Tippek a tavaszi hétvégékre, hogy ne csak otthon ülj
- Dátum: 2018.04.24., 21:23
- biciklizés, falu, főzés, hétvége, kirándulás, látványosság, ötletek, szabadidő, tavasz, túra, város
A hosszú, keservesen múló tél után végre itt a tavasz, és az átlagos hétvégéken túl részünk lesz még pár hosszú hétvégében is, például május 1-jén vagy pünkösdkor. Az így felszabaduló időnket megéri hasznosan tölteni. Félretenni egy kicsit a munkát, a tanulást, és kikapcsolódni, vagy belekezdeni valami újba.
A legkézenfekvőbb program egy (hosszú) hétvégére a kirándulás. Nem feltétlenül muszáj messzire utazni, drágán szállást foglalni, majd azon idegeskedni, vajon kárba megy-e az a rengeteg pénz, amit erre szántunk. Kirándulásszervezésben a spontaneitás is hasznos tud lenni. Ha szombat délután jó az idő, felülhetünk a biciklire és elmehetünk egy szomszédos faluba, vagy meglátogathatunk egy, a lakóhelyünkön kívül eső látványosságot. Így mozgunk is egy kicsit, ki is mozdulunk, és valami olyat látunk, ami mellett máskor csak úgy elmennénk.
Ha mégis több napra szeretnénk elutazni, érdemes időt szánni a pontos szervezésre. „Hova megyünk? Hány éjszakára? Mivel éri meg menni? Kérjünk ellátást vagy főzzünk?” Ezek mind fontos kérdések, amelyeken olykor, több ezer forintot spórolhatunk. Egy villámutazás egy éjszakára igénybe vett szállással, otthonról csomagolt reggelivel és kerti sütögetéssel, a reggeli legelső busszal és egyetlen hátizsákkal is tökéletes. Ezért nem kell súlyos tízezreket fizetni, az élmény mégsem marad el.
Persze nem lehet minden hétvégén kirándulni. Olykor az idő is alkalmatlan erre. Ilyenkor otthonra kell kitalálni valamit. Nem kell olvasásra és sorozatnézésre szorítkozni, habár néha arra is szükség van. De sokkal izgalmasabb ilyenkor, amikor több időnk van, kipróbálni egy új receptet, amire egyébként nem szánnánk rá magunkat. A kísérletezés öröme, és hogy valami ritkát készítettünk, feldobja az egyébként szürke hétvégét. Sőt, ha nagyon jól sikerül a főzés, áthívhatjuk a barátainkat, közösen elfogyaszthatjuk, amit készítettünk, és közben minőségi időt tölthetünk együtt.
Ez csak néhány ötlet, hogy kiszakadjunk a megszokott napjainkból, de egy kis kreativitással színt vihetünk a tavaszi hétvégékbe.
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!