Menü

Segítség a férfiaknak - péniszimplantátumok

A minap lehetőségem volt egy andrológussal beszélgetni. Ő egy olyan szakorvos, aki a férfigyógyászat széles skálájával foglalkozik, mint például a prosztata problémái, merevedési zavarok vagy férfimeddőség. Az én szememben ez a terület (is) csodálatra méltó. Számos dolog vizsgálata és természetesen kutatása is ide tartozik, többek között a spermiumok vizsgálata, a korai magömlés okainak felderítése, a szexuális zavarok okainak felkutatása vagy a férfi megtermékenyítő képesség vizsgálata.

A szakorvossal való találkozás során véletlenül támadt lehetőségem megismerkedni a jelenleg elérhető, két pénisz implantátummal. A doktor úr két grafikus videó segítségével magyarázta el a folyamatok lényegét, amelyek engem lenyűgöztek - mert minden gyakorlati gyógyító tevékenység csodálatot kelt bennem.

Jelenleg kétféle technika elérhető azok számára, akik merevedési problémákkal küszködnek, és a mindennapi szexuális életükön az alkalmazott gyógyszerekkel sem tudnak kielégítő eredményeket elérni.

Az egyik, az olcsóbb, egyszerűbb módszer a hajlítható hímvessző, amikor egy implantátumot ültetnek a hímvesszőbe. Ebben az esetben a hímvessző állandóan merev, tehát merevedési problémák már biztosan nem fognak jelentkezni (eközben a beidegződés állandó marad, tehát a közösülés ugyanolyan élvezetet nyújthat), viszont az állandó merevség a páciens számára zavaró, kényelmetlen lehet a hétköznapok során. Ennél az opciónál, a hímvessző - ha éppen nincs használatban - lehajlítható.

A második lehetőség a folyadékpumpás vagy hidraulikus transzplantáció. Ebben az esetben a herezacskóban helyeznek el egy apró pumpát, amelynek segítségével a hímvessző folyadékkal telíthető, így érhető el vele az erekció. Ha már nincs szükség a merev hímvesszőre, "leeresztésére" egy szelep is be van építve, amelyet megnyomva a hímvesszőből kiáramlik a folyadék, és ellazult állapotot vesz fel. Ez a módszer a mindennapok során is kényelmesebb, egyébként pedig élethosszig tartó garancia vonatkozik rá. Ha elromlik a beépített szerkezet, a gyártó ingyen cseréli.

Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.

Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.

Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?

Mit kell tudni a sérvről?

A sérv (hernia) akkor alakul ki, amikor valamely belső szerv kórosan előtüremkedik abból az üregből, ahol normál esetben elhelyezkedik (például hasüreg vagy mellüreg). Ez akkor fordulhat elő, ha a hasfal vagy más hasonló szerkezet veleszületett vagy szerzett gyengesége miatt (például műtéti heg), egy nyílás meggyengül és kitágul. Ezen keresztül a belső tartalom a hasfalon vagy más hasonló struktúrán keresztül kijut, a sérvkapun át, és a sérvtömlőként viselkedő hártya előtt tolódik ki, így a hasüregen kívülre kerül.

Veszélyes, ha lenyeli a gyerek a rágógumit?

Sok szülő megijed, amikor gyermeke véletlenül lenyel egy rágógumit – de vajon jogos-e az aggodalom? A szakértők szerint a legtöbb esetben nincs ok pánikra, de bizonyos körülmények között a rágógumi lenyelése komoly egészségügyi kockázatokat is jelenthet.