Menü

Azért fáj, mert nem ittál eleget...

Legutóbbi írásomban a kánikula elviselésére gyűjtöttem tippeket, ebben szerepelt, hogy elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű folyadékfogyasztás. Az sem baj, ha nem vagyunk szomjasak, nem is kell megvárni, hogy azok legyünk, ezért törekedjünk arra, hogy napközben is folyamatosan kortyolgassunk a mellénk készített vizes palackból.

Ha nem tesszük ezt meg, s nem figyelünk erre tudatosan, akkor nagyon sok következménye lehet a mulasztásunknak. Azt tudni kell, hogy ha akkor kezdjük keresgélni a poharat, amikor már szomjasak vagyunk, akkor régen elkéstünk. A szomjúság érzetet meg sem kell várni, anélkül is kell inni, óránként, félóránként. Néhány problémánknak egészen biztosan az az oka, hogy nem ittunk eleget, ilyen például a fejfájás. Anyukám mindig azt mondta, hogy ha fejfájásra panaszkodtunk, hogy igyunk meg két nagy pohár vizet. Negyven éve patikus, mégsem ad gyógyszert soha azonnal, hanem elvárja, hogy igyunk meg pár pohár vizet, s rendszerint a tanácsa be is válik - elmúlik a fájdalom. A folyadékhiány miatt besűrűsödik a vérünk, a vérnyomás megemelkedhet, és ez fejfájáshoz vezethet. Ha nincs igazam, akkor sem árt ha két nagy pohár vizet megiszunk kísérletezésképpen, mielőtt gyógyszerhez nyúlunk.

A rossz lehelet oka is lehet a dehidratáltság. A szervezetünk nem véletlen termel nyálat, abban ugyanis antibaktériumok vannak, ezek segítenek fenntartani a száj higiéniáját. Ha nem iszunk eleget, a nyáltermelődés is csökken. Éhes vagy? Biztos? Nagyon könnyen összekeverhetjük a szomjúságot az éhséggel, én erre sokáig csak legyintettem, pedig igaz. Először igyunk meg pár jó nagy pohár folyadékot és máris észrevehetjük, hogy valóban éhesek voltunk-e, vagy inkább csak szomjasak. A sportolók tudják legjobban, mit okoz a kevés folyadékfogyasztás, és aki futás után volt már dehidratált, az legközelebb erre már nagyon figyel. Az izomgörcsök leggyakoribb oka a kevés vízfogyasztás, elengedhetetlen, hogy már az edzés közben is legyen nálunk a vizes palack. Még jobb, ha egy magnézium pezsgőtablettát is dobunk bele. Nagyon fontos, legalább annyira, mint egy jó edzésterv, vagy egy megfelelő sportruházat.

A bőrünk is azonnal mutatja, ha keveset ittunk, száraz lesz és idővel ráncos. Elveszíti rugalmasságát és hidratáltságát, s ha nem tartjuk be az alapszabályokat, azaz nem alszunk és nem iszunk eleget. Ilyenkor a legdrágább kencéket is magunkra kenhetjük, csak pénzkidobás.

Legalább 2-3 liter folyadékra lenne szükségünk minden nap – ezt nem véletlenül halljunk gyakran, hiszen testünk számára az egyik legfontosabb a megfelelő folyadékbevitel. Nyáron különösen fontos, hogy sokat igyunk, de az év többi napján is elengedhetetlen (lenne) erre tudatosan figyelni. Minden esetben úgy ülök le cikket írni, hogy mellettem egy fél literes víz. Enélkül gondolkodni sem tudnék.

Törölköző kisokos – így használd

Minden lakás alapvető tartozéka a törölköző, ám nem mindegy, hogy hogyan élünk vele együtt. Íme, néhány tipp, hogyan is bánj vele.

A vitaminok túladagolásának veszélyei

Gyakorlatilag bármilyen vitamint, étrend-kiegészítőt szeretnénk szedni, ajánlott utánajárnunk, valóban szükségünk van-e rá, és ha igen, mekkora mennyiségben, sőt még az is számíthat, pontosan mikor és mivel vesszük be.

Az ülőmunka veszélyei

Egyre többen végeznek ülőmunkát, legyen az irodában, vagy home office-ban, de sokan még mindig nincsenek tisztában azzal, hogy milyen rejtett egészségügyi veszélyei vannak ennek a munkatípusnak. Viszont, ha ezeket felismerjük, akkor vannak módok a megelőzésre és a kezelésre is.

A legújabb hajápolási trendek ragyogó tincsekért

Az új év során a hajunk egészségét is érdemes megújítani, hiszen az elmúlt években feltörekvő népszerűségnek örvendenek az új hajápolási rutinok és termékek. Amellett, hogy ápoljuk a hajkoronánkat ezeknek segítségével sokkal környezettudatosabban élhetjük a mindennapjainkat.

Hogyan legyen sikeres egy januári diéta?

Ha valaha tettél már újévi fogadalmat, akkor egész biztosan felkerült a listádra az életmódváltás. Többségünk jellemző módon diétázni, fogyni szeretne, de az ünnep utáni időszak a lehető legrosszabb az új étrend bevezetésére. Az alábbi cikkből azt tudhatjuk meg, hogy hogyan lehet mégis sikeres egy év eleji fogyókúra.