Menü

Idén tényleg sportolni kezdek!

Mi emberek sajnos hajlamosak vagyunk túl sokat elvárni magunktól. Azt akarjuk, hogy ha valamibe belekezdünk, akkor annak gyors és látható eredménye legyen. Sajnos ezek az elvárások életünk sebességéből is adódnak. Mivel az eredmény SOHA nem születik meg ilyen gyorsan, hamar feladjuk, és minden úgy folytatódik tovább, ahogyan az óévben.

Tegyük fel, hogy idén szeretnénk jobban belemerülni a futásba (és itt a jobban szó alatt nem azt értem, hogy maratont szeretnénk futni, hanem azt, hogy például élvezni szeretnénk a sportot). Első lépésként jó, ha tudatosítjuk magunkban, hogy a legelső alkalom a legnehezebb, és ennél már csak könnyebb lesz. Talán sokáig nehézségeink lesznek az elindulással, merthogy mennyivel kényelmesebb és egyszerűbb lenne inkább leheverni a tévé elé.

Fontos, hogy megfelelő felszereléssel rendelkezzünk. Nem kell egyből a legdrágább árukészletből válogatnunk (később sem!), de egy futócipő a kezdéshez mindenképpen szükséges. Azután minden hónapban kipótolhatjuk valamivel a készletünket: egy trikóval, egy pulcsival, egy futónadrággal. Nem kell azonnal nagy költségekbe vernünk magunkat.

Ne várjunk el túl sokat magunktól! Ez nemcsak a kezdeti időszakra vonatkozik. Később is jöhetnek rosszabb napok, amikor nem vagyunk formában, más a kedvünk, és nem teljesítünk olyan jól. Ez nem azt jelenti, hogy nem ér semmit az eddigi munkánk, hanem azt, hogy ma éppen nem a legmegfelelőbb időpontot választottuk a sporthoz.

Legyenek igazi pihenőnapok! Ne akarjunk minden nap kitörő formában lenni. Hagyjunk időt a pihenésre, a más típusú kikapcsolódásra. Ha a sport mellett az étkezésünkre is odafigyelünk, minden héten legyen egy bűnöző nap, így a szervezetünknek a hőn áhított, de olykor hosszú távon egészségtelen élelmiszereket sem kell teljes mértékben nélkülöznie. Együk csak meg azt a szelet csokit, holnap majd lefutjuk.

Ne szándékozzunk a második héten kilométereket futni! Persze van, akinek menni fog, de sokan túl sokat várunk el magunktól. A hangsúly nem azon van, hogy milyen gyorsan mekkora távot tudunk megtenni, hanem azon, hogy a pulzusunk időről időre felszaladjon a szapora tartományba. Nyugodtan sétáljunk közben.

Futás után mindig nyújtsunk, így kevesebb sérülést fogunk szerezni, és az esetleges izomláz is csekélyebb mértékben jelentkezik.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

Mindig mindig mindig kössük be a gyereket (is) az autóban!

Még mindig sokan nem kötik be a gyereküket az autóban. Háromgyerekes anyaként pontosan tisztában vagyok vele, mekkora macera több gyereket is ki-be kötözni a kocsiban, de bármilyen fáradságos is a művelet, mindig gondoljunk arra, hogy az életét menthetjük meg.