Pattanj biciklire nyáron (is)!
- Dátum: 2018.06.29., 21:40
- autó, bicikli, bringa, egészség, kerékpár, kikapcsolódás, kirándulás, környezet, közlekedés, mozgás, nyár, prevenció, rekreáció, sport, stressz, túlsúly, vitalitás
A kerékpározás, az egyik legelterjedtebb közlekedési forma falvakban és városokban egyaránt. Szerencsére itthon is egyre több kerékpárút épül, mely nem véletlen, hiszen az így közlekedők száma is folyamatosan növekszik. Fiatalok és idősek egyaránt használják, mely nem véletlen: a biciklizés az egyik leghasznosabb és legegészségesebb tevékenység, mely bárki számára elérhető.
A kerékpározás rekreációs hatásai kevésbé ismertek. Bár főleg a láb izmait és ízületeit használjuk, mégis az egész testre hatást gyakorol. Ráadásul az ízületkímélésben az úszással vetekszik, hiszen mindkét sportágra jellemző, hogy alig terheli és/vagy koptatja a mozgás-szervrendszer részét. A legnagyobb izmokat használjuk ilyenkor, így azok formálása is észrevétlenül történik. Manapság a bicikliken lévő váltóknak köszönhetően beállíthatjuk azt is, hogy csak kellemesen bringázgassunk, vagy esetleg komolyabb erőkifejtés által edzünk és zsírt égessünk. Ez személyesebbé és egyedibbé teheti az edzések és magának a mozgásnak a hatékonyságát, erre pedig nem minden sportban van lehetőség.
A fogyásnál és zsírégetésnél, azonban fontosabb az egészségünk. A szív- és érrendszeri betegségek, zavarok országa vagyunk, sajnos a statisztikák sem nekünk kedveznek, azonban egy kis odafigyeléssel és életmódbeli változtatásokkal ezen változtathatunk. Ebben pedig remek partner a kerékpározás, mivel kiválóan edzi a már fent említett két szervrendszert. Tekerés közben nő a légzésszám, és növekszik a szív munkája, és a pulzusszám, a sejtekhez, pedig, sokkal több oxigén jut el így. Azt is hozzá vehetjük a kerékpározás pozitív listájához, hogy stresszoldó, ami munka végeztével jó kis levezetőként szolgál.
Vannak helyzetek, mikor valóban nem tudunk kerékpárral közlekedni vagy eljutni A pontból B-be. Sokszor azonban egyszerű kifogásokkal ülünk autóba, holott biciklivel is meg tudnánk oldani a bevásárlást, rokon- és barátlátogatást, vagy esetleg a városon/falun belüli kirándulást. Spóroljunk pénzt és kíméljük a környezetet, valamint nagy forgalom esetén az idegrendszerünket is a felesleges stressztől, és szánjunk picivel több időt magunkra és a megérkezésre. Már rövidtávon is megéri, nem autóval menni a szomszéd utcába.
Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.
Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.
Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?