Legyünk ismét energikusak!
- Dátum: 2019.02.26., 05:37
- https://www.healthguidance.org/
- alvás, egészség, életmód, energia, energiahiány, energiamenedzsment, étrend, időhiány, időmenedzsment, kanapé, mentális energia, pihenés, prioritás, takarékoskodás, tanács, tartalék, tudatos élet, tudatosság
Sokan közülünk azt gondolják, hogy az egyetlen dolog, ami visszatart minket attól, hogy az álmainkat éljük, az időhiány. Ezért rengetegen gondolják, hogy az időmenedzsment egy meghatározó készség, ha el akarjuk érni a céljainkat, és életünkben valódi változást szeretnénk.
Természetesen ez nem olyan rossz elképzelés, hiszen az időmenedzsment valóban egy rendkívül fontos készség, és legtöbbünknek igenis több időre van szüksége, hogy azzal foglalkozhasson, amivel tényleg szeretne. A lényeg azonban, hogy ez a puzzle-nek csak egyetlen darabkája. A puzzle egy másik, nagyobb része, amin túl gyakran átsiklunk, az energiamenedzsment.
Most arra vetünk egy pillantást, sikerünknek miért olyan fontos része az energiamenedzsment, és hogyan kezelhetnénk jobban.
A produktivitás legnagyobb ellensége a kanapé
A legtöbb embernek rendszerint nagy tervei vannak, hogy mivel is fog foglalatoskodni egy adott napon. Talán szeretnénk egy kis időt áldozni a nyelvtanulásra. Esetleg egy finom házi menü készítésével foglalnánk el magunkat. De lehet, hogy csak edzeni akarunk, vagy kifizetni néhány számlát.
Akár így, akár úgy, nagy az esély arra, hogy ami valójában történik, az nem más, mint hogy hazaérünk, leülünk a kanapéra, és magunkba zuhanva elérünk egy pontot, ahonnan már nem tudunk felállni, és innentől kezdve semmi konstruktívat nem fogunk csinálni.
Amit ilyenkor érzünk, nem más, mint energiahiány. Miután megvacsoráztunk, talán úgy érezzük, hogy elfogyott a lelkesedésünk, és nem akarunk edzeni vagy kifizetni a számlákat. Az akaratunk megvan, hogy termékenynek érezzük magunkat, de az energiahiány visszatart. Valójában a kontrollálhatatlan csokievésről is csak az energiahiány tehet, ő vesz rá minket arra, hogy essünk kísértésbe, vagy arra, hogy halogassunk.
Hogyan nyerjük vissza az energiánkat?
Ennek egyik legegyszerűbb módja, ha este korábban nyugovóra térünk, és ha tehetjük, reggel később kelünk. Az alvást érdemes kissé előtérbe helyezni. Érdemes egy olyan étrendre is áttérnünk, amely segít az energiánk visszanyerésében, nem pedig kiszipolyoz minket.
Át kell írnunk a prioritási listánkat. Ahelyett, hogy az energiánkat olyan dolgokra áldozzuk, amelyek nem igazán számítanak – például, hogy túlzottan stresszelünk azon, hogy mit vegyünk fel -, érdemes megérteni, hogy a mentális energia korlátozott mennyiségben áll rendelkezésünkre, ezért takarékoskodnunk kell vele, és arra kell tartalékolnunk, amivel valóban foglalkozni akarunk.
Miért lehet stresszes a nyaralás?

A nyaralás a legtöbb ember számára a pihenés, kikapcsolódás és feltöltődés ideje – legalábbis elméletben, „papíron”. A valóság azonban sokszor mást mutat: a nyári szabadság időszaka nem ritkán feszültséggel, családi vitákkal, időnyomással vagy éppen kiábrándulással jár.
A rage baiting jelensége és működése

Biztosan sokan találkozunk a közösségi médiás görgetés közben dühítő tartalmakkal. Úgymond van az internetnek egy sötét része, ahol az indulatot kiváltó videók tömkelege nem véletlen baleset, hanem tudatosan előállított termék. Legyenek ezek közúti balesetes klipek, állatkínzás vagy valamilyen látványos társadalmi normaszegés formájában.
Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.
Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?