Menü

Egészséges vendégvárók

Ahhoz, hogy el tudjuk kerülni a saját rossz döntéseinket a főzéssel kapcsolatban, erős nyomást kell gyakorolnunk a saját elménkre. Bárki tud előre gyártott ételt tenni a vendégei elé, de igazán különleges és emellett egészséges vendégvárókat csak azok készítenek, akiknek igazán fontos az eredetiség, a jókedv és a barátaik, családjuk megbecsülése. Nézzünk pár egészséges falatot és fogást!

A fondü sokak kedvence, nemcsak azért, mert jól hangzik, hanem mert mindenki szeret nyúlós sajtba kenyeret mártogatni. Ennek egy egészségesebb (és sokak szerint finomabb) változatát percek alatt elkészíthetjük. A mártáshoz egy evőkanálnyi vajat olvasztunk, majd egy evőkanálnyi lisztet adunk hozzá. Ezt a keveréket néhány percig a tűzön pirítjuk, de nem szabad, hogy sok színt kapjon. Ezután hozzáöntünk fél liter tejet, sóval, borssal, szerecsendióval és köménnyel ízesítjük. Amikor kezd egy kicsit sűrűsödni, reszelt sajtot adunk hozzá ízlés szerint, lehetőleg zsírszegény sajtból. Így egy nyúlós, de még folyékony, fűszeres masszát kaptunk. Ízlés szerint még hígíthatjuk. Ezután minél többféle zöldséget vágjunk össze ehhez az ízletes mártogatóshoz. A legalkalmasabbak erre a célra az uborka, kaliforniai paprika, póréhagyma, zeller, karalábé, sárgarépa. Ezeket kockákra vagy hasábokra vágva kínáljuk. Vörös- vagy fehérkáposztát pedig kockákra hasítva tegyünk egy tányérra, és öntsük nyakon a szósszal. Így a nachoshoz hasonló finomságot kapunk.

Ha pedig valami édesre vágyunk, készítsünk egzotikus gyümölcssalátát. Ehhez mangót, ananászt, narancsot, banánt, grapefruitot, gránátalmát is használhatunk. Keverjük össze őket egy nagy tálban, és keverjünk hozzá dresszinget citromléből, mézből és ízlés szerint balzsamecettel. Ha befőttet használtunk a salátába, annak a levét is ráönthetjük. Kis tálkákba osztva kínálhatjuk, a barátaink garantáltan imádni fogják.

Ez a két nagyon egyszerű recept is jól példázza, hogy az egészséges vendégvárók készítése választás kérdése. Ha pedig mi elkezdjük ezt a hagyományt, meglehet, hogy ők majd szívesen folytatják.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!