A közös családi vacsorák ereje
- Dátum: 2017.03.29., 20:39
- család, egészség, étel, étkezés, gyermek, háztartás, kapcsolat, kommunikáció, közösség, lélek, test, vacsora
Sokan emlékeznek a gyermekkori családi vacsorákra, és fel tudunk idézni nagyszerű emlékeket a konyhában töltött estékről, esetleg éjszakákról. Talán nem is ritkán fordult ez elő. A szüleink vacsorát készítettek, mi segítettünk nekik, közösen ültünk le az asztalhoz, és ettünk... Ennyire egyszerű volt.
Sajnos azonban a családi étkezések fogalma az évek során megváltozott. Sokaknak nehéz összehozni heti egy-két közös családi vacsorát. A rengeteg munka, a gyerekek extra délutáni elfoglaltságai, a sok tanulnivaló mellett a közös evés nagyon háttérbe szorult.
A körülmények megváltoztak, az élet úgy tűnik, bonyolultabb, mint 30 évvel ezelőtt, a családok igénylik a közös esti étkezéseket. Nem gond, ha ez csak heti egy-két alkalomra korlátozódik, viszont mindenképpen jótékony hatással van az agyra, testre és a lélekre.
Ha a családi vacsorák eddig nem képezték a háztartásunk részét, attól még szükség van rá. Ha a nulláról kezdjük, próbáljuk rendszeresíteni ezeket az alkalmakat a hét minden napjára, beleértve a hétvégéket is. Jó, ha ezek az étkezések gondosan szervezettek, például előre kinézett recept alapján készített egészséges ételeket fogyaszthatunk.
Az alábbiakban négy előnyről olvashatunk, amelyeket bogarászva kedvet kaphatunk hozzá, hogy szokássá alakítsuk a fentebb leírtakat!
1. Megtaníthatjuk gyermekeinket főzni: a szülőknek ez egy remek lehetőség, hogy tanítsák gyermekeiket az étel alapanyagok helyes kezelésére. Megoszthatjuk a családi recepteket is.
2. Együtt dolgozhatunk, és felelősségre oktathatjuk gyermekeinket: ezek a tevékenységek együttműködést igényelnek. Ha a konyhában együtt tevékenykedünk, számos lehetőséghez jutunk, hogy felelősségvállalásra tanítsuk a kisebbeket. Jó ötlet a feladatok napi cserélgetése is egymás között. Változhat, hogy ki teríti meg az asztalt, ki aprítja a zöldséget, ki takarítja le a konyhapultot.
3. Kapcsolatápolás és kommunikáció: ez az a helyzet, ahonnan távol KELL tartanunk az elektromos eszközöket. Kapcsoljuk ki a tv-t, a telefonokat halkítsuk le. Ez az időszak legyen szent mindannyiunk számára, és ösztönözzük családtagjainkat, hogy beszélgessenek egymással!
4. Az egészséges étel egészséges gyermeket rejt: azok a gyermekek, akik rendszeresen családi körben vacsoráznak, több gyümölcsöt, zöldséget, vitamint, ásványi anyagot fogyasztanak, és kevesebb fagyasztott ételt, cukros italt vesznek magukhoz.
A felsorolt előnyök érvekként is felsorakoztathatóak az esti közös étkezések mellett, úgyhogy nem is ejtetnénk erről több szót: közös családi vacsorára fel!
Forrás: www.patient.co.uk
Hideg terápiával az egészség megőrzéséért
Nem is gondolnánk, hogy a hideg mennyi mindenre megoldás lehet, pedig a szervezetünknek időnket, vagy akár minimális dózisokban a mindennapjaink részeként igenis jót tehet a hideg víz, vagy az extrém hőmérsékletek jótékony hatásait kihasználó terápiás módszerek.
Vonzd be a szerencsét Feng Shui-val!
Teljességgel lehetetlen, hogy azonnal elkezdjem a készen és szépen berendezett otthonom megvariálni, átfesteni, újra gondolni, azonban nem elképzelhetetlen néhány egyszerű tipp ahhoz, hogy a Feng Shui-t megteremthessem a lakásomban.
Műszempilla, műköröm és társai tizenéves korban
Normális dolog-e, ha tízévesen gyantáztat a kislány, tizenkét évesen már műszempillát visel, a műköröm pedig már alapdolog – egyre korábbra tolódnak a szépészeti trendek, mit gondolnak erről szakemberek, erről elmélkedünk mai cikkünkben.
Zokniban aludjunk vagy ne?
Van, aki el sem tudja képzelni, hogy éjszakára is zoknit viseljen, míg más a legnagyobb melegben sem tud másképp elaludni (jelen). Vajon milyen hatással van az egészségre a zokniban, fehérneműben alvás?
Mesterséges intelligencia és az idősebb generációk
A mesterséges intelligencia, rövidítve csak MI technológiák rohamos fejlődése nem csupán a fiatal generációk életét formálja át, hanem egyre inkább befolyásolja az idősebb korosztály mindennapjait is. Az olyan lehetőségek, mint a digitális-, adminisztratív asszisztensek, az öngyógyászati rendszerek hatalmas előnyöket nyújtanak az idősebb generáció számára is.