Menü

Tudják-e a férfiak, hol van a nők vaginája? És a nők?

Gyakran lehet olvasni még a 21. században, az állítólagos női emancipáció idején is a közösségi oldalakon olyan megjegyzéseket, illetve hozzászólásokat a nőkre vonatkozóan, hogy „tyúkagyú” vagy „a gyengébbik nem”. Vessünk most egy pillantásra a férfiak női fizikumáról alkotott tudására!

Egy kutatásból kiderült ugyanis, hogy a férfiak 50%-a egy női test térképén nem tudja pontosan megjelölni, hol van a nő vaginája. (Na, de kérem uraim…!)

A kutatásban ezer férfi vett részt, az eredmény így született. A csoport az egész vizsgálatot azért kezdte, mert aggasztotta őket, ahogy a férfiak a nőgyógyászati problémákat megközelítik. Sokan bevallották, a legfőbb problémájuk, hogy kellemetlenül érzik magukat, ha ilyen témáról kell beszélniük, ami a 18 és 44 év közötti résztvevők esetében azt jelentette, hogy zavarban vannak, ha a „titkos női dolgok” megbeszélésére kerül a sor.

A kutatók, illetve az érintettek azt szeretnék elérni, hogy a férfiak szemében se legyen tabu a nőgyógyászati daganatokról beszélni, hiszen a mellrákról beszélni nem az. A dolog hátterében állítólag az iskolai években kapott kevés edukáció, illetve a nők testének ismeretét övező stigma rejlik.

Az elmúlt évben egy olyan felmérés is született, amelyben a nők 44%-a nem tudta meghatározni a vagina elhelyezkedését, és 60% még a szeméremajkakat sem tudta identifikálni. (Úgy tűnik hölgyeim, mi sem vagyunk ma született bárányok… :) )

A férfiaknak kifejezett szerepe lehetne abban, hogy a téma tabuként való kezelése megszűnjön. A daganatok megelőzése érdekében nagyon fontos, hogy figyeljünk a testünk (és partnerünk testének!) változásaira.

Tanuljunk magunkról és egymásról, uraim, támogassuk a hölgytársadalmat, hogy nekik se kelljen titkolózniuk!

Felhasznált irodalom: innen

Munkahelyi motiváció?

Minden vezető sikeres cégre és lelkes munkatársakra vágyik, akik szakmailag kiválóak és minden nap a legjobb formájukat hozzák. A valóság azonban nem ilyen egyszerű. Még a legjobbnak tűnő munkatárs esetében sem lehetünk teljesen biztosak abban, hogy ugyanolyan teljesítményt nyújt napról-napra, és mindig maximálisan eltökélt. Jó hír, hogy vezetőként nagyban befolyásolhatjuk, hogy egy dolgozó mennyire tudja és akarja kihasználni tehetségét! Lássuk, hogyan!

Mondj búcsút a megfelelési kényszernek!

A megfelelési kényszer egy olyan érzés, amikor valaki folyamatosan igyekszik megfelelni saját vagy mások elvárásainak. Ez lehet saját belső kényszer, társadalmi nyomás, munkahelyi elvárás. A megfelelési kényszer stresszt és szorongást okozhat. Ha Önök is azok közé tartoznak, akik szeretnének mindenkinek megfelelni, akkor érdemes elolvasniuk cikkünket.

Mit tegyünk éjszakai köhögés ellen?

Az éjszakai köhögés több okból is kialakulhat, lehet szezonális megfázás, arcüreg- vagy mandulagyulladás, esetleg a fűtési szezonra jellemző száraz levegő vagy akár asztma, allergia miatt. Ha a tünetek tartósan fennállnak, orvosi segítséghez kell fordulni.

Az elliptikus tréner több fantasztikus hatása

Sokak számára a mindennapi futás fájdalmakhoz, sérülésekhez vezethet. Ennek megakadályozása érdekében az aktív helyreállítási edzéseket érdemes beépíteni a futóprogramba, ez ugyanis ad egy kis szünetet, kicsit változtat a rutinon, ez pedig segít fenntartani a motivációt.

A féltékenység okai és jelei

A féltékenység egyike a normális és alapvető érzelmeinknek, mégsem szeretjük beismerni, sőt, tagadjuk is. Pedig mindenki érzett már féltékenységet, akár a testvérével vagy szüleivel szemben, mégis a párkapcsolatokat képes a legnagyobb mértékben megmérgezni ez az érzelem. Miből fakadhat a féltékenység, melyek a kiváltó okok és hogyan tudunk megbirkózni vele?