Menü

Apák és gyerekeik sportolhatnak együtt az UNICEF Apák napján

Az UNICEF Apák napján rengeteg program és vidámság várja a családokat. A látogatók meghallgathatják kedvelt sztár-apukák saját apa-sztorijait.A szakértők mellett ott lesz többek között Sebestyén Balázs, Oláh Gergő, Rónai Egon, Nánási Pál, Hajós András, Nyári Krisztián, Lukács Miklós, Harsányi Levente, de a Nickelodeon jóvoltából találkozhatnak Dórával és Spongya Bobbal is a gyerekek. A sportos családok kispályás focimeccseken, kosár- és squashmérkőzéseken indulhatnak, de akár pingpongozhatnak vagy csocsózhatnak is együtt. A helyszínválasztás nem véletlen, hiszen a sport nagyon fontos a gyerekek életében!

Joguk van a sporthoz!

Gyerekek milliói sportolnak naponta szerte a világon; profiként, amatőrként, csapatban, egyénileg, de olyan gyerekek is vannak, akiknek ez az egyetlen szórakozási és kikapcsolódási lehetőségük. Minden gyereknek joga van a játékhoz, amivel kiteljesíthetik gyerekkorukat, így fontos, hogy megkapják a megfelelő sportolási lehetőségeket. Arra is vigyáznunk kell azonban, hogy a sport örömet okozzon, és ne párosuljon agresszióval, bántalmazással, erőszakkal.

Fejleszt és nevel a rendszeres sport!

A sportnak számos közvetlen és közvetett pozitív hatása van már gyerekkorban is. A rendszeres aktivitás segíti a gyerekek fizikai fejlődését és egészségük megőrzését. Egy 2017-ben kiadott UNICEF jelentés szerint a magas jövedelmű országokban élő 11-15 éves gyerekek átlagosan 15,2 százaléka tekinthető elhízottnak – a vizsgált országok közül a túlsúlyos gyerekek aránya Dániában a legalacsonyabb (8,3 százalék), míg Máltán a legmagasabb (27,4 százalék). Magyarországon a 11 és 15 év közötti túlsúlyos gyerekek aránya valamivel az átlag feletti, 16,2 százalékukat érinti a jelenség.

A sport a mentális fejlődést is elősegíti, stresszoldó hatásából már a gyerekek is profitálhatnak. A rendszeres sporttevékenység megnyugtatja, ellazítja a gyerekeket, csökkenti a szorongást, fejleszti a memóriát és a koncentrációképességet.

A sport önfegyelemre és kitartásra nevel, segít abban, hogy a gyerekek megtanuljanak célokat kitűzni maguk elé, és hogy felismerjék azt is, ha következetesen dolgoznak ezekért a célokért, el tudják érni őket. A sportversenyeken és a csapatokban a teljesítmény és a kitartás számít igazán, így a sportoló gyerekek megtanulhatják, hogy senkit sem szabad megítélni külső tulajdonságai, például a bőrszíne alapján. A fair play szabályait a mindennapi életükben is hasznosíthatják.

Rákóczi Feri gyerekeivel együtt sportol

A családi kapcsolatokat is erősíthetik a szülők és gyerekek közös sportprogramjai. Rákóczi Feri három és fél éve vágott bele az aktív sportba úgy, hogy korábban semmilyen komoly tapasztalattal nem rendelkezett. A kezdeti futás mára biciklizéssel és úszással triatlonná egészült ki, a közös sportból pedig a gyerekek is kiveszik a részüket.

„Járnak külön úszni, de ha indulok futni, ők elkísérnek biciklivel, indulunk közös családi versenyeken, családi futóprogramokon. Nagyon fontos kapocs az a minőségi idő, amit szülők és gyerekek együtt töltenek, legyen szó közös játékról, kirándulásról vagy sportról. Támogatja a folyamatos bizalmi kapcsolat fennmaradását, megelőzi az egymástól való elhidegülést, a sport pedig még egészségesebbé is tesz minket.” – mondta el a rádiós műsorvezető.

Nevezés és információk

Az UNICEF Magyarország apák napi kispályás foci- és kosármérkőzéseire a helyszínen is lehet jelentkezni, de teljes, 5+1 fős, vegyes „apa-gyerek” összetételű csapatok nevezését is várjuk! A nevezési díj 2.500,- Ft/fő, jelentkezni az alábbi címen is lehet: https://unicef.hu/apak-napja/

A sportoló apák és gyerekeik UNICEF pólót kapnak ajándékba, a győztes csapatokat, dedikált focilabdák, Fradi meccsjegyek, értékes Lego ajándékcsomagok, Feldobox élményajándék dobozok, a Maratonman ajándékutalványai, a Nivea ajándékcsomagjai, a Hungaroring Sport Zrt. által felajánlott 50 jegy a magyarországi Forma-1 időmérő edzésre, és a Dr. Rose nagyértékű szűrési szolgáltatási csomagjai várják.

Mindent a diszprexiáról

A programozott mozgásokban, melyek a csecsemő idegrendszeri érésétől függnek (pl.: kúszás, mászás), általában még nincsenek feltűnő eltérések. Később a kisdedkorban fejlődik a szenzoros érzékelés és integráció (szenzomotorika: az észlelés és a cselekvés egysége). A fejlődési diszpraxia a szenzoros integráció zavarainak egyfajta megnyilvánulása.

Ártalmatlannak tűnő, ám veszélyes dolgok a kiságyban

Lehet, hogy veszélytelennek, ártalmatlannak tűnő játékok és kiegészítők, ám valójában veszélyes dolgok, amiket feltétlen tartsunk távol a kiságytól, mikor a babánkat letesszük aludni.

Tényleg létezik a középső gyerek szindróma?

Okos elsőszülött vagy elhanyagolt középső esetleg traumatizált legkisebb gyerek? Mit mutatnak a statisztikák a születési sorrendről és a gyermek tulajdonságairól, habitusáról.

10 illemszabály, amit a gyereknek is tudnia kell

Mire tanítsuk a gyermekünket kiskorától kezdve, mely illemszabályokat illik tudnia? Természetesen a legjobb tanítás, ha a gyerek látja tőlünk a helyes viselkedést, hiszen öntudatlanul leutánoz minket.

5 kreatív szülő-gyerek program, ami a gyerekek fejlődését is segíti

Az együtt töltött minőségi idő semmivel sem pótolható a gyerekek szellemi és mentális fejlődése szempontjából, ráadásul a közös programok a szülőknek is segítenek a töltekezésben. Legyen szó például közös sütés-főzésről, meseolvasásról vagy mesehallgatásról, ezek a tevékenységek mind segítenek elmélyíteni a szülő és a gyerek közötti kötődést, támogatják a kicsik fejlődését, és nem utolsó sorban rengeteg boldog közös emléket is begyűjthetnek velük.