Külföldi önkéntesség - Gyermekből felnőtt 1.
- Dátum: 2018.01.26., 18:55
- európai uniós projekt, konfliktus, konfliktuskerülés, koordinátor, külföld, lakás, mentor, Olaszország, önismeret, önkéntesség, szervezet, tanulás, tréning, tutor, változás
Előzőleg a külföldre kivándorolt vagy onnan már éppen hazatért magyarokról szóló dokumentumfilm-sorozatról írtam. Ennek kapcsán és folytatásként most saját tapasztalataimat osztom meg, hiszen 10 hónap kinn tartózkodás után hazatértem.
Az Európai Önkéntes Szolgálat azért is nagyon jó, mert a fiatalt több oldalról is támogatják az idegen országban. Így mondhatjuk, hogy nem egyedül kell megbirkóznia az új élet nehézségeivel. Az alkalmazkodással, beilleszkedéssel, idegen nyelvvel és saját lábra állással. Ugyanabban a cipőben járó más országból származó fiatalok, mentor, tutor és koordinátorok egyengetik az útját.
Sok fiatal először tapasztalja meg a szülőktől való különélés előnyeit és nehézségeit és éli át, hogy milyen idegenekkel együtt élni. Valamint azt is, hogy új barátokat kell szereznie.
Az én esetem is ilyen volt. Alig vártam, hogy ne a szülők nyakán éljek, és sokkal nehezebb volt az együttélés idegenekkel, mint gondoltam. Annyit mondanék, hogy az ember nagyon sok hibájára rádöbbenhet, illetve arra is, hogy ezek közül miben képes változni. Sokkal több kompromisszumra van szükség, mint a családdal. A család általában úgy fogad el, ahogy vagy, ha jót, ha rosszat csinálsz, ezeket könnyebb megoldani. Viszont ha ismeretlenekkel szemben hibázol esetleg, nem szándékosan, vagy konfliktusok támadnak, azokat sokkal nehezebb kezelni és megoldani. Nemcsak azért, mert idő kell, mert megismeritek és toleráljátok egymást, hanem a kulturális különbségek miatt is. Mindenki mást hozott otthonról, máshogy neveltek, máshogy élt otthon, más szokásaik és bogaraik vannak.
Rájöttem, ezeket én sajnos nagyon nehezen tudom kezelni és érvényesíteni a véleményem.
Inkább visszahúzódtam és háttérben maradtam, ami nem volt jó hatással a lakótársaimmal való későbbi kapcsolatomra.
Ha kíváncsi vagy, hogyan derülhet fény nemcsak a hibáinkra, hanem a rejtett pozitívumokra is az EVS során és kiknek ajánlom az efféle önkéntességet, akkor olvasd a következő részt!
/Szerző: Gősi Gabriella/
Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!
Tanácsok kánikula idejére

Ugyan a néhány nappal ezelőtti napi esőzés nálunk adott némi felfrissülést, azonban a kánikulának ezzel nincs, vagy csak rövid időre van vége, hogyha visszatér a korábban tapasztalt szinte elviselhetetlen hőség, akkor fogadjuk meg a szakemberek tanácsait!
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.