Menü

4 apró reggeli szokás, amitől megváltozik az életmódod

Új év, új fogadalmak – megszoktuk már ezeket az ismerős helyzeteket. Azt azonban már nehezebb nyomon követni, hogy mennyit tartunk be a magunknak tett ígéretek közül. Ezért hoztam néhány egyszerű, de mégis megváltó tippet arra vonatkozóan, hogyan változtassunk a változásért. Mert néha nem megy egyről a kettőre...

Ébredj korábban: A téli hónapok nappalai amúgy is rövidek, délután ötkor már este van, álmosak vagyunk és szívünk szerint már mennénk aludni. Ezért is érdemes kihasználni a reggeleket. Ha alapból korán ébredsz munka vagy suli miatt, próbáld ki, hogy még fél órával előrébb állítod az ébresztőt – és fel is ébredsz, nem pedig szundira nyomod. Meg fogsz lepődni, mennyi mindent megcsinálsz az a fél óra alatt, és később is mennyivel produktívabb leszel! Ha pedig sikerül a bioritmusodnak is ráállnia a korábban kelésre, akkor rutinná válik, egyszerű szokássá, ami azonban nagyon sokat ér majd az életedben és az év további részében is.

Előző este tedd ki a ruhád: Rengeteg időt és felesleges macerát megspórolsz reggelente, ha még előző este sikerül kiválasztanod a másnapi öltözeted, nem pedig reggel kapkodsz és vasalsz, meg keresed a zoknid párját. Melyik tűnik jobb verziónak: az asztalnál ülve nyugodtan elfogyasztani a kávéd, miközben zenét hallgatsz, és az újságot olvasod, vagy az ágy mellett hasalva nyújtózkodni az ágy alá beesett pólóért, amit épp szeretnél felvenni, de még ki is kell vasalnod?

Alakíts ki egy mini reggeli tornát: Nem kell spárgázni vagy 5 kilométert lefutni kora reggel azért, hogy átmozgasd magad. Néhány karkörzés, egy kis hajolgatás előre-hátra, majd a lábak átmozgatása, megnyújtása. Kész is a kicsi, de ébresztő reggeli torna! Rengeteget ér, ha nem zsibbadtan indulsz neki a napnak, hanem agyban és testben is ott vagy, ahol lenned kell. Lehet, hogy a kávé is sokat ér az ébresztésben, de köztudott, hogy a testmozgás is vérpezsdítő hatással bír, ráadásul utóbbi olcsóbb és hosszú távon tartósabb, egészségesebb is.

Ágyazz be: Ennek két nagyon hasznos eredménye is van. Az egyik, hogy ha szépen beveted az ágyad, nem fog annyira vonzani, hogy bújj vissza és lustálkodj még egy ideig. A másik pedig, hogy hazaérkezés után a rendet fogod látni, nem pedig a káoszt, amitől így nem megy el az életkedved. Alig két percet vesz igénybe legrosszabb esetben is, viszont ennél sokkal több időnyi kellemes hangulatot ad a napra.

Kis szokások, nagy eredménnyel. Egy próbát mindenesetre biztosan megérnek. :)

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!