10 dolog, ami jobbá teszi az életedet
- Dátum: 2019.03.07., 10:07
- https://www.psychologytoday.com
- cél, egészség, élet, hétköznap, lelki egészség, meditáció, pénz, szükséglet, tanács, testi egészség, tipp, zene
Átvergődni az életen egy művészeti forma, és amit legtöbbször kreálni próbálunk, nem publikus. De számos módja van annak, hogy javítsunk a léten. Lentebb néhány segítő tippet olvashattok.
Hagyd abba a füllentést! Az igazságra mindig fény derül. A tény, amiről hazudtál, valószínűleg semmit nem számít, ha az életre szélesebb szemszögből tekintünk le.
A szeretet az egyetlen dolog, ami mellett érdemes kitartani. Sok minden kerülhet az utadba, mint vágy, öregség, szex, betegség, pénz utáni sóvárgás. De a szeretet tesz majd egésszé, semmi más nem tudja ezt ugyanolyan módon megtenni. Sajnos ez sem működik mindenkinél, de próbálkozz tovább (vagy szerezzünk egy kutyát).
Szabadulj meg a negatív emlékektől és gondolatoktól! Mondd magadnak hangosan, hogy nem akarsz többé erre gondolni (a legjobb dolog, amit csinálhatsz, ha egyedül vagy). Néha már az, ha hallod a gondolataidat, rengeteget számít. Próbáld ki!
Tarts szünetet! Ha kemény vagy magaddal olyankor is, amikor már hibáztál, csak ront a helyzeten, mert a hibák ilyenkor képesek átvenni az irányítást egy időre a gondolataid felett. Az élet egy tanulási folyamat – ezt tartsd fejben!
Győződj meg róla, hogy az alapvető szükségleteid ki vannak-e elégítve! A pénz sosem lehet a legfontosabb dolog. Ha fő hajtóerőd az, hogy még több pénzed legyen, kárt fogsz okozni magadban, és egyúttal másokban is, ráadásul egy csomó mindent ki fogsz hagyni az életben. Kérdezd meg magadtól: „Mennyi elég nekem?” Tanulj meg boldog lenni azzal, amid van!
Ismerd fel, hogy ha élvezed a konfliktusokat, akkor van valami belül, amit meg kell gyógyítanod. Mindegy, hogyan fejezed ki a dühödet, passzív-agresszív viselkedéssel, ronda dolgok írásával, erőszakoskodással, így is, úgy is mérgező hatása lesz rád. Ez egy jel, hogy segítségre van szükséged.
Találj egy dolgot a napban, amit várhatsz! (Az nem lehet, hogy alig várod, hogy ágyba kerülj!) Jó viszont bármelyik pillanatnyi boldogság. Nem élheted az életedet nulla örömmel, viszont elkezdheted megbecsülni az egyszerű dolgokat, amelyeket eddig természetesnek vettél. Például azt, hogy megfőzöd a vacsorát.
Vegyél ki heti legalább egy szabadnapot! Otthonról se dolgozz! Annak a millió dolláros üzletnek nincs szüksége az állandó figyelmedre. Sőt, az elromlott mosogatógép is várhat. Állj le, és csak legyél! Ha folyamatosan csinálnod kell valamit, az egy jel lehet, hogy boldogtalan vagy, de igyekszel elkerülni azt, hogy gondolni kelljen rá.
Minden nap hallgass zenét! Sok ember szeret zenét hallgatni például az autóban. A mai modern technológia segítségével számos lehetőség adódik zenehallgatásra.
Szakíts időt magadnak arra, hogy minden nap többször 10 percre kikapcsolhass! Ezek afféle mini meditációk vagy csak egy-egy szusszanás, amelyek több energiát adnak, és amelyek segítenek abban, hogy könnyebben vehessük az életet. Sokunknak hosszú munkanapokat kell átdolgoznunk, amelyek olykor nem könnyűek. Egy kis relaxáció nagyot lendíthet az életen.
Ne próbáld meg megfogadni az összes tanácsot egyszerre! Ha heti egyet be tudsz iktatni a napjaidba, egy-egy pozitív viselkedésbeli változás gyorsan meg fogja változtatni a dolgokat.
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.
Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!