Ugrókötelezés télen-nyáron
- Dátum: 2019.01.24., 16:28
- edzés, egészség, életmód, életmód váltás, motiváció, sport, test, ugrálókötél, változás
Hajlamosak vagyunk télen néhány plusz kilót felszedni, hiszen a vastag öltözék alatt úgysem látszik. A tavasz érkeztekor azonban fogjuk a fejünket, hogy a sztreccs trikók nem úgy állnak rajtunk, ahogy azt elképzeltük. Szerencsére télen is tehetünk valamit az ellen, hogy a tavasz beköszöntése ne csak aggódnivalót hozzon az életünkbe.
Be kell valljam, én inkább az a típus vagyok, aki télen jön rá, hogy valóban sportolni szeretne. Szeretne függő lenni, valamilyen mozgásformába teljesen beleszeretni. Régóta vannak már jelöltjeim, de még egyik alkalommal sem alakult ki őszinte kapcsolat köztem és a sport között. Idén télen az ugrálókötelezésre találtam rá. Ez elég nagy szó, mert eddig minden télen különböző okokra hivatkozva tovább halasztottam a sportot a következő tavaszig, hiszen hideg van, fagy van, jeges az út, esik a hó. Most viszont éreztem, hogy valamerre lépnem kell, mert éppen hogy beköszöntött a tél, és nem érzem jól magam a bőrömben. Úgyhogy előkerestem a szekrény tetején egy dobozban gondosan elrejtett sporteszközeimet, s köztük megleltem a sógornőméktől egyszer ajándékba kapott ugrálókötelet. (Nem tudom miért kaptam, de nem is fontos most.)
Mindannyian tudjuk, hogy az első alkalom a legnehezebb. Ekkor azt érezzük, a sport ellenünk van, az egészségünk ellen, a személyünk ellen. Azt gondoljuk, csak ront a helyzeten, semmint hogy javítana. Én is így voltam ezzel. Viszont már a második alkalom után feltöltődve éreztem magam. Nyilván semmilyen fizikai változás nem észlelhető még a testen, de az ember közérzete olyan mértékben megváltozik, hogy azt már a tükörképén is látni véli. S nem éppen ez a lényeg?
Ne feledjük el, bármibe is kezdünk, hogy nem kell azonnal a közepébe vágni. Elég fokozatosan elkezdeni. Először csak 10-15 percekkel eddzünk, s ahogy egyre jobban megy, emeljük az időtartamot és az intenzitást is. Tartsunk mindig pihenőnapokat és lazább edzésnapokat is. S közben nyugodtan mosolyogjunk, hiszen máris aktívan teszünk az egészségünk megőrzése érdekében.
Végezetül pedig egy kis alapterv, ha te is belevágnál az ugrálókötelezésbe:
Kapcsolj be olyan fitness zenét, amire el tudod magad engedni! Biztos, hogy a kedvenc előadóidat számait már átdolgozta valaki.
Nyújts az edzés elején és végén is!
Melegíts be!
Eddz intervallumokban: 20 váltott lábbal ugrás, 20 páros lábbal ugrás, 20 páros lábbal ugrás gyorsan, és levezetésként 20-30 váltott lábbal ugrás. Ugyanezt megcsinálhatod úgy is, hogy a kötelet hátrafelé indítod. Ismételd négyszer-ötször vagy ahányszor jól esik.
Ha van rá lehetőséged, előtte, utána vagy közben figyeld magad egy tükörben!
Két napi edzés után próbálj meg lemenni a lépcsőn, és ahogy a tested különböző részeiben érzed az izomlázat, légy magadra büszke!
Sikeres emberek szokásai

A sikeres emberek szokásai gyakran hasonlók bizonyos dolgokban, még akkor is, ha különböző területeken értek el sikert. Ezek a szokások nem garantálják az eredményeket, de nagymértékben hozzájárulhatnak az érvényesüléshez. Íme néhány gyakori szokás, amit sok sikeres ember gyakorol!
Rucking, egy hátizsákos fitnesztrend

A rucking nem csupán egy újabb fitnesz őrület, hanem egy hatékony és izgalmas edzésforma is. Mi is pontosan a rucking, és miért érdemes kipróbálni?
A metilalkohol a bőrön keresztül is veszélyes

A metil-alkohol (metanol) mérgezés súlyos egészségkárosodást okozhat, akár halált is eredményezhet, ezért fontos ismerni a vele kapcsolatos alapvető tudnivalókat és elsősegélynyújtási teendőket.
Miért vegyük rá magunkat a hideg vizes tusolásra?

A hideg vizes tusolás egyre népszerűbbé válik, mivel számos egészségügyi és mentális előnyt kínál. Bár elsőre talán megterhelőnek tűnhet, a hideg víz jótékony hatásai hosszú távon komoly változásokhoz vezethetnek.
A Shilajit jótékony hatásai és előnyei

A természet rejtett kincsei között a Shilajit az egyik legkülönlegesebb anyag, amelyet évszázadok óta tisztelnek és használnak az ayurvédikus gyógyászatban. Ez a különleges, ásványi anyagokban gazdag gyanta rendkívüli egészségügyi hatásokkal bír. Mi is pontosan a Shilajit és miért tekintik olyan értékes?