Menü

Hogyan hangolható össze család, a munka és az edzés?

Nehezen. De nem lehetetlen. Ugye mindegyik fontos, mindegyikre kellene, hogy idő jusson, mindegyik szerepben szeretnénk helytállni, mindegyik mi magunk vagyunk, s legjobb esetben ezek kiegészítik egymást, hatnak egymásra. Az aprócska gond csupán az, hogy egy nap "csak" 24 órából áll, s nagyon nehéz úgy beosztani ezt az időt, hogy mindenre jusson, amire szeretnénk.

Gyakran visszatérő téma, hogy napi 8-10 órás munka, család és gyermek(ek) mellett beleférhet-e az időbe a sportolás? Hogy lehet megtalálni a megfelelő időbeosztást és egyensúlyt? A sportos életmód nemcsak a formánknak tesz jót, az egészségünkre is rendkívül pozitív hatással van, ez pedig kihat a munkahelyi tevékenységünkre. Tehát még eggyel több okunk van arra, hogy valahogy beiktassuk a rendszeres edzést a napjainkba!

A sport csökkenti a stresszt, ez pedig az élet minden területén jól jön, ezenkívül a sportolás fegyelmezettségre tanít, kitartásra nevel. Mindig egyfajta "kapaszkodó", pszichológus, terápia, töltekezés.

Akik a szabadban szeretnek mozogni, vágynak a szabadságra, az önállóságra, szeretik a kihívásokat – olvasom az interneten, ők a munkájukban is inkább a kreatívabb feladatokat kedvelik. Akik viszont szívesebben végzik a testedzést fitneszteremben vagy otthonukban, a munkakörükben is jobban tűrik a korlátokat, szeretik a kiszámíthatóságot. Szerencsére ma már sok munkahely biztosít fitneszbérletet a dolgozóinak, vagy szerveznek családi sportprogramokat, ezzel ösztönözve őket a sportos életmódra, s nem utolsó sorban ezek a tevékenységek csapatépítő jelleggel is bírnak.

De mit tehet az, akinek sajnos nincs erre lehetősége, hogy oldjuk meg a hétköznapi mókuskerékben forogva a saját "én-időnket"? Az én módszerem talán rémisztő, de én nagyon korán kelek és kora reggel sportolok, futok vagy tornázom. Van, aki inkább este csippent le egy kis időt a testmozgásra, s este megy el kocogni, vagy emeli a súlyokat egy konditeremben. Férjem jó éjt puszit ad a gyerekeknek és utána indul egy órát edzeni. Van, aki napközben vagy egy rugalmasabb ebédszünetben is megengedheti magának, mert olyan a munkaideje, hogy megteheti, vagy önmaga főnöke, ez is egy lehetséges opció. Ha semmi másra nincs idő, akkor a tévé előtt tekerek egy kicsit a szobabiciklin, vagy a fiam leckéjének kikérdezése közben is előfordult már, hogy hasizomgyakorlatokat csináltam. A lényeg, hogy abból a 24-ből, egyetlen órát szánjunk magunkra, mert ennyi kell és ennyi valahol úgy érzem, jár.

A sportban mindig is az tetszett, hogy rendszert ad a napjaimnak, önfegyelemre nevel, türelemre, koncentrációra, kitartásra tanít. Megéri érte korán kelni, vagy később aludni térni. Fontos, hogy ezt az érzést a gyermekeinknek is továbbadjuk.

Masszázsra indulsz? – így készülj rá

A masszázs egy testet és lelket melengető, pihentető vagy épp frissítő terápia, amire érdemes kicsit felkészültebben érkezni.

A Tour de Hongrie nyomában…

A 45. Tour de Hongrie magyar kerékpárverseny nemzetközi mezőnye 2024. május 8-12. között öt nap alatt 854 kilométert tesz meg a pécsi Bárány utcai befutóig. Olyan világsztárok indulnak, mint Peter Sagan vagy a Tour de France rekordra hajtó Mark Cavendish.

Kertfrissítés nyárra

A nyár ideális időszak a kerti tevékenységekhez és a szabadtéri élményekhez. Egy jól díszített udvar nemcsak esztétikailag vonzó, hanem kényelmes és meghitt légkört is teremt, amelyben élvezhetjük az időt a családdal, és a barátokkal. Az alábbi cikkben megtudhatunk néhány inspiráló ötletet arra, hogy hogyan frissíthetjük fel a kertet a nyári hónapokra.

Ultrabalaton negyedszer, avagy mi fán terem a csapatszellem!

A Tolna Vármegyében immáron öt éve aktívan működő FuTamási futócsoportunkból idén is nekivágott 10 fő, hogy körbefussa a Balatont, Magyarország egyik legnépszerűbb futóversenyén, a 18. alkalommal megrendezett NN Ultrabalatonon!

Korai zenei nevelés fontossága

Születésünktől kezdve megvan az a képességünk, hogy észleljük a dolgok zeneiségét. Sőt, ez a képességünk segít minél hamarabb megérteni a világ történéseit. Talán nem is olyan véletlen, hogy összehangolódásnak nevezzük az újszülöttekkel való kezdeti összecsiszolódást. Számukra még ez az elsődleges információforrás, és ennek további támogatása a fejlődési területek mindegyikére pozitív hatással lesz.