Menü

Vigyázz a hajadra fésülködés közben is!

Vannak, akiknek a fésülködés kész szertartás, másoknak pár másodperc az egész. Viszont a fésű mindenkinél a hajápolás legfontosabb kelléke, hiszen több százezerszer szántjuk vele a hajunkat életünk során. Így egyáltalán nem mindegy, hogy milyen fésűt használunk. Vagy hajkefét inkább?

A kérdés nem véletlen. Sokan sajnos nem tesznek különbséget a fésűk és a kefék használata között, pedig egészen más alkalommal és más céllal kell őket használni. A legnagyobb különbség a haj- és körkefék, valamint a fésűk között van. Előbbieket főként hajszárításkor, utóbbiakat inkább bontásra, frizurakészítésre használhatjuk – mondta Lafferton Annamária, az elrontott frizurák helyrehozásának szakértője.

A fésűknek három fő típusa van: a ritka fogú, a sűrű fogú, valamint a stíl fésű. Ezekkel otthon a hajszárítástól a frizurakészítésen át a reggeli készülődésig szinte mindent lebonyolíthatunk.

Mikor melyik típust válasszuk?

Lafferton Annamária szerint ritka fogú fésűt hajmosás előtt és után is használhatunk, ezzel tudjuk kibontani a kisebb-nagyobb gubancokat, összecsomósodott hajvégeket. Akkor is ezt a fésűt ajánlatos használnunk, ha az ápolás során szeretnénk alaposan felvinni, eloszlatni a balzsamot, pakolást. Ha csak nagy vonalakban igyekeznénk felfogni a frizurát, akkor is a ritka fogú fésű lesz segítségünkre.

A stíl fésű komolyabb frizura elkészítéséhez ideális, főleg tupírozáshoz, hajtincsek leválasztásához. A sűrű fogú fésű ugyancsak megfelel frizurakészítéshez, főleg ha szeretnénk simára fésülni a hajunkat. De a beállított tincsek rögzítéséhez, tupírozás után a fedőtincs kisimításához is ez az ideális.

A fésűválasztást hajtípusunk is befolyásolja: itt az a fő szabály, hogy minél vékonyabb szálú a hajunk, annál sűrűbb fogazatú fésűt érdemes használnunk.

Milyen anyagú fésűt válasszunk?

A hajkefék, körkefék méretei között jelentős lényegbeli különbségek vannak, ezzel szemben az otthoni fésűk fogai általában sztenderd mérettel bírnak. Annál fontosabb viszont, hogy milyen anyagból készültek, mert bár sem a rövid, sem a hosszú fogak nem lehetnének veszélyesek, a gyenge fésűk károsíthatják a szálakat, beletörhetnek a tincsekbe – figyelmeztet a szakértő.

Stíl fésű esetében választhatjuk a klasszikus műanyagot, de használatakor számítanunk kell annak elektrosztatikus feltöltődésére. Ebből kifolyólag a többi típusnál a műanyag nem ideális választás. A ritka és a sűrű fogú fésű esetében egyaránt érdemes karbon vagy csont anyagú eszközt vásárolnunk, azok ugyanis kellően masszívak ahhoz, hogy még a hosszú, gubancos hajba se törjenek bele.

Szabad nedvesen hajat fésülni?

A vizes haj valóban sérülékenyebb, megnyúlhat, megtörhet, ha nem vagyunk kellően elővigyázatosak. Gyakori tévhit, hogy nedvesen nem szabad a hajat kibontani, holott a göndör hajat például csak így szabad fésülni. Ugyanakkor mindig csak a balzsam használata után, lehetőleg a fésülést elősegítő, öblítést nem igénylő termékek használatát követően bontsuk ki a nedves hajat.

Fontos, hogy mindig alulról felfelé, minden tincset óvatosan lefogva haladjunk a bontással. Ha túl sok hajat fogunk össze, esetleg tépjük a szálakat türelmetlenségünkben, akkor könnyen kárt tehetünk a hajszálainkban. Nagyon lényeges tehát a körültekintő fésülködés, különösképpen, ha a hajunk egyébként is gyengébb, sérülékenyebb – tanácsolja Lafferton Annamária.

Mindennapos hajápolás

A haj kibontása után érdemes elővenni a hajhosszunkhoz, hajtípusunkhoz leginkább megfelelő haj- vagy körkefét, ugyanis fésűvel nem lehet szépen beszárítani a frizurát. De legyünk nagyon óvatosak, nehogy megégethessük a hajszálainkat.

A reggeli fésülködéshez ideális a fésű, de persze vannak, akik jobban kedvelik a párnás hajkeféket. A göndör hajat viszont csak és kizárólag nedvesen bontsuk ki ritka fogú fésűvel, és szárazon már egyáltalán ne fésüljük, mert tönkretesszük a frizurát.

A fésűk és kefék tisztítása

Lafferton Annamária felhívja a figyelmet arra, hogy a fésűket éppúgy fontos tisztán tartani, ahogy a sminkecseteket, sokan mégsem fordítanak kellő figyelmet erre. Nagyon fontos a rendszeres fertőtlenítés is, ha erőteljesen zsírosodik, vagy korpásodik a haj. Ilyenkor célszerű minden nap megtisztítani a fésűket, különben minden egyes fésülködés során újra és újra tönkretehetjük frizuránkat.

A fésűket, keféket lemoshatjuk samponnal, fertőtlenítőszerrel, de ügyeljünk nagyon az alapos öblítésre. Általában elegendő hetente egy alkalommal sort keríteni a tisztításra, de fontos, hogy hagyjunk időt a száradásra is, mert a nedvesen hagyott kefék könnyen bedohosodhatnak, rossz esetben penészesedhetnek.

A Lafferton Fodrászatról: www.lafferton.hu

Koszos hatású farmer és cipő egy vagyonért?

A minap olvastam, hogy Jennifer Lopez egy piszkos, de elképesztően drága farmerban járta New York utcáit. A művésznőről tudjuk, hogy szereti kipróbálni és megmutatni az újabbnál újabb stílusirányzatokat, ám ezúttal lehet, hogy kicsit túllőtt a célon? Egy koszos farmerban járta New York utcáit, amelynek ára megdöbbentő.

Az 5 leghatásosabb méregtelenítő étel

A helytelen táplálkozás miatt a testünkben sok salakanyag, a kötőszövetekben pedig sok felesleges víz halmozódhat fel. Ám akadnak ételek, amelyekkel könnyedén elkerülheted ezeket a problémákat!

Mi az a CGM hajápolás?

A CGM rövidítése a Curly Girl módszernek, mely egy speciális, göndör hajra való hajápolási módszert jelent. A CGM jelölés azt jelenti, hogy göndörbarát termékről van szó, mely megfelel ezeknek a kritériumoknak.

A feldolgozott élelmiszerek káros hatásai

Az egészséges életmóddal foglalkozó szakemberek szerint a cukor, a finomított szénhidrátok után a feldolgozott élelmiszerek fogyasztása miatt van komoly ok az aggodalomra. Egyre több dietetikus, életmódtanácsadó javasolja a feldolgozott élelmiszerek fogyasztásának visszaszorítását. Vajon tisztában vagyunk azzal, melyek ezek az ételek, italok?

A majális története, jelentése

A tavasz egyik legkedveltebb ünnepe a majális, de sokan nincsenek tisztában azzal, hogy honnan is ered ez a szokás, illetve hogy mit jelent a szó. Ebben a cikkben bemutatom az ünnepet, így megtudhatjátok, hogy mit ünneplünk ezen a napon, illetve azt, hogy mikor van, valamint, hogy hogyan forrt egybe a munka ünnepével.