Az alacsony testhőmérséklet hátterében álló okok
- Dátum: 2019.04.24., 16:08
- Udvari Fanni
- alacsony testhőmérséklet, belső vérzés, hipotermia, kiszáradás, szédülés, szervezet, szív, vashiány
A hipotermia ugyanolyan veszélyes, mint a magas hőmérséklet, mivel ez lehet az idegrendszer kimerülésének a jele, vagy a rejtett betegségek tünete.
A testhőmérséklet csökkenését az alábbi tünetek kísérik:
Az erő csökkenése, a hatékonyság csökkenése, a letargia és az apátia;
hidegrázás, fokozott izzadás;
retardáció, álmosság;
csökkent artériás nyomást, a szívfrekvencia csökkenését;
szédülés.
A testhőmérséklet 34 ° C alatti csökkenésével erős hideg, gyenge impulzus, a beszéd megszakad, a mozgás lassú. A vérnyomás esésével a személy tudatában veszíthet. A halálhoz vezető kritikus állapot a testhőmérséklet 32 ° C-ra történő esése. A csökkent testhőmérséklet gyakran szerepel az időseknél. A serdülőknél ez a tünet az autonóm rendellenességekben és a hormonális háttérben bekövetkező változásokban nyilvánul meg. Tekintsünk részletesebben a hipotermia leggyakoribb okait.
Vashiányos vérszegénység
Csökkentése a vér hemoglobin azonnal tükröződik az általános egészségügyi és vezet a teljesítmény csökkenhet, levertség, gyengeség, sápadtság, kihűlés.
Vírusos és bakteriális fertőzések
A közelmúltban bekövetkezett betegség utáni helyreállítási időszakot mindig egy általános gyengeség kísérte, mivel az immunrendszer éppen kezd visszaszerezni, és időbe telik, hogy a beteg teljes egészében gyógyuljon a betegség után. És ha a korai napokban a betegség erős lázzal jelentkezik, akkor a regeneráció gyakran reggelig hipotermiás.
A test alul hűtése
Hosszú tartózkodás esetén a hideg szélben, a jeges vízben vagy a fagyos hidegben a test hipotermiában szenved. Ugyanakkor az anyagcsere folyamatok lelassulnak, a hőátadás nő, és a testhőmérséklet csökken, vagyis az ember lefagy.
Kiszáradás
Az ételmérgezés vagy a bélfertőzések a szervezet mérgezését, a hányás gyakori támadásait, hasmenését okozzák, ami a masszív folyadékveszteséghez és a szervezet kiszáradásához vezet. Ezt az állapotot súlyos gyengeség és hipotermia kíséri. Otthon, meg kell kompenzálni a folyadék és elektrolitok elvesztését. Ehhez a lehető leggyakrabban kell inni sóoldatot, ásványvizet, teát.
Belső vérzés
Rejtett vérzés kialakulhat gyomorfekély, nyombélfekély, belső szerv trauma, tumoros folyamatok gyomorfekélyével. Ezek olyan veszélyes állapotok, amelyek komoly következményekkel fenyegetnek és sürgősségi orvosi ellátást igényelnek. A szervezet kevesebb tápanyagot, vitamint és mikroelemet kap, ami a vitaminhiány kialakulásához és a test védekezésének gyengüléséhez vezet. A merev diéták betartásával az ember gyorsan elveszti a zsíros állományokat, és kimeríti a májban felhalmozott glikogén állományát. Ennek eredményeképpen megsérti a hőcserélő és a hőátadás folyamatait, és annál nagyobb súlyt veszít a személy, annál nyilvánvalóbb oknál fogva elkezd befagyasztani.
Astenikus szindróma
Az aszténia fő oka az oxigénhiány (hipoxia). A szervek és a szövetek nem kapják meg a szükséges tápanyagokat, ennek következtében a szervezet energiateljesítménye megszakad, minden létfontosságú folyamat lelassul.
Bőrgyógyászati megbetegedések
Krónikus bőrbetegségek, például pikkelysömör, bőrgyulladás, ekcéma, ichthyosis gyakran együtt járnak a testhőmérséklet csökkenésével. Ez annak köszönhető, hogy a bőr kiterjedt területeinek veresége ezeken a területeken vérzéseket okoz, ami a termoreguláció megsértését és a testhőmérsékletet csökkenti.
Szívhiba
Krónikus szívelégtelenség, az erek tónusának megsértése. Amikor a szívizom ütőereje csökken, a vér az edényeken lassabban mozog, és a falra gyakorolt nyomás jelentősen csökken.
Ajánlatos a felsorolt tünetek észlelése után orvoshoz fordulni és kivizsgálni, kezelni a problémákat
Szerző: Udvari Fanni
Milyen vitaminokat szedjünk télen?
Télen különösen fontos odafigyelni, hogy a szervezetünk elegendő vitaminhoz jusson. Azonban melyiket és mikor vegyük be? Lehet reggeli előtt vagy szigorúan csak étkezés után? És mi a helyzet akkor, ha más gyógyszereket is szedünk?
Mire figyeljenek a cukorbetegek karácsonykor?
Mit tehet, aki betegség miatt nem fogyaszthat kedvére az ünnepi ínycsiklandó falatokból, édességekből?
Elalvás előtti rángatózás okai
Stressz, az izmok természetes rándulása és az alkohol is okozhatja a kellemetlen rángatózást, amit egyesek elalváskor tapasztalnak - már ha felébrednek rá. Mindezen túl azonban súlyos betegség előjele is lehet, ha rendszeresen előfordul.
Cirkadián ritmus – te figyelsz rá?
Hogyan telik egy napod? Van hozzá egy megszokott ritmusod, amit követsz, vagy csak sodródsz az árral? Tudod, hogy a napszakok befolyásolják tested működését?
Téli depresszió és a fényhiány
A télen jelentkező depressziós panaszok hasonlóak az év más részében kialakulókhoz. A depresszió legfőbb tünetei többek közt: alvászavar, fáradékonyság, a mozgás, beszéd, gondolkodás lassulása, feledékenység, szorongás, szomorú, nyomott hangulat, közömbösség. Mit tehetünk a téli depresszió ellen?