Ugrókötelezés télen-nyáron
- Dátum: 2019.01.24., 16:28
- edzés, egészség, életmód, életmód váltás, motiváció, sport, test, ugrálókötél, változás
Hajlamosak vagyunk télen néhány plusz kilót felszedni, hiszen a vastag öltözék alatt úgysem látszik. A tavasz érkeztekor azonban fogjuk a fejünket, hogy a sztreccs trikók nem úgy állnak rajtunk, ahogy azt elképzeltük. Szerencsére télen is tehetünk valamit az ellen, hogy a tavasz beköszöntése ne csak aggódnivalót hozzon az életünkbe.
Be kell valljam, én inkább az a típus vagyok, aki télen jön rá, hogy valóban sportolni szeretne. Szeretne függő lenni, valamilyen mozgásformába teljesen beleszeretni. Régóta vannak már jelöltjeim, de még egyik alkalommal sem alakult ki őszinte kapcsolat köztem és a sport között. Idén télen az ugrálókötelezésre találtam rá. Ez elég nagy szó, mert eddig minden télen különböző okokra hivatkozva tovább halasztottam a sportot a következő tavaszig, hiszen hideg van, fagy van, jeges az út, esik a hó. Most viszont éreztem, hogy valamerre lépnem kell, mert éppen hogy beköszöntött a tél, és nem érzem jól magam a bőrömben. Úgyhogy előkerestem a szekrény tetején egy dobozban gondosan elrejtett sporteszközeimet, s köztük megleltem a sógornőméktől egyszer ajándékba kapott ugrálókötelet. (Nem tudom miért kaptam, de nem is fontos most.)
Mindannyian tudjuk, hogy az első alkalom a legnehezebb. Ekkor azt érezzük, a sport ellenünk van, az egészségünk ellen, a személyünk ellen. Azt gondoljuk, csak ront a helyzeten, semmint hogy javítana. Én is így voltam ezzel. Viszont már a második alkalom után feltöltődve éreztem magam. Nyilván semmilyen fizikai változás nem észlelhető még a testen, de az ember közérzete olyan mértékben megváltozik, hogy azt már a tükörképén is látni véli. S nem éppen ez a lényeg?
Ne feledjük el, bármibe is kezdünk, hogy nem kell azonnal a közepébe vágni. Elég fokozatosan elkezdeni. Először csak 10-15 percekkel eddzünk, s ahogy egyre jobban megy, emeljük az időtartamot és az intenzitást is. Tartsunk mindig pihenőnapokat és lazább edzésnapokat is. S közben nyugodtan mosolyogjunk, hiszen máris aktívan teszünk az egészségünk megőrzése érdekében.
Végezetül pedig egy kis alapterv, ha te is belevágnál az ugrálókötelezésbe:
Kapcsolj be olyan fitness zenét, amire el tudod magad engedni! Biztos, hogy a kedvenc előadóidat számait már átdolgozta valaki.
Nyújts az edzés elején és végén is!
Melegíts be!
Eddz intervallumokban: 20 váltott lábbal ugrás, 20 páros lábbal ugrás, 20 páros lábbal ugrás gyorsan, és levezetésként 20-30 váltott lábbal ugrás. Ugyanezt megcsinálhatod úgy is, hogy a kötelet hátrafelé indítod. Ismételd négyszer-ötször vagy ahányszor jól esik.
Ha van rá lehetőséged, előtte, utána vagy közben figyeld magad egy tükörben!
Két napi edzés után próbálj meg lemenni a lépcsőn, és ahogy a tested különböző részeiben érzed az izomlázat, légy magadra büszke!
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.
Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.
Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.
Online vagy offline? Digitális detox a nyaralás alatt

A telefonunk ma már a kezünk meghosszabbításává vált, a laptop pedig a virtuális kivetülésünk. Szinte észre sem vesszük, de folyamatosan online vagyunk, még akkor is, amikor épp pihennénk. Vajon szükségünk van digitális detoxra a nyaralás alatt, hogy feltöltődjünk és kikapcsolódjunk, vagy nincs akkora jelentősége?