Természetes nyugtatóink
- Dátum: 2017.06.01., 20:33
- gyógynövény, gyógytea, idegnyugtató, növény, nyugtató, stressz, stresszkezelés
Mindenki kerülhet olyan élethelyzetbe, amikor az áltagosnál, az elviselhetőnél nyugtalanabb vagy stresszesebb. Amennyiben mindössze életviteli nehézségekről van szó, úgy érdemes kipróbálni a nyugtató, ellazító és stresszcsökkentő hatású gyógynövényekből készült teákat.
A gyógyszertári altató- és nyugtatószerek, valamint antidepresszánsok nagy hátránya, hogy függőséget okozhatnak, mellékhatásokkal rendelkezhetnek, valamint a hangulatingadozásokat nem csak negatív, hanem pozitív irányba is megszünethetik. Természetesen van, amikor szükség van rájuk, ezt bízzuk szakemberre (ahogy ismerik a szlogent: kérje ki kezelőorvosa vagy gyógyszerésze tanácsát). Ha viszont nem erről van szó, akkor a segítségünkre siethet a természet kincsestára.
Igen sok gyógynövény rendelkezik nyugtató, idegnyugtató és stresszcsökkentő hatással. Aszerint érdemes válogatni közülük, hogy milyen egyéb problémák kísérik a szituációt. Erre mutatunk néhány példát.
Kiváló és ismert növények, amelyek nyugtató hatással bírnak a citromfű, a levendula, valamint az oly sokak által kedvelt orbáncfű. De van más lehetőség is!
- Az apró szulák akkor javasolt, ha a stressz asztmás tüneteket is okoz
- A ragadós és a közönséges galaj javasolt, ha a stresszhatást pajzsmirigy problémák kísérik
- Ajánlott a margitvirág, amennyiben az idegesség fejfájást vagy migrént okoz
- Alkalmas lehet a pásztortáska, ha a menstruációhoz kapcsolódó negatív hangulat jelentkezik
- Javasolt a pipacs szirma, ha valódi ellazultságot szeretnénk - ezt a mákfélékkel rokon növényt ráadásul a többivel ellentétben csak langyos vízbe kell áztatnunk, tehát bárhol egyszerűen elkészíthető (és éppen szezonja van)
- Kiváló lehetőség a vörös here (azaz a bíbor színű virággal rendelkező lóhere) férfiak számára idegnyugtatóként.
Amennyiben a gyógynövények ajánlott szedési idejéről, helyéről és felhasználásáról szeretne tájékozódni, ebben a könyvben talál részleteket.
A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
Húsvéti Csodák és Tojáskereső Kalandok!

Itt a húsvét, amikor a természet újra éled, a fák rügyet bontanak, a nap egyre többet mosolyog ránk és bizony, a húsvéti nyuszi is megérkezik!