A jelen ajándékainak kicsomagolása
- Dátum: 2018.10.09., 18:32
- Udvari Fanni
- elengedés, fókusz, jelen, jelenlét, jövő, múlt, rágódás, ráhangolódás, tudatosság
A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma adomány.
Karrierünk építése, talentumaink felszínre hozása minden ember számára fontos és egyfajta személyiség fejlődéshez vezet. Ha mindig azon rágódunk mit rontottunk el tegnap és nem keressük az eszközt, amivel a mai napunkat jobbá tudjuk tenni, akkor hagyjuk elveszni a lehetőségeket a kezeink közül. Szemüveget is abból a célból vásárolunk, hogy segítsen tisztán a tisztán látásban. Ne hagyjuk tehát, hogy a múlt elhomályosítsa világunkat! Ahhoz, hogy a lelkifurdalást másnap elkerüljük, a teendők halogatásait el kellene felejtenünk!
Koncentráljunk inkább arra, hogy mit tudok megtenni ma, a jobb holnap érdekében! A sikeres emberek életének ez egy meghatározó elmélete, amit érdemes megfogadnunk. Sajnos hajlamosak vagyunk nem a realitások talaján tervezni. Például minden héten elolvasok egy könyvet, ami szuper elhatározás, viszont ha nem jön össze, akkor többé-kevésbé hagyjuk az egészet, amiből következik a feladás. Viszont, ha türelmesek lennénk, és jobban megbecsülnénk az időnket, nem vesztegetnénk el például céltalanul használt netszörfözéssel, akkor lehet heti kettő könyv kiolvasásánál is tartanánk. Minden fejben dől el, minden csak kitartás kérdése. A szabad akaratunk pedig a legnagyobb ajándék, ami megkülönböztet minket az ösztön lényektől. Tehát ébredjünk fel az álomból és vegyük kezünkbe az irányítást!
Okok, amik miatt nem érdemes a múlton rágódni
- A 2013-ban az Ohiói Egyetem kutatói által végzett felmérés kimutatta, hogyha állandóan a negatív történéseken rágódunk, fokozódhatnak a szívproblémák, és a gyulladásos megbetegedések kockázata.
- Ha állandóan a negatív dolgokra fókuszálunk, könnyen válhatunk depresszióssá, amely introvertáltsághoz, személyiségünk elfedéséhez, torzításához vezethet.
- Gondoljunk csak bele, hogyha zavar valami, de nem teszünk érte semmit, hogy javítsunk rajta, mi történik? Időnket pusztán elvesztegetjük ahelyett, hogy már ma a tettek mezejére lépnénk.
- Elhomályosítják a gondolkodásunkat, ha olyan ügyeket cipelünk magunkkal, amelyek megoldatlanok. Mindenre érdemes minél előbb pontot tennünk, természetesen a jól átgondolt döntéshozatal után!
- Hogyha valamire már nem tudunk befolyással lenni, jobbá tenni és megváltoztatni, nem érdemes tovább foglalkozni vele.
Mindfulness- techika , amely segíthet jelenünk ráhangolódásában
A tudatos jelenlét lényege, hogy figyelmünket a jelenre orientáljuk, de nem azért, hogy bármin elkezdjünk agyalni, következtetéseket levonni. Tapasztalataink jó részét az öt érzékünk segítségével szerezzük, ám a testi érzetet, a megjelenő érzelmet és a gondolatot is ide soroljuk. A figyelmet addig tartjuk fenn, amíg csak tudjuk. Amikor a tudat elvándorol a jelen pillanatból, mert például gondolkodni kezdünk, akkor észrevesszük ezt az elterelődést, és próbáljuk újból a figyelmet az itt és most felé juttatni. Vagyis figyelünk – elterelődünk – észrevesszük – visszatereljük – figyelünk – és így tovább… – ez a tudatos jelenlét alapvető dinamikája. A mindfulness szemlélet szerint mind egy végtelen, vagy legalábbis a halálig tartó utazáson veszünk részt, s minél jobban megéljük ezt az utazást, minél inkább képesek vagyunk pillanatról pillanatra részt venni benne, annál inkább kinyílik előttünk a belső és a külső világ csodája.
Tehát próbáljuk az életet ajándékként megélni, és kíváncsian várni minden nap az elrejtve becsomagolt apró örömöket! Váljunk nyitottá a befogadásra, és a pozitív impulzusok töltekezésére, amelyeket aztán át tudunk adni másoknak! Hiszen egy őszinte mosoly ragadós, és már csak önmagában ez a gesztus is vonzza magával a jelenre hangolódást.
Szerző : Udvari Fanni
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.
Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.
Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!
Tanácsok kánikula idejére

Ugyan a néhány nappal ezelőtti napi esőzés nálunk adott némi felfrissülést, azonban a kánikulának ezzel nincs, vagy csak rövid időre van vége, hogyha visszatér a korábban tapasztalt szinte elviselhetetlen hőség, akkor fogadjuk meg a szakemberek tanácsait!