Menü

Hogyan ne őrülj meg az egyetemtől?

Egyetemre bekerülni gyökeres változás a középiskolához képest. Az is biztos, hogy akárhány évet eltöltöttél ott, mindig lesznek újdonságok a számodra. Lefagy a rendszer, rosszul vetted fel az óráidat, nem ismer fel a tanár, pont azt az egy tételt nem tudod a vizsgán, és a sort lehetne még folytatni. Az is előfordul, hogy mindennapos kis problémák jönnek velünk szembe, vagy a semmin is kiborulunk. A lényeg, hogy a nyugtatót forgalmazó cégek belőlünk élnek, az energiaital- és kávéfogyasztásunk pedig exponenciálisan megnő, és nincs is annyi kozmetikum az üzletekben, amennyi elfedné a karikákat a szemünk alatt.

Az őrületbe kerget a tanár, aki szerint csak az ő tantárgya létezik, ezért annyi házival, beadandóval, zh-val és referátummal dobja fel az életed, amennyivel csak emberileg lehetséges? Ezen nem csodálkozom. Sajnos a tanárok szándékát befolyásolni nem tudjuk. De van egy módszer, amivel kevésbé szörnyűvé teheted a feladataidat. Rendszerezz! Oszd fel a feladataidat napokra, esetleg órákra lebontva, és a feladatok közé csempéssz egy kis lazítást, szórakozást! Főzz egy finom vacsorát, és miközben azzal foglalkozol, a fejedben is helyükre kerülnek az új információk. Ha pedig fogy a teher, egyre könnyebbnek fogod érezni azt, ami még hátra van.

Ha utálod, hogy az egyetem olyan személytelen, keress olyan szabadon választható órát, amelyen kevesen vannak, vagy érdeklődj, van-e olyan csoportos foglalkozás, amelynek a keretein belül az oktatókkal és a hallgatókkal is közvetlenebb viszony alakulhat ki. Járj el az egyetem szervezte programokra, így könnyebben épülhetsz be a közösségbe!

Ha pedig végképp kikészülsz, és nem segít az akaraterőd sem, akkor pihenj! Vegyél ki egy napot, amit tanulás, könyvek, jegyzetek nélkül töltesz el, így újult erővel láthatsz neki újra, a következő naptól kezdve!

Van, akinek az egyetem élete legjobb időszaka, másoknak pedig a túlélés is kérdéses. Akármelyik csoportba tartozz is, az biztos, hogy kellő önállóságot kapsz ahhoz, hogy egy kicsit könnyíts a terheiden, ha úgy hozza az élet.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!

Hagyományos húsvét a modern világban

Mindenkinek kellemes húsvétolást kívánunk, családdal és barátokkal eltöltött programokat, élményeke, finom falatokat és jó időt a szabadtéri élményekhez! A húsvéti ünnep a megújulás és a hagyomány ünnepe.