Menü

Egy nap a Balcsin avagy gyros, ahogy én szeretem

Tóparti nyaralásaink alkalmával sikerült életre szóló barátságot kötnöm a gyros-tál összes ínycsiklandó, zöldséges, friss, egészséges verziójával.

Számomra a nyaralás, a nyár, a meleg, a kikapcsolódás nincs vízpart nélkül. Mindannyian jól ismerjük a strandok, tópartok, Balaton part büfékínálatát, így nem sok választanivaló akad egy diétázó anyukának, akinek általában 4-5 nap leforgása alatt sikerül 6-7 gyros tálat elfogyasztani, a "bezzeg lángost evő férjek" gyakori "nem unod még?" felkiáltására. (Nem Drágám. Nem unom.)

Ha belegondolok abba, milyen egy nap a Balcsin, valóságos aknamezőre lépek, ami a diétát illeti. Fantáziában biztos pokolra jutok, mert gondolatban mindig felfalok 1-2 vastag tésztás, puha, illatos lángost jó sok reszelt sajttal és vastagon kenve krémes tejföllel, utána küldök két lekváros, egy nutellás és akármennyi túrós palacsintát, csippentek a férjem paprikás lisztben sült hekkjének ropogós panírjából, s belenyalok a gyerekek fagyijába. Aztán én is eszek három gombócot...

Gondolatmenetemből a "kész a 23-as!" felkiáltás hoz vissza a valóságba, s már csattogok is a mai 3. gyros tálamért, mely meglepő, de abban a pillanatban, ahogy meglátom, sokkal tetszetősebb és gusztusosabb számomra, mint egy pár hajszálvékony "alig töltelékes" de jól leporcukrozott palacsinta, s általában boldogan nyugtázom, hogy az adag is kielégítő.

Ha nem, hát eszem úgyis később is egyet...

Szerencsére a legtöbb fagyizóban már készítenek cukormentes fagyit, azt tapasztalom, hogy évről évre egyre több helyen már meg sem lepődnek a kérdésen, mert természetes számukra, hogy a cukorbetegekre és diétázókra is gondolnak. Sok helyen még gluténmentes tölcsér is kapható, amivel az étel érzékenyek helyzetét könnyítik, s nagy öröm, mikor látom, hogy az anyuka a glutén érzékeny kisfiának is tud venni "rendes" tölcséres fagyit.

Na de az a helyzet, hogy most épp nem tóparton nyaralok, hanem a 2. mosást indítom be, miközben ezt a cikket írom, vacsi ötlet is kéne, de ne hízlaló, hogy ne kelljen már kétfelé főzni. Időhiányban, mint mindig, most is előkapok a fagyból egy csirkemell filét, kiolvasztom, felcsíkozom (sikerül, ahogy sikerül, nem bíbelődöm én ilyenekkel) kókuszolajon lepirítom, s fűszerezem sóval, borssal, gyros fűszerkeverékkel, amiből találtam cukormenteset.

Nem volt egyszerű, de létezik.

Aki nem talál, annak másolom a zacskóról: só, oregánó, paprika, feketebors, fokhagyma, bazsalikom. (Uppsz ez mind megvan itthon is, nem baj, azért vettem készen is, illatra - ízre nagyon bejön). Összekeverem a fűszerekkel a húst, lepirítom, majd pici vizet öntök alá, fedő alatt puhítom, párolom, s a végén pirosra sütöm. A zöldségek gyakorlatilag, amit szeretünk, én most uborkát, paradicsomot, kis hagymát, káposztát és házi nem cukros vegyes savanyúságot fogok enni hozzá. Ha megtetszett a recept, próbáld ki!

Férjednek süss hozzá egy kis krumplit, tegyél mellé egy hideg sört és meg lesz elégedve.

Szelfiturizmus?

Nem olyan rég olvastam, hogy szelfigátló paravánt húztak fel egy alpesi faluban, azóta pedig újabb és újabb települések elégelték meg a szelfituristákat.

Elektromos vagy benzines motorkerékpár?

Miért érdemes elektromos motorkerékpárt venni benzines helyett? Ez egy nagyon aktuális kérdés lehet a mindennapi közlekedésben résztvevőknek, és a felnövekvő generációnak is. Az új motorosokat nem kötik a beégett motoros előítéletek, mint a kötelező nagy köbcenti, a nagy hang, a sok lóerő, mert attól vagyok igazi férfi, stb… Ők nyitottabbak az új technológia előnyeire, és szép lassan mindenkire hat az elektromos forradalom.

A kávé és koffein hatása a szervezetre: napi hány csésze a határ?

A kávé világszerte az egyik legnépszerűbb ital, de hatásait tekintve megoszlanak a vélemények. Vajon tényleg jótékony, vagy több kárt okoz, mint hasznot? Ebben a cikkben részletesen megvizsgáljuk a kávé pozitív és negatív hatásait, valamint azt, hogy mennyi kávé fogyasztása ajánlott a mindennapokban.

Pilates avagy a „nyugati ember jógája”

A Pilates torna egy több mint száz éve létező testformáló módszer, amely hazánkban sokáig nem volt ismert. A mozgástechnikát Joseph Hubertus Pilates fejlesztette ki és Controll-nak nevezte el, azonban mindenki csak Pilates tornaként emlegeti, mai napig így ismert.

Nyaralás szezonon kívül

Lassan vége a nyárnak, de még nem voltál nyaralni? Ne aggódj, nem maradtál ki semmiből, hiszen szezonon kívül is ugyanolyan, ha nem jobb élményeket szerezhetsz! Legyen az belföldön, vagy külföldön, ha ősszel utazol, akár kevesebb pénzért több élményben lehet részed!