Menü

2 tipp, hogy mit kezdj magaddal, ha semmi sem jó

Rossz napok mindig léteztek, most is velünk vagy mellettünk vannak, és az élet jellegéből adódóan a jövőben is lesznek. Egy kapcsolat sem konfliktusmentes, egy ember sem tökéletes. De milyen gyors segítséget vehetünk igénybe azokon a napokon, amikor nem érezzük magunkat a helyünkön?

Sajnálatos, de a mai rohanó világunkban, amikor sokan igyekeznek az önismeret útjára lépni, azt követni, önmagunk felfedezésén dolgozni, még többen vannak, akik ennek ellenére is rosszul érzik magunkat. Olyan világot élünk, amikor férfiak és nők kellő energia-befektetéssel egyaránt érvényesíthetik magukat. Mégis mindannyiunkat elkap olykor-olykor egy nap, amikor nem találjuk a helyünket. Sokszor halljuk és olvassuk, hogy a rosszat ugyanúgy meg kell tudni élni, el kell tudni fogadni, ez mégsem olyan egyszerű. Most adunk két tippet, amivel viszont megkönnyíthetjük az aktuális helyzetünket.

Az írásról régóta köztudott, hogy terápiás célzattal is alkalmazható. Ezért érdemes fognunk egy füzetet vagy egy darab papírt, és néhány kérdést megválaszolni magunknak a lentebb felsoroltak közül.

Gondolj a párkapcsolatodra, vagy ha szingli vagy, egy jövőbeli kapcsolatra. Képzelj el néhány harmonikus helyzetet, s írd le őket magadnak röviden.

Gondold át, milyen viselkedésformák fontosak számodra egy kapcsolatban. Írj róla néhány gondolatot. (Például: Számomra nagyon fontos, hogy a társam akkor is kimutassa felém, hogy szeret, ha társaságban vagyunk. Nem fontos, hogy mindig együtt vagy egymás mellett legyünk, de számomra nélkülözhetetlen néhány romantikus pillantás vagy érintés.)

Tudsz-e nemet mondani egy társas kapcsolatban? Ez egy fontos kérdés. A nemet mondás nagyon nehéz, sokan egész életük során tanulják. Milyen helyzetekben mondasz bátran nemet? Skiccelj fel néhány helyzetet!

A másik nagyon egyszerű lehetőség, amihez bármikor lehet nyúlni, a „gyógyító zöld”. Nemcsak a fürdőkádban üldögélve, olvasva, gyertyafényben zenét hallgatva lehet önmagunkkal egyensúlyba kerülni. Ugyanezen hatás kifejtésére egy erdő is képes. Az illatok, a színek, a természet ereje, a környezetváltozás és a tudatos odafigyelés gyorsan kizökkenthet minket a szomorú nyomottságból. Jót tesz, ha sétálunk a fák között, beszívjuk a friss levegő illatát, és így a fizikális egészségünkre is pozitív hatást gyakorolhatunk. Egyensúlyba kerülhet a vérnyomásunk és a pulzusunk, és a stresszhormonok szintjét is csökkenthetjük ezáltal.

Ne hagyjuk hát, hogy a rosszkedv teljesen átvegye felettünk a hatalmat. Fogadjuk el, hogy létezik, hogy velünk együtt él, de tegyünk ellene, és zökkentsük ki magunkat a megszokottból egy-egy apró, de annál hasznosabb trükkel!

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!