Takarékra! – A legjobb applikációk a spórolás elősegítésére
- Dátum: 2018.01.23., 17:22
- anyagi tudatosság, anyagiak, applikáció, beosztás, biztonság, font, forint, gyűjtés, ingyenes, ingyenes app, kiegészítés, kisokos, menedzser, okostelefon, önmenedzselés, pénz, pénzügy, segítség, spórolás, szokás, takarékosság, technika, tervezés
Szinte nem ismerek olyan embert, aki a karácsonyi ünnepek után ne panaszkodott volna az anyagi helyzetére. Teljesen érthető! A legtöbben ilyenkor többet költünk a tervezettnél. Plusz apróságokat vásárolunk - a már eddig is temérdek ajándékhoz. De akkor már megvesszük a szebb és persze drágább csomagolópapírt. Ezen kívül még az étkezéshez szükséges alapanyagokról nem is kezdtünk el beszélni. Újévkor aztán még mélyebbre nyúlunk a zsebben, akárhol is töltsük az óév búcsúztatását, szinte kizárt, hogy ingyen megússzuk.
Nem csoda hát, hogy januárban mindenki összébb húzza a nadrágot, igyekszünk újra egyenesbe jönni és tényleg csak azt vásárolni, amire szükségünk van. Ez odafigyelést és tervezést igényel, amit szerencsére ma más sok applikáció fejlesztő cég felismert. Teszteltem néhány, a Google Play Áruházból elérhető ingyenes programot, amelyek segítségével jobban nyomon lehet követni a kezünkből kiadott pénzkötegek mennyiségét.
Monefy – Money Manager
Ez volt az első, amit letöltöttem, egyszerűen megfogott a cuki és borzasztóan egyszerű, átlátható dizájnja. Bármilyen anyagi költségünket besorolhatjuk 15 kategóriába (pl. ruházat, gyógyszerek, pipere, autó költségei, számlák, stb.). Plusz jelet kiválasztva adhatunk hozzá pénzt, a mínusszal pedig jelezhetjük az esetleges költségeket. Utóbbi esetén százalékosan kimutatja, hogy pl. az adott héten melyik kategória vitte el a pénzünk nagy százalékát. Van lehetőség éves, havi, heti és napi kimutatásokra is, valamint külön jelezhetjük, hogy az adott összeg készpénz volt, vagy kártyás fizetés.
Előnye: Egyszerű, átlátható és gyors adatbevitelt eredményez.
Hátránya: Az ingyenes verzióban csak font valuta van, illetve az applikáció is angol, a pro verzió megvásárlásával lehet csupán valutát váltani. Költségvetés tervezés funkció nem található benne.
Pénzügyeim
Igyekeztem magyar nyelvű pénzügyi menedzser applikációt találni, és akkor találtam rá erre. Egyszerű, letisztult, már-már túlságosan is silány kinézetű applikáció nagyon sok rejtett zugot, megoldást rejt. Számtalan kategóriába sorolhatjuk a mindennapi kiadásainkat. Komoly összegzést és statisztikát vázol és még az a költségkeretet is előre beállíthatjuk. Mindenképp nagy segítség, ha nem akarunk túlköltekezni, vagy felelőtlenül szórni a nehezen megkeresett pénzünket.
Előnye: Forint alapú, magyar és költségvetést is készíthetünk vele könnyedén. Ráadásul még állandó kiadást is tudunk bejegyezni, melynek gyakorisága is személyre szabható.
Hátránya: Kell egy kis „játszadozás” vele, míg kitapasztaljuk, hogy is működik. Egyes opciók igencsak rejtve vannak, a letisztult külcsín ellenére is.
Money Pro – Magyar kiadáskezelő
A magyar nyelvű applikáció már a letöltés után meggyőzött, ugyanis érthető és részletes bemutatóval indított, amely által könnyen átláthatjuk a programot. 22 alapkategóriába rendezhetjük a költségeinket, de az „Egyéb lehetőséggel” ezt még inkább bővíthetjük. Alapvetően forint alapú, de a beállítások lehetővé teszik más valuta mozgások bevitelét is. Szintén beállíthatunk az ismétlődő pénzmozgásokat és költségvetésekkel igyekezhetünk önkontrollt beállítani a költekezéseinkben. Grafikonok segítik az kiadások és a bevételek átláthatóságát, és egy költségvetés összegző funkció is található, mely az aktuális anyagi helyzetünket és lehetőségeinket mutatja.
Előnye: Számtalan funkció és túlköltés esetén még figyelmeztetést is ad. Plusz sötétített témájú verzió is elérhető már, amely a szemünk védelmében ajánlott.
Hátránya: A „Kiadás” kategória kikeresése elsőre macera, mert nincs feltűntetve hogyan is válthatunk a kategóriák közt.
Bármit is válasszunk, bármilyen technikát is használjunk a magunk, így a pénztárcánkban levő anyagiak védelmében, a lényeg ugyanaz: ha spórolni akarunk, ahhoz erős elhatározás és kitartás kell! Ezt pedig sajnos, vagy épp szerencsére még semmilyen gép, kütyü vagy applikáció sem tudja kiváltani.
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.
Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!
Hagyományos húsvét a modern világban

Mindenkinek kellemes húsvétolást kívánunk, családdal és barátokkal eltöltött programokat, élményeke, finom falatokat és jó időt a szabadtéri élményekhez! A húsvéti ünnep a megújulás és a hagyomány ünnepe.