Menü

Mitől lesznek sikeresek újévi fogadalmaink?

Holnaptól. Hétfőtől. Januártól. Január elsejétől. Ismerősen hangzik? Vajon hányan fogadjuk meg szilveszter éjjel pezsgővel a kezünkben, hogy jövőre lefogyunk, nem dohányzunk, elkezdjük a vállalkozásunkat, letesszük az italos poharat, kevesebb édességet eszünk, elkezdünk sportolni, belevágunk valami újba, megcsináljuk, amiről régóta álmodozunk, de most tényleg sikerül, elhatároztuk, megfogadtuk, koccintottunk rá. De vajon ennyi elég a sikerhez? Egy elhatározás?

Valószínűleg nem. Nem elég. Nem járok konditerembe, de gondolom ilyenkor teltházas. A cigarettáról sem tudok nyilatkozni, de azt hiszem pár napig még nem olyan nehéz megállni, hogy ne gyújtsunk rá. A terveink is papírra kerülnek, célok is megvannak, elkezdjük megvalósítani, megtesszük az első lépéseket, de pár méter után elbukunk. Hogy ez idén még véletlenül se így legyen, javaslunk néhány tippet, hogy sikeres legyen a sok újévi vagy bármik aktuális fogadalom, terv, elhatározás. Lássuk!

Egy dolog biztos: a feladat nem lesz könnyű. Amit elhatároztunk, az mellett nehéz lesz hosszútávon kitartani, ezért sem sikerülhet mindig minden olyan könnyen mindenkinek. De mi nem mindenki vagyunk. Nekünk sikerül!

Első lépésként ne akarjunk egyszerre mindent és pláne ne holnaptól. Minél több dolgot próbálunk megvalósítani, annál valószínűbb, hogy feladjuk hamar. Válasszunk ki 1-2 fontosabb dolgot, és azokra koncentráljunk! Apró lépéseket tervezzünk, lassan haladjunk, kis célokat, reális képet kitűzve, így nem adjuk fel majd az elején.

Gondoljuk át, miért tűztük ki azt a célt, ki miatt szeretnénk változtatni, ha valamit más miatt és nem saját érdekünkben teszünk, nem fog működni. Magunk miatt ne adjuk fel, mi magunk legyünk a motiváció, mert csak mi tudhatjuk mik a vágyaink, s helyettünk soha senki nem fogja megvalósítani.

Nagyon fontos a türelem! Talán ezzel kellett volna kezdenem, ne akarjunk mindent egyből, nincs csodamódszer, sem gyorsítósáv, nagy eredményekhez idő kell, s ne legyünk türelmetlenek pár nap után. Lassan járj, tovább érsz!

Kutatások szerint az emberek 75-80%-a nem tartja be fogadalmait, így érdemes megnézni mit és hogyan tesznek azok, akik betartják fogadalmukat?

Nos, a fogadalmuk mellett hosszútávon is kitartókra az alábbiak voltak jellemzőek:

1.pozitív gondolkodás
2.önmaguk megjutalmazása apró sikerek elérése után
3.a visszahúzó emberek elkerülése
4.türelem

Tehát ezekkel a tulajdonságokkal mindenképp vértezzük fel magunkat!

Végezetül pedig egy szép gondolat:

"Ma van az a holnap, amire tegnap olyan sokat vártunk! De ha nem teszünk semmit, ez is csak egy tegnap marad."

Ezen érdemes elgondolkozni, amikor kicsit nehezebbé válik minden. Most pedig ebben a sötét januári szürke, hideg, nyomott időben is elmegyek futni, mert ma sem csinálja meg helyettem senki.

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.

Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.

Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Tanácsok kánikula idejére

Ugyan a néhány nappal ezelőtti napi esőzés nálunk adott némi felfrissülést, azonban a kánikulának ezzel nincs, vagy csak rövid időre van vége, hogyha visszatér a korábban tapasztalt szinte elviselhetetlen hőség, akkor fogadjuk meg a szakemberek tanácsait!