Menü

Telekocsizol? És nem félsz? Nem.

A telekocsizás mind környezetvédelmi, mind pénzügyi szempontból megéri, sokan mégis tartanak a kockázataitól. Pedig a tapasztalatok azt mutatják, hogy kevés okunk van a bizalmatlanságra. De pár beállítással, kis figyelmességgel növelni tudjuk a biztonságérzetünket.

Kezdjük az alapokkal, miért érdemes telekocsizni? Elsősorban környezetvédelmi szempontokat szokás emlegetni, aminek van is létjogosultsága. Utazás közben érdemes megfigyelni az autókat - a legtöbb tényleg szinte üresen, 1-2 fővel közlekedik. Emellett fontos, hogy az autósnak plusz bevételt jelent, ha telekocsizik, hiszen valaki hozzájárul az utazás költségeihez, ráadásul az utas partnernek is kedvező az üzlet, hiszen a tömegközlekedésnél kényelmesebben és gyorsabban utazhat.

A taxizás során híressé vált drámai esetek azonban sokakat tettek bizalmatlanná a telekocsizást illetően is. Azt mondják, tartanak a zaklatás, valamint a rablás kockázataitól. Ezzel ellentétesek viszont a telekocsizók tapasztalatai, mert a legtöbben nagyon pozitívan nyilatkoznak a rendszerről. Az átlagos beszámolók arról szólnak, hogy a telekocsizó utasok, valamint autósok kedvesek, lazák, és kellemes ismeretségek születnek az utak során.

Ha szeretnénk a biztonságra törekedni, akkor minden esetben nézzük meg az autós, vagy az utas értékelését, adatlapját, hiszen erre van lehetőség a telekocsi rendszerben. Itt láthatjuk az eddigi utastársak tapasztalatait az illetővel kapcsolatosan. A hölgyek még azt is beállíthatják, hogy csak női utastársakat keresnek.

A legtöbb negatív telekocsis tapasztalat arról szól, hogy az utas nem fizette ki az utazás költségeit. Ez ellen csak annyit lehet tenni, hogy az értékelésben jelezzük a kritikát, így mások is láthatják azt. Más módon nehéz kiküszöbölni ezt a problémát, hiszen a szolgáltatás igénybevétele után szokás fizetni. Szerencsére azonban ez ritkán fordul elő, és a legtöbb utas korrekt és pontos. Amit természetesen a rendszer is segít, hiszen előre látja az igénybevevő az utazásért elkért összeget. Amennyiben telekocsit veszünk igénybe, tegyük meg, hogy a megjelölt összeggel pontosan készülünk, így még abból sem adódhat probléma, ha a sofőr nem tud visszaadni.

Bátran próbáljuk ki a telekocsizást - könnyen lehet, hogy annyira megszeretjük, hogy egy idő után természetessé válik, hogy utazásainkat meghirdetjük, vagy a közlekedés ezen formáját vesszük igénybe.

Hűsítő nyári gyógynövények

A gyógynövények sokasága elérhető akár egy szépen kialakított, parkosított kertben is, vagy a konyhakertben, többet használhatunk a nyári melegben is.

Komposztálás – a természet körforgása otthon

A komposztálás nem csupán egy zöld hóbort – valójában az egyik legegyszerűbb és leghasznosabb módja annak, hogy csökkentsük a háztartási hulladék mennyiségét, miközben értékes tápanyagot adunk vissza a természetnek.

Medencetisztítás és karbantartás: Így őrizd meg a víz tisztaságát egész szezonban

A kerti medence nyáron a pihenés egyik legjobb formája, de ahhoz, hogy mindig tiszta, higiénikus és élvezhető legyen, rendszeres karbantartásra van szükség. Az alábbiakban bemutatjuk a legfontosabb lépéseket, eszközöket és tanácsokat a medencetisztítás hatékony elvégzéséhez.

Nordic walking – séta, ami jóval több a sétánál

A nordic walking – magyarul „északi gyaloglás” – első pillantásra egyszerű sétálásnak tűnhet két bottal. Ám ennél sokkal többről van szó: egy rendkívül hatékony, egész testet átmozgató, bárki által elsajátítható mozgásformáról, amely a skandináv országokból indult világhódító útjára.

Zero waste: törekvés egy tisztább jövő felé

A modern világ elképesztő ütemű fejlődése és a fogyasztási szokásai hatalmas mennyiségű hulladékot termelnek. Szinte mindent eláraszt a szemét: a rengeteg visszamaradt PET-palack, a fesztiválok után maradó szeméthegyek éppen csak a felszínét mutatják egy mélyen gyökerező problémának. Túlzó vásárlási szokások, élelmiszer felhalmozás, a termelés határainak figyelmen kívül hagyása – ezek mind olyan jelenségek, amiket tudatossággal el lehetne kerülni.