Menü

Ne felejts otthon semmit!

Veled is előfordult már, hogy az irodakulcs vagy a telefonod nélkül indultál el otthonról, esetleg nem tetted be a telefontöltődet az utazópakkba? Bizony nagy bosszúságot, vagy kellemetlenséget tud okozni, ha valami elfelejtődik. Íme néhány praktikus ötlet, hogy máskor biztosan ne maradj a szükséges dolgaid nélkül!

1. Táskához csatolt lista utazáshoz

A legjobb módja annak, hogy mindig minden veled legyen, amire szükséged van, ha összeállítasz egy általános listát azokról a dolgokról, amiket az utazás alatt használni szoktál, és mindig veled kell legyen. A listát aztán kiegészítheted az útjaid során tapasztalataid szerint. Ha van olyan bőröndöd, utazótáskád, amihez ragaszkodsz, és mindig veled van, akkor a listát lyukaszd ki, és kösd hozzá! Már csak azért is praktikus, mert a hazaindulás előtt is ellenőrizni tudod, hogy mindent elpakoltál-e. Persze használhatsz "csekkolós" okostelefon-alkalmazást is erre a célra, de érdemes ezt is egyszer összeírni, kinyomtatni, mert a virtuális információk elveszhetnek, ha pl. tönkremegy a készülék.

2. Falmatrica

Ha jellemző rád, hogy a reggeli rohásban otthon hagyod a mobilodat vagy a pénztárcádat, akkor neked találták ki azt az előszobába tehető falmatricát, amely emlékeztet rá, hogy mit kell magaddal vinned. Szintén aranyos megoldás, ha krétafestékkel festesz egy felületet a falra, ahová kiírod a mini indulási listádat.

3. Ajtókilépő mondóka

A barátnőm adta nekem ezt a hatásos tippet, amikor már többször is előfordult velem, hogy lefagyva álltam a munkahelyem előtt, amelyet nekem kellett volna nyitnom, és nem vittem kulcsot... Érdemes kitalálni egy mondókát, versikét, amelyben szerepelnek azok a tárgyak, amiket mindenképp vinnem kell, s begyakorolhatom, hogy a bejárati ajtón kilépve elmondom a mondókát, és ellenőrzöm az abban szereplő tárgyakat. Mindössze egy perces művelet, de rengeteg bosszúságot megspórol!

4. Rajzolt helyek

Praktikus, de rendmániás egyéneknek is kellemes ötlet lehet: a komód egyik szabad felületén fessünk, rajzoljunk helyet azoknak a tárgyaknak, amiket mindig magunkkal kell vinnünk. Egy rublika az órának, egy a mobilnak, egy a kulcsnak... és ide mindig letehetjük érkezéskor, nem kell keresgélnünk később, hanem egy mozdulattal a táskánkba pakolhatunk minden szükségeset.

5. Okos távozás a tett helyszínéről

Persze nem csak induláskor felejthetünk el dolgokat, hanem előfordulhat, hogy a munkahelyen, a nyaralás helyszínén vagy a buszon felejtünk valamit. Férjem kiváló praktikája, hogy mindig körülnéz távozás előtt, bárhol is tartózkodik, s már a gyerekekkel is igen jól sikerült begyakoroltatnia ezt a technikát. Nem egyszer így sikerült mégis magunkkal vinni valamit, amit vendégségben felejtettünk volna, vagy felkapni az utolsó pillanatban a majdnem asztalon felejtett telefont.

21 nap

Lehet, hogy most úgy tűnik számodra, hogy még a praktikákat is elfelejted az indulás előtti rohanásban, de kitartás! A szakemberek szerint mindössze 2-3 hétre, maximum 21 napra van szükség ahhoz, hogy valamilyen kisebb szokást a magunkévá tegyünk. Ennyi idő alatt tehát beépíthetsz olyan praktikus, újfajta rutinokat az életedbe, melyek aztán sok bosszúságtól kímélnek meg a későbbiekben.

"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?

Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.

Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.

A színek hatásai

A színeknek kiemelkedő szerepük van az életünkben. Kutatások szerint egyes érzelmek sokkal jobban társíthatók egy adott árnyalathoz, mint bármely másikhoz. Mivel a környezetünk képes befolyásolni a hangulatunkat is, így a színek pszichológiájának előnyeit a mindennapi életünkben is kamatoztathatjuk.

Online vagy offline? Digitális detox a nyaralás alatt

A telefonunk ma már a kezünk meghosszabbításává vált, a laptop pedig a virtuális kivetülésünk. Szinte észre sem vesszük, de folyamatosan online vagyunk, még akkor is, amikor épp pihennénk. Vajon szükségünk van digitális detoxra a nyaralás alatt, hogy feltöltődjünk és kikapcsolódjunk, vagy nincs akkora jelentősége?