Családi csodaitóka megfázás ellen
- Dátum: 2018.10.25., 21:11
- egészség, ital, könnyedség, megfázás, megoldás, ősz, recept, segítség, tél
Sokakat nem kerüli el az őszi, illetve téli megfázás, hörgőgyulladás és még folytathatnánk a sort. Nem vigyáztunk magunkra, vagy hajlamosak vagyunk a gyakori megbetegedésre – ez tulajdonképpen mindegy, mert most feltárom egy családi csodaitóka titkos receptjét, ami segít, finom és még jobb kedvre is derít.
Sokáig tiltakoztam édesanyám házi praktikái, illetve próbálkozásai ellen, hiszen a gyerekkori vizes ruhás borogatások nem hagytak jó emléket bennem. Ez pedig jó időre teljesen el is vágta az utat köztem és kedves Édesanyám remek praktikái között, mert a legtöbbel kapcsolatban valószínűleg arra asszociáltam, hogy „aha! biztos olyan kellemetlen, mint egy borogatás”. Minden csak a gyerekkori emlékek miatt.
Aztán telik-múlik az idő, az embernek benő a feje lágya, egyre többet enged, és nyit a világ felé is. Így jött el a pillanat, hogy az egyik megbetegedésem alkalmával már nem tiltakoztam, hanem rámondtam az áment, próbáljuk ki ezt a régóta ajánlgatott csodaitalt. Mondanom sem kell, hogy nem bántam meg, mert rendkívül pozitív élmény volt, mindegy milyen perspektívából szemléljük. Azóta természetesen széles körben terjesztem a receptet, ami olykor-olykor egy kis színt hozhat a beteg napokba, míg haladunk előre a gyógyulás rögös útján.
A családi csodaitóka összetevői rendkívül egyszerűek:
Meleg, de nem teljesen forró víz (hogy éppen iható legyen)
Méz ízlés szerint
Két evőkanál ecet
Két evőkanál citromlé
Egy csipet fahéj
Az elkészítése sem ördöngösség, az összetevőket összekeverjük, s amikor eléggé elegyedtek már egymással, húzóra megisszuk. Napi kétszeri, háromszori fogyasztása rendkívül ajánlott. Később kedvtelésből már kortyolgatva is lehet inni, de az elején fontos, hogy minél gyorsabban megigyuk, így minden összetevő kellőképpen ki tudja fejteni a hatását.
Mert ugye a fahéjról tudjuk, hogy köhögéscsillapító, a mézről közismert, hogy magas ásványi anyag- és vitamin-tartalommal bír, az ecet többek között magas antioxidáns tartalmáról híres, a citrom pedig magas C-vitamin tartalma miatt foglal el előkelő helyet a receptben.
Napestig sorolhatnánk az összetevők pozitív egészségügyi hatásait, de most nem tesszük, inkább hagyunk időt a kóstolásra!
Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!
Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.