Menü

Koránkarácsony

Koránkarácsony. Új szó. Tulajdonképpen nem is erről akartam írni, hanem a szeretetről, várakozásról, adventi hangulatról, népszokásokról és ilyen kedves témákról, mint a karácsonyi készülődés, adventi naptár készítése és a mákos bejglim receptje.

Csakhogy. Nem tudok elmenni amellett szótlanul, hogy bizonyos üzletekben nem hogy már most, hanem október közepe óta karácsony van. Meg mikulás. Meg advent és lassan szilveszter meg húsvét is egyszerre. Ennyi erővel akár ki is tehetnék egyszerre az összes terméket januárban, aztán majd eldönti a vásárló évközben, hogy melyik hónapban mit vegyen.

Flegma vagyok, tudom. Valamelyik alkalommal csak álltam a csokimikulások előtt és arról beszélgettem egy másik vásárlóval - a gyönyörű, őszi, napsütéses 25 fokban, rövid ujjú felsőben -, hogy vajon milyen hónapot írunk. A döbbenetemben mások is osztoztak. Érthető a marketing és az, hogy karácsonyig minél többet vásároljunk, de hol marad az ünnepre hangolódás, a vágyott hóesés, a decemberi tél hangulata… Egy kicsit várhatnának még az ajándékvásárlás erőltetésével. Az egyik üzletben tegnap a kezembe nyomtak egy csomag csillagszórót, a vásárlás „jutalmául”.

„Most komolyan, kinek van karácsonyi hangulata már ilyenkor?”

„Idegesítő, irritáló, ünneprontó”

„Pár év és egész évben karácsony lesz”

„Miért a baj, ha már most kirakják, legalább nem az utolsó pillanatban veszik meg az emberek”

„Én szoktam korán vásárolni, de ez nem azért van, mert az üzletek kirakják. Régen is korán vettem meg”

- Ilyen és ehhez hasonló hozzászólásokat olvasok erről a neten. Mindenkinek igaza van. Vagy mégse?

Szeretem a karácsonyt. Igazán jó dolog hangolódni, karácsonyi zenék mellett ajándékot csomagolni, vagy a bevásárló listámmal megvenni a diót a bejglihez, kacsát a vacsorához, ünnepkor együtt lenni, közösen szentmisére menni.

Az efféle erőltetett korai marketinggel azonban félő, hogy épp elmúlik, kialszik a várakozás lángja, hiszen már ősszel nekiállunk összevásárolni a szükséges (és sok kevésbé szükséges, de ha már akciós…) termékeket. Pedig decemberben is biztosan lehet kapni majd szaloncukrot és csoki mikulást is. Akkor nem ráér?

Fontos ezt a készülődést akár már októberben elkezdeni, és ha igen, akkor mivel töltjük a hátralévő időt karácsonyig?

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A rejtvényfejtés pozitív hatásai

A rejtvényfejtésnek rengeteg pozitív hatása van – nem csak szórakoztató, de az agyadnak is igazi edzés! Nézzük melyek az előnyei!

Miért annyira népszerűek a virtuális futások?

A virtuális futóversenyek szuper lehetőséget jelentenek azoknak, akik szeretnének részt venni versenyeken, de nem feltétlenül tudnak vagy akarnak elutazni egy adott helyszínre.

Utazás a főváros eldugott múzeumjaiba

Múzeumokat manapság mindenki ismer. Vannak a világhírűek, mint például a Louvre és vannak a hazai szinten ismertek is, mint például a Magyar Nemzeti Múzeum. Azonban mi a helyzet azon helyekkel, amelyek csak kevesebb embert vonzanak, kevésbé népszerűek és olcsóbb, rövidebb elfoglaltságot kínálnak? Az alábbi cikkben néhány kevésbé népszerű fővárosi kiállítóhelyet ismerhetünk meg.