Menü

Szeresd a reggeleket!

Bosszankodsz, hogy ismét csörög a vekker, és nem nyomhatod le elégszer a szundi-gombot? Morcosan próbálsz elbotorkálni a kávédig? Kissé nyűgös vagy reggelente, és jobb a közeledbe sem menni, míg fel nem ébredsz? Ha ismerősek a felsoroltak, akkor ideje változtatnod! Gondolj bele, mennyivel jobb lenne a napod, ha már a kezdet is pozitívan telne... Tegyél érte, hogy jókedvűen induljanak a napjaid! Segítünk.

Tudjuk, hogy ez jó kezdés milyen meghatározó, és ismerjük az első benyomás fontosságát. Egy állásinterjúnál, vagy párkapcsolati ismerkedésnél tisztában vagyunk vele, hogy a bizonyos első pillanat nem tér vissza... Sokan végig sem gondolják, hogy ugyanez igaz a napjaikra is, és esetleg azért olyan gyakori vendég náluk a rosszkedv, mert már a reggel is morcos hangulatban indult. Igen ám, de min kell változtatnunk ahhoz, hogy kellemesebbek legyenek a reggelek?

Este teremts jó reggelt!

Bizony már az előző nap estéje meghatározza, hogy miként fogunk másnap felébredni, "bal vagy jobb lábbal", ahogy a mondás tartja. Ismeretes, hogy ha nem vagyunk elég kipihentek, az rányomja a bélyegét a napunkra. Érdemes felmérni, hogy mi az az alvásmennyiség, ami nekünk már elengedő a jobb hangulathoz. Nem kell feltétlenül a nagykönyvhöz ragaszkodnunk, néha már 1-1 óra is meghatározó lehet.

Fontos, hogy az este nézett filmek, könyvek, az esti beszélgetések, gondolatok mind-mind meghatározóak lehetnek az éjszakai alvás szempontjából. Elalvás előtt tehát érdemes hanyagolnunk a gyilkolászós akció- és horrorfilmeket, sőt magát a képernyőt is! Helyette olvassunk inkább egy kellemes regényt.

Az elalvás előtti gondolatainkat pedig tudatosan átalakíthatjuk. Próbáljuk azokat a dolgokat vizualizálni, amiket szeretnénk elérni a jövőben, képzeljük magunkat kellemes helyekre és pozitív események közepébe!

Kiváló indulás

Sok embernek épp a szundi gomb és az apró, rövid reggeli kis alvások teszik nyűgössé a reggelt. Lehet, hogy úgy érezzük az első óracsörgéskor, hogy képtelenek vagyunk felkelni, mégis érdemes olyan trükköket bevetni, amivel nem nyújtjuk rétestésztaként az ébredést. Ha például rögtön megiszunk egy pohár vizet, amit már este az ágy mellé készítünk, az segíthet! Rengetegen alkalmazzák, hogy azonnal a telefonjukba mélyednek, és megnézik az e-mailjeiket, vagy a közösségi felületeket, mert ez felébreszti őket. Nos, a szakemberek szerint ez sem jó megoldás - habár a szundinál még mindig jobb - , hiszen úgy tehetjük pozitívvá, sőt produktívvá a reggeleket, ha input helyett output-ot alkalmazunk, tehát nem befogadunk, hanem kiárasztunk. Például lejegyezzük az álmainkat, összeírjuk a napi teendőket, leírjuk a céljainkat, vágyainkat, vagy azokat a dolgokat, amikért hálásak vagyunk.

A szemléletváltás szintén fontos ahhoz, hogy kellemesebben induljon a napunk. Emberek tömegei élnek abban a társadalomban szokásos tévhitben, hogy a reggelek borzasztóak és utáljuk őket. Pedig ez csak egy nézőpont, ami nem szolgál minket! Miért ne gondolhatnánk úgy a napkezdetre, mint az ősi népek, akik megünnepeltek minden napot, amikor felébredhettek? S miért ne tekinthetnénk úgy a reggeli-kezdeti órákra, mint napunk csodálatos alapozására, amellyel bebiztosíthatjuk későbbi pozitív hangulatunkat? Brian Tracy világhírű motivációs előadó például azt ismerteti, reggelenként mondjuk magunknak, hogy "ma valami csodálatos fog velem történni!" Mennyivel kellemesebb így, mint a szokásos morgolódás!

Hogyan befolyásolja a személyiségünk a sportolási szokásainkat?

A lelki beállítottságunk nagy hatással lehet arra, hogy milyen edzéstípusokat részesítünk előnyben, és hogyan motiváljuk magunkat a testmozgásra. Különböző lelki beállítottságok más-más megközelítéseket és motivációs tényezőket igényelnek. Az alábbi cikkben ezek variációjára nézhetünk meg példákat.

Tűzgyújtás szabadban és otthon: A gondtalan sütés-főzés szabályai

A nyári időszak beköszöntével egyre többen választják a nyílt ég alatti főzést. Akár a kertben, akár az erdőben, a kültéri főzőcskézés remek kikapcsolódási lehetőséget nyújt. Legyen szó grillezésről, bográcsozásról vagy szalonnasütésről, fontos, hogy betartsuk a tűzrakásra vonatkozó szabályokat és körültekintően járjunk el különösen szabadban.

Miért lehet stresszes a nyaralás?

A nyaralás a legtöbb ember számára a pihenés, kikapcsolódás és feltöltődés ideje – legalábbis elméletben, „papíron”. A valóság azonban sokszor mást mutat: a nyári szabadság időszaka nem ritkán feszültséggel, családi vitákkal, időnyomással vagy éppen kiábrándulással jár.

A rage baiting jelensége és működése

Biztosan sokan találkozunk a közösségi médiás görgetés közben dühítő tartalmakkal. Úgymond van az internetnek egy sötét része, ahol az indulatot kiváltó videók tömkelege nem véletlen baleset, hanem tudatosan előállított termék. Legyenek ezek közúti balesetes klipek, állatkínzás vagy valamilyen látványos társadalmi normaszegés formájában.

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.