Menü

Apák és gyerekeik sportolhatnak együtt az UNICEF Apák napján

Az UNICEF Apák napján rengeteg program és vidámság várja a családokat. A látogatók meghallgathatják kedvelt sztár-apukák saját apa-sztorijait.A szakértők mellett ott lesz többek között Sebestyén Balázs, Oláh Gergő, Rónai Egon, Nánási Pál, Hajós András, Nyári Krisztián, Lukács Miklós, Harsányi Levente, de a Nickelodeon jóvoltából találkozhatnak Dórával és Spongya Bobbal is a gyerekek. A sportos családok kispályás focimeccseken, kosár- és squashmérkőzéseken indulhatnak, de akár pingpongozhatnak vagy csocsózhatnak is együtt. A helyszínválasztás nem véletlen, hiszen a sport nagyon fontos a gyerekek életében!

Joguk van a sporthoz!

Gyerekek milliói sportolnak naponta szerte a világon; profiként, amatőrként, csapatban, egyénileg, de olyan gyerekek is vannak, akiknek ez az egyetlen szórakozási és kikapcsolódási lehetőségük. Minden gyereknek joga van a játékhoz, amivel kiteljesíthetik gyerekkorukat, így fontos, hogy megkapják a megfelelő sportolási lehetőségeket. Arra is vigyáznunk kell azonban, hogy a sport örömet okozzon, és ne párosuljon agresszióval, bántalmazással, erőszakkal.

Fejleszt és nevel a rendszeres sport!

A sportnak számos közvetlen és közvetett pozitív hatása van már gyerekkorban is. A rendszeres aktivitás segíti a gyerekek fizikai fejlődését és egészségük megőrzését. Egy 2017-ben kiadott UNICEF jelentés szerint a magas jövedelmű országokban élő 11-15 éves gyerekek átlagosan 15,2 százaléka tekinthető elhízottnak – a vizsgált országok közül a túlsúlyos gyerekek aránya Dániában a legalacsonyabb (8,3 százalék), míg Máltán a legmagasabb (27,4 százalék). Magyarországon a 11 és 15 év közötti túlsúlyos gyerekek aránya valamivel az átlag feletti, 16,2 százalékukat érinti a jelenség.

A sport a mentális fejlődést is elősegíti, stresszoldó hatásából már a gyerekek is profitálhatnak. A rendszeres sporttevékenység megnyugtatja, ellazítja a gyerekeket, csökkenti a szorongást, fejleszti a memóriát és a koncentrációképességet.

A sport önfegyelemre és kitartásra nevel, segít abban, hogy a gyerekek megtanuljanak célokat kitűzni maguk elé, és hogy felismerjék azt is, ha következetesen dolgoznak ezekért a célokért, el tudják érni őket. A sportversenyeken és a csapatokban a teljesítmény és a kitartás számít igazán, így a sportoló gyerekek megtanulhatják, hogy senkit sem szabad megítélni külső tulajdonságai, például a bőrszíne alapján. A fair play szabályait a mindennapi életükben is hasznosíthatják.

Rákóczi Feri gyerekeivel együtt sportol

A családi kapcsolatokat is erősíthetik a szülők és gyerekek közös sportprogramjai. Rákóczi Feri három és fél éve vágott bele az aktív sportba úgy, hogy korábban semmilyen komoly tapasztalattal nem rendelkezett. A kezdeti futás mára biciklizéssel és úszással triatlonná egészült ki, a közös sportból pedig a gyerekek is kiveszik a részüket.

„Járnak külön úszni, de ha indulok futni, ők elkísérnek biciklivel, indulunk közös családi versenyeken, családi futóprogramokon. Nagyon fontos kapocs az a minőségi idő, amit szülők és gyerekek együtt töltenek, legyen szó közös játékról, kirándulásról vagy sportról. Támogatja a folyamatos bizalmi kapcsolat fennmaradását, megelőzi az egymástól való elhidegülést, a sport pedig még egészségesebbé is tesz minket.” – mondta el a rádiós műsorvezető.

Nevezés és információk

Az UNICEF Magyarország apák napi kispályás foci- és kosármérkőzéseire a helyszínen is lehet jelentkezni, de teljes, 5+1 fős, vegyes „apa-gyerek” összetételű csapatok nevezését is várjuk! A nevezési díj 2.500,- Ft/fő, jelentkezni az alábbi címen is lehet: https://unicef.hu/apak-napja/

A sportoló apák és gyerekeik UNICEF pólót kapnak ajándékba, a győztes csapatokat, dedikált focilabdák, Fradi meccsjegyek, értékes Lego ajándékcsomagok, Feldobox élményajándék dobozok, a Maratonman ajándékutalványai, a Nivea ajándékcsomagjai, a Hungaroring Sport Zrt. által felajánlott 50 jegy a magyarországi Forma-1 időmérő edzésre, és a Dr. Rose nagyértékű szűrési szolgáltatási csomagjai várják.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!

Hagyományos húsvét a modern világban

Mindenkinek kellemes húsvétolást kívánunk, családdal és barátokkal eltöltött programokat, élményeke, finom falatokat és jó időt a szabadtéri élményekhez! A húsvéti ünnep a megújulás és a hagyomány ünnepe.

Mi is pontosan a ragadós száj- és körömfájás?

Az utóbbi időben a ragadós száj- és körömfájás lett az új COVID, annak ellenére, hogy csak az állatok egy részére veszélyes. Mindenhol erről hallani, korlátozások kerültek bevezetésre, például elmaradt a veszélyhelyzet miatt a Gerecse nevű népszerű teljesítménytúra is. Azonban milyen gazdasági károkat okoz az állattenyésztésben, hogyan terjed, milyen tünetei vannak és hogyan előzhető meg?