Gyógyulj nyers gyömbérrel!
- Dátum: 2017.11.23., 15:10
- baktériumölő, betegség, fájdalomcsillapító, fertőtlenítő, gyömbér, megelőzés, megfázás, nátha, nyers, rágás, torokfájás, vitamin
Az őszi-téli időszakban sok embert elér a torokfájás, és az ehhez kapcsolódó megbetegedések. Ennek megelőzéseképpen érdemes otthon tartanunk gyömbért, hiszen nyersen való fogyasztásával megelőzhetjük és gyógyíthatjuk a betegségeinket!
Amikor érezzük, hogy a megfázás, torokfájás kerülget mindket, sokszor már tudjuk, hogy mi vár ránk, mi következik, de úgy érezzük, nem sokat tehetünk. Esetleg elkezdjük a vitaminkúrákat, gyógynövényteákat kortyolunk, vagy aki kevésbé pártolja a természetes gyógymódokat, az valamilyen gyógyszertári megfázás és torokfájás elleni termékkel próbálkozik.
Sosem örülök, amikor érzem, hogy kerülget valamilyen betegség, no de ki az, akit boldoggá tenne az ilyesmi? Emlékszem, korábban mindig erre gondoltam: akkor most 1 hét szenvedés következik... Mára átalakítottam a hozzáállásomat, hiszen ez is nagyon fontos (erről egy következő cikkünkben még lesz szó, figyeljétek az oldalt!), de elkezdtem nyersen fogyasztani a gyömbért, amivel igen komoly torokfájásos és megfázásos betegségeket sikerül megelőzni vagy lerövidíteni.
A használata végtelenül egyszerű: vegyünk zöldségesnél vagy nagyobb áruházak zöldség-gyümölcs részlegein nyers gyömbért, és ebben az időszakban tartsunk mindig otthon, hiszen ha kell, akkor mielőbb, de lehetőleg azonnal van rá szükség. S amikor érezzük, hogy kapar, fáj a torkunk, többet tüsszögünk, mint általában, vagy bármi hasonló tünetet észlelünk, akkor vágjunk le belőle egy szeletet kb. olyan módon, ahogyan az a fenti fotón is látható! Ezt a szelet gyömbért pedig rágjuk el, és ezt ismételjük meg minél többször egymás után, amíg a tünetek fennállnak. Akár egész nap is rághatjuk a gyömbért, ha biztosan el akarjuk űzni a betegséget! Sőt, a leghatékonyabb, ha éjszakára is a szánkban tartunk egy szeletet. Sokan aggódnak, hogy lenyelik, vagy nem tudnak így aludni, de meg lehet szokni, és akár a nyelvünk alá is tehetjük ezt a szeletet. A kényesebbek a gyömbér barnás színű héját vékonyan levághatják, így is ugyanolyan hatékony.
A legtöbb embernek az a problémája ezzel, hogy a gyömbér csíp, és ez nem túl kellemes az éppen fájó toroknak. Igen ám, de éppen ebben rejlik a hatékonysága! Valójában meg lehet szokni a gyömbér csípős ízét, és néhány alkalom után már nem is lesz annyira idegen és problémás a számunkra. Amikor pedig érezzük, hogy csíp, gondoljunk arra, hogy éppen most pusztítja el a torkunkban lévő baktériumokat!
Egyes gyógyszertári torokfájáscsillapító készítmények tartalmaznak fájdalomcsillapító szereket, de ez csalóka lehet: a fájdalomcsillapítás ugyanis nem egyenlő a gyógyítással! Amennyiben csak a tüneteket csillapítja az adott készítmény, akkor még annak a kockázata is fennállhat, hogy állapotunk romlik, miközben a fájdalmat próbáljuk meg elnyomni valamilyen szintetikus szerrel.
Nemrégiben láttam, hogy több tízezer forintért kínálnak olyan készítményt, amely a szervezet féreghajtását és tisztítását szolgálja. S hogy mi van a készítményben? Gyömbér... Hogy a készítmény megéri-e, azt mindenki döntse el maga, de az bizonyos, hogy mint fertőtlenítő és baktériumölő hatású gyógynövény, széles körben elterjedt a használata.
A gyömbér fantasztikus hatását pedig a gyógyszerészek is elismerik és tudományosan igazolták, így azon gyógynövények közé sorolják a gyömbért, amelynek alkalmazása házilag is javasolt.
Sokan ismerik a reszelt gyömbéres gyógyító italokat, teákat, vagy a mézzel kevert verziót. Noha ez is hatásos, a nyers gyömbér tartós rágása jóval nagyobb fegyver a nemkívánatos téli megbetegedéssel szemben!
Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.
Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.
Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?
Mit kell tudni a sérvről?

A sérv (hernia) akkor alakul ki, amikor valamely belső szerv kórosan előtüremkedik abból az üregből, ahol normál esetben elhelyezkedik (például hasüreg vagy mellüreg). Ez akkor fordulhat elő, ha a hasfal vagy más hasonló szerkezet veleszületett vagy szerzett gyengesége miatt (például műtéti heg), egy nyílás meggyengül és kitágul. Ezen keresztül a belső tartalom a hasfalon vagy más hasonló struktúrán keresztül kijut, a sérvkapun át, és a sérvtömlőként viselkedő hártya előtt tolódik ki, így a hasüregen kívülre kerül.
Veszélyes, ha lenyeli a gyerek a rágógumit?

Sok szülő megijed, amikor gyermeke véletlenül lenyel egy rágógumit – de vajon jogos-e az aggodalom? A szakértők szerint a legtöbb esetben nincs ok pánikra, de bizonyos körülmények között a rágógumi lenyelése komoly egészségügyi kockázatokat is jelenthet.