Legyünk szuperjól akár két hét alatt!
- Dátum: 2017.08.13., 12:28
- diák, egészség, eredmény, étkezés, étrend, felnőtt, gyümölcs, jólét, kutatás, motiváció, pszichológia, tudomány, zöldség
A zöldségek és gyümölcsök az egészséges étrend nélkülözhetetlen részét képezik. Szerencsére az előnyeik nem csak a fizikai egészségünkhöz köthetőek. Egy új kutatás szerint, ha többet fogyasztunk belőlük, 2 hét alatt a pszichológiai jólétünk is javulásnak indul.
A vizsgálatok során fiatal felnőttek 14 napon keresztül egyre több zöldséget, illetve gyümölcsöt fogyasztottak. Elmondásuk alapján motivációjuk és vitalitásuk szintje növekedett.
Bizonyos amerikai szervezetek szerint egy felnőttnek napi körülbelül két csészényi gyümölcsöt és két vagy három csészényi zöldséget kellene megennie. Ez gyümölcsök esetében körülbelül egy fél grapefruitot vagy egy nagyobb narancsot jelent, egy csészényi zöldség pedig egy nagy paprikának felel meg.
Az egészséges étrend részeként a zöldségek és a gyümölcsök csökkenthetik az elhízás, a II-es típusú cukorbetegség, a szívbetegségek, az agyvérzés és néhány daganattípus kialakulásának kockázatát is. Javíthatják a mentális egészséget.
A vizsgálatról…
171 fő 18 és 25 év közötti diákot vontak be a vizsgálatba, akik három csoportra lettek osztva. Az első csoport tovább étkezett eddigi szokásai szerint, a második csoport két alkalommal friss zöldséget és gyümölcsöt kapott minden nap, a harmadik csoport pedig előre kifizetett kuponokat, illetve szöveges emlékeztetőket kapott, hogy több gyümölcsöt és zöldséget vegyenek magukhoz.
A tanulmány elején és végén a résztvevők pszichológiai felmérésen vettek részt, amely során a hangulatot, a vitalitást, a motiváció mértékét, a depresszió és idegesség jeleit és a mentális egészség, valamint jólét egyéb meghatározói faktorait értékelték.
Eredmények
Azt találták, hogy akik személyesen extra zöldséget és gyümölcsöt kaptak az étrendjükhöz, ők fogyasztottak a legtöbbet. Ebben a csoportban tudták kimutatni a pszichológiai jólét növekedését. Ezen kívül nőtt a vitalitásuk és a motivációjuk.
A két hetes periódus alatt a másik két csoportban nem tudtak változást kimutatni.
A depresszió, illetve az idegesség jeleit illetően nem találtak eltérést. A legtöbb erre irányuló kutatás ugyanis hosszú időt és utánkövetést igényel, két hét ennek megfigyeléséhez nem elegendő idő.
Forrás: http://www.medicalnewstoday.com
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.
Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!
Hagyományos húsvét a modern világban

Mindenkinek kellemes húsvétolást kívánunk, családdal és barátokkal eltöltött programokat, élményeke, finom falatokat és jó időt a szabadtéri élményekhez! A húsvéti ünnep a megújulás és a hagyomány ünnepe.