például elmaradt a veszélyhelyzet miatt a Gerecse nevű népszerű teljesítménytúra is. Azonban milyen gazdasági károkat okoz az állattenyésztésben, hogyan terjed, milyen tünetei vannak és hogyan előzhető meg?
Fenntarthatósági témahét

A fenntarthatóság napjaink egyik legfontosabb témája, amely mind az egyének, mind a vállalatok, mind pedig a kormányok szintjén egyre nagyobb figyelmet kap. A következőkben úgy gondoltam, ez annyira kiemelt téma – nemcsak ezen a héten – hogy írok a fenntarthatóságról.
Árvacsalán, a kerti gyom ereje

Megannyi gyomot próbálunk kiirtani a kertben, udvarban, pedig többségük hasznos gyógynövény, ilyen az árvacsalán is.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.