Mikuláshúzás? Igen!
- Dátum: 2018.11.16., 09:35
- Varga Ágnes Kata
- advent, ajándék, család, családias, december, egyetem, főiskola, húzás, iskola, karácsony, kedvesség, kikapcsolódás, középiskola, mikulás, munka, munkahely, szívesség, tanulás, üzenet
A most következő ünnepeknek nem az ajándékozás a lényege, hanem az egymás iránt tanúsított kedvesség. De miért ne lehetne kedvességünket apró ajándékban is kimutatni? Nem is kell, hogy mindenki mindenkit megajándékozzon, hiszen már sok éve rendkívül divatos szokás a húzás: ilyenkor a szerencsének köszönhetően akár olyan emberek is közelebb kerülhetnek egymáshoz, akik addig alig tudtak egymásról valamit. Mindehhez pedig leginkább egy kis jó szándék kell.
A húzás lényege nem kell, hogy az ajándék legyen. Ha nem akarunk a társainkra anyagi terhet rakni, más szabályokat is bevezethetünk. Jó ötlet például azt kérni, hogy mindenki írjon egy rövid esszét arról a személyről, akit húzott. Így nemcsak ő ismerheti meg jobban az illetőt, hanem felolvasás esetén a társai is. Fontos, hogy a fogalmazásba csak pozitívumokat írjunk. A kedvesség ugyanis jobb ajándék a boltban vásárolt dolgoknál. De a kedvességet nemcsak kedves szavakban vagy szép ajándékokban lehet átadni.
Egyre több iskolában divatos az, hogy úgynevezett „jótevőt” húznak, aki december hatodikáig, vagy akár egészen karácsonyig mindenféle barátságos tettel fejezi ki szeretetét és odaadását egy társa számára. Ez megnyilvánulhat sok mindenben, korosztálytól függően: titkos kedves üzeneteket rejthetünk el a társunk padján, táskájában, süteményt vihetünk neki abból, amit otthon sütöttünk, de felajánlhatjuk segítségünket a házi feladatban, tanulásban, persze törekedve arra, hogy ne derüljön ki rögtön, hogy ki kit húzott.
A szokásokkal ellentétben az egyetemen és a főiskolán is érdemes megőrizni ezt a hagyományt, melyet a középiskolában minden évben megrendezünk. Sőt, a kisebb munkahelyeken, vagy nagyobb munkahelyen a főbb munkacsoportokon belül is megér egy próbát, hiszen képes jobb légkört kialakítani. Az egyetemen vannak nagyobb és kisebb csoportok is, szaktól függően, de mindkét típusú csoportban van haszna a „mikulás-húzásnak”. Ugyanis egy kis csoportban képesek így barátságok is elmélyülni, az emberek többet megtudhatnak egymásról, és lehetőségük lesz valami másról is beszélgetni, mint a tanulás és a vizsgák. Egy nagyobb csoportban pedig óhatatlan, hogy nem mindenkit ismersz meg, az is előfordulhat, hogy a teljes nevét sem tudod.
Ha ezeket a technikai problémákat leküzditek, és egymás decemberébe egy kis kedvességet csempésztek, akkor meglátjátok, hogy milyen hasznos is ez: ugyanis az ajándékozás ad egy kis szikrát egy semleges területen, hogy kialakuljon egy családiasabb viszony. És talán kevesebb alkalommal fogsz gyomorgörccsel, kedvetlenül beülni az óráidra, mivel lesz valami, aminek örülhetsz még a legnehezebb napokon is. Ez pedig a barátság.
Hagyd tehát, hogy kialakuljon körülötted az ünnepi hangulat, semmi rossz nincs abban, ha jó előre elkezded, hiszen így kellemesebbé varázsolhatod a nehéz napokat.
A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.
Húsvéti Csodák és Tojáskereső Kalandok!

Itt a húsvét, amikor a természet újra éled, a fák rügyet bontanak, a nap egyre többet mosolyog ránk és bizony, a húsvéti nyuszi is megérkezik!
Mindig mindig mindig kössük be a gyereket (is) az autóban!

Még mindig sokan nem kötik be a gyereküket az autóban. Háromgyerekes anyaként pontosan tisztában vagyok vele, mekkora macera több gyereket is ki-be kötözni a kocsiban, de bármilyen fáradságos is a művelet, mindig gondoljunk arra, hogy az életét menthetjük meg.
A rejtvényfejtés pozitív hatásai

A rejtvényfejtésnek rengeteg pozitív hatása van – nem csak szórakoztató, de az agyadnak is igazi edzés! Nézzük melyek az előnyei!