Menü

Nyár eleji kimerültség – hogyan jöjjek rendbe?

A nyár eleji kimerültség egyik jele: az egyre növekvő alvásigény, étvágytalanság, változó kedélyállapot, alulmotiváltság. Ha észleljük ezeket a tüneteket, érdemes elgondolkodni, hogyan tudnánk magunkon egy újraindítás gombot nyomni.

A legfontosabb, hogy realizáljuk magunkban a lehetséges okokat, és hogy mit tehetünk. A vitaminhiány okozhat kimerültséget, ezért fontos, hogy pótoljuk multivitaminokkal, ha eddig nem tettük. Ha erősebb a szervezetünk, könnyebben tesszük túl magunkat az akadályokon.

Fontos a napirendünk kialakítása és betartása is. Ha eddig mindig este tízkor feküdtél, akkor tedd félre a munkát, a könyvet, amit olvasol, vagy a filmet, amit nézel, és feküdj most is tízkor! Ha eddig mindig hét órakor keltél, akkor tartsd magad ehhez, és inkább délután pihenj még húsz percet. Ha nem volt napi rutinod, akkor alakíts ki egyet. Legyen időd elvégezni a feladataidat, de hagyj magadnak egy kis szabadidőt is, amikor azt csinálhatsz, ami igazán jól esik és kikapcsol. Figyelj arra, hogy napi nyolc órát mindenképpen aludj, hiszen ennyi kell a szervezetnek és az agynak, hogy felkészüljön a következő kihívásokra.

Szedj magnéziumot és sportolj! A magnézium segít az izmoknak az egészséges működésben, és általa kevésbé leszel stresszes. A sport pedig endorfint szabadít fel, amitől kellemesebben érezzük magunkat. Ráadásul segít leküzdeni az alulmotiváltságot.

Hétvégente kapcsolódj ki! Hagyj mindig időt a családodra, találkozz a barátaiddal, legyél egy kicsit egyedül, végezd el a ház körüli teendőket! Minél több tevékenységre veszed rá magad, annál jobban fog csökkenni a felesleges vagy haszontalanul eltöltött időd. Ha hasznosnak érzed magadat, akkor sokkal könnyebben és gördülékenyebben telnek a napok, jobb lesz a kedved.

A rage baiting jelensége és működése

Biztosan sokan találkozunk a közösségi médiás görgetés közben dühítő tartalmakkal. Úgymond van az internetnek egy sötét része, ahol az indulatot kiváltó videók tömkelege nem véletlen baleset, hanem tudatosan előállított termék. Legyenek ezek közúti balesetes klipek, állatkínzás vagy valamilyen látványos társadalmi normaszegés formájában.

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.