Menü

Ingyenes WiFimentes zóna - otthon is tehetünk érte!

A 2012-es év végén, illetve a 2013-as év elején jelent meg egy Kit Kat által szponzorált kezdeményezés, melynek keretében Amszterdamban WiFimentes zónákat hoztak létre. Ezek az övezetek rendszerint egy 5x5 méteres területet takarnak, ahol mindenféle szignál beérkezése le van blokkolva, így az embereknek lehetőségük van arra, hogy egy rövid időre elmeneküljenek a folyton beérkező e-mailek és a közösségi oldalak állandó nyomása elől.

Joggal tehetnénk fel a kérdést, hogy miért nem kapcsolják ki önszántukból az okostelefonjaikon a folyamatos WiFi keresést vagy a mobil adatkapcsolatot. Gondoljunk csak bele! Mi hányszor tesszük ezt meg magunktól? Vagy ha mégis, mennyi ideig tart? 5 percig? 10 percig? Egy óráig?

Sajnos a civilizált ember önuralma erre a régióra már biztosan nem terjed ki olyan mértékben, amennyire az bizonyos helyzetekben szükségeltetik.

Ezzel ellentétben, ha tudatos jelenlétünket ide összpontosítjuk, ezek a WiFimentes zónák nagy segítségünkre lehetnek abban is, hogy később magunktól is képesek legyünk ellenállni a kísértésnek. Végülis annak az üzenetnek az elolvasása nem kibír még egy fél napot? Inkább töltsünk néhány nyugodt órát együtt a barátainkkal, a családunkkal, miközben természetesen egy Kit Katet nyammogunk. Ők ugyanis a reklám keretében így képzelik el a Wifimentes övezet szépségeit. :)

Szerencsére a kezdeményezés egyre elterjedtebb, egyre több helyen létesítenek ilyen területeket, amelyek népszerűsége is folyamatosan növekszik. Ehhez mi magunk otthon is hozzátehetünk. Az esti családi vacsorák vagy a vasárnapi közös ebédek alkalmával húzzuk ki az internetkábelt, kapcsoljuk ki a routerünket, és tudatosan töltsük időt együtt a szeretteinkkel!

Ilyenkor motivációs játékokat is játszhatunk, vagy csak egymás életére koncentráló kérdéseket tehetünk fel családunk tagjainak. Kinek mi volt a legjobb a napjában, mit vár a holnaptól, aznap mit tett annak érdekében, hogy elérje rövid-, illetve hosszú távú céljait, és így tovább. Remek beszélgetések kerekedhetnek egy-egy ilyen kezdeményezés nyomán.

Úgyhogy, kalandra fel, figyeljünk egymásra, és élvezzük a WiFimentes övezet szépségeit!

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!