Menü

Ne felejts otthon semmit!

Veled is előfordult már, hogy az irodakulcs vagy a telefonod nélkül indultál el otthonról, esetleg nem tetted be a telefontöltődet az utazópakkba? Bizony nagy bosszúságot, vagy kellemetlenséget tud okozni, ha valami elfelejtődik. Íme néhány praktikus ötlet, hogy máskor biztosan ne maradj a szükséges dolgaid nélkül!

1. Táskához csatolt lista utazáshoz

A legjobb módja annak, hogy mindig minden veled legyen, amire szükséged van, ha összeállítasz egy általános listát azokról a dolgokról, amiket az utazás alatt használni szoktál, és mindig veled kell legyen. A listát aztán kiegészítheted az útjaid során tapasztalataid szerint. Ha van olyan bőröndöd, utazótáskád, amihez ragaszkodsz, és mindig veled van, akkor a listát lyukaszd ki, és kösd hozzá! Már csak azért is praktikus, mert a hazaindulás előtt is ellenőrizni tudod, hogy mindent elpakoltál-e. Persze használhatsz "csekkolós" okostelefon-alkalmazást is erre a célra, de érdemes ezt is egyszer összeírni, kinyomtatni, mert a virtuális információk elveszhetnek, ha pl. tönkremegy a készülék.

2. Falmatrica

Ha jellemző rád, hogy a reggeli rohásban otthon hagyod a mobilodat vagy a pénztárcádat, akkor neked találták ki azt az előszobába tehető falmatricát, amely emlékeztet rá, hogy mit kell magaddal vinned. Szintén aranyos megoldás, ha krétafestékkel festesz egy felületet a falra, ahová kiírod a mini indulási listádat.

3. Ajtókilépő mondóka

A barátnőm adta nekem ezt a hatásos tippet, amikor már többször is előfordult velem, hogy lefagyva álltam a munkahelyem előtt, amelyet nekem kellett volna nyitnom, és nem vittem kulcsot... Érdemes kitalálni egy mondókát, versikét, amelyben szerepelnek azok a tárgyak, amiket mindenképp vinnem kell, s begyakorolhatom, hogy a bejárati ajtón kilépve elmondom a mondókát, és ellenőrzöm az abban szereplő tárgyakat. Mindössze egy perces művelet, de rengeteg bosszúságot megspórol!

4. Rajzolt helyek

Praktikus, de rendmániás egyéneknek is kellemes ötlet lehet: a komód egyik szabad felületén fessünk, rajzoljunk helyet azoknak a tárgyaknak, amiket mindig magunkkal kell vinnünk. Egy rublika az órának, egy a mobilnak, egy a kulcsnak... és ide mindig letehetjük érkezéskor, nem kell keresgélnünk később, hanem egy mozdulattal a táskánkba pakolhatunk minden szükségeset.

5. Okos távozás a tett helyszínéről

Persze nem csak induláskor felejthetünk el dolgokat, hanem előfordulhat, hogy a munkahelyen, a nyaralás helyszínén vagy a buszon felejtünk valamit. Férjem kiváló praktikája, hogy mindig körülnéz távozás előtt, bárhol is tartózkodik, s már a gyerekekkel is igen jól sikerült begyakoroltatnia ezt a technikát. Nem egyszer így sikerült mégis magunkkal vinni valamit, amit vendégségben felejtettünk volna, vagy felkapni az utolsó pillanatban a majdnem asztalon felejtett telefont.

21 nap

Lehet, hogy most úgy tűnik számodra, hogy még a praktikákat is elfelejted az indulás előtti rohanásban, de kitartás! A szakemberek szerint mindössze 2-3 hétre, maximum 21 napra van szükség ahhoz, hogy valamilyen kisebb szokást a magunkévá tegyünk. Ennyi idő alatt tehát beépíthetsz olyan praktikus, újfajta rutinokat az életedbe, melyek aztán sok bosszúságtól kímélnek meg a későbbiekben.

Használt ruhát venni menő!

Sokan szeretik a használt ruha piacot, hiszen fantasztikus és egyedi darabok bújnak meg olykor-olykor a túrkálókban, ami manapság már egyáltalán nem kínos dolog.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Óvjuk okoseszközeinket, gyógyszereinket a melegtől!

Nem csak az emberek viselik nehezen a kánikulát, hanem a technológiai eszközök is megsínylik a szélsőséges időjárást. Az extrém időjárás nem csak az emberek életét nehezíti meg, de használati tárgyainkban is kárt tehet.

Kemping a kertben

Szeretnéd átélni egy kemping hangulatát, de nincs rá lehetőséged, hogy elutazz otthonról? Rendezz be a kertedben egy sátrat, és éld át otthonról a szabadban töltött éjszaka autentikus hangulatát, az otthon közelségének előnyeivel fűszerezve!

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.