Menü

Telekocsizol? És nem félsz? Nem.

A telekocsizás mind környezetvédelmi, mind pénzügyi szempontból megéri, sokan mégis tartanak a kockázataitól. Pedig a tapasztalatok azt mutatják, hogy kevés okunk van a bizalmatlanságra. De pár beállítással, kis figyelmességgel növelni tudjuk a biztonságérzetünket.

Kezdjük az alapokkal, miért érdemes telekocsizni? Elsősorban környezetvédelmi szempontokat szokás emlegetni, aminek van is létjogosultsága. Utazás közben érdemes megfigyelni az autókat - a legtöbb tényleg szinte üresen, 1-2 fővel közlekedik. Emellett fontos, hogy az autósnak plusz bevételt jelent, ha telekocsizik, hiszen valaki hozzájárul az utazás költségeihez, ráadásul az utas partnernek is kedvező az üzlet, hiszen a tömegközlekedésnél kényelmesebben és gyorsabban utazhat.

A taxizás során híressé vált drámai esetek azonban sokakat tettek bizalmatlanná a telekocsizást illetően is. Azt mondják, tartanak a zaklatás, valamint a rablás kockázataitól. Ezzel ellentétesek viszont a telekocsizók tapasztalatai, mert a legtöbben nagyon pozitívan nyilatkoznak a rendszerről. Az átlagos beszámolók arról szólnak, hogy a telekocsizó utasok, valamint autósok kedvesek, lazák, és kellemes ismeretségek születnek az utak során.

Ha szeretnénk a biztonságra törekedni, akkor minden esetben nézzük meg az autós, vagy az utas értékelését, adatlapját, hiszen erre van lehetőség a telekocsi rendszerben. Itt láthatjuk az eddigi utastársak tapasztalatait az illetővel kapcsolatosan. A hölgyek még azt is beállíthatják, hogy csak női utastársakat keresnek.

A legtöbb negatív telekocsis tapasztalat arról szól, hogy az utas nem fizette ki az utazás költségeit. Ez ellen csak annyit lehet tenni, hogy az értékelésben jelezzük a kritikát, így mások is láthatják azt. Más módon nehéz kiküszöbölni ezt a problémát, hiszen a szolgáltatás igénybevétele után szokás fizetni. Szerencsére azonban ez ritkán fordul elő, és a legtöbb utas korrekt és pontos. Amit természetesen a rendszer is segít, hiszen előre látja az igénybevevő az utazásért elkért összeget. Amennyiben telekocsit veszünk igénybe, tegyük meg, hogy a megjelölt összeggel pontosan készülünk, így még abból sem adódhat probléma, ha a sofőr nem tud visszaadni.

Bátran próbáljuk ki a telekocsizást - könnyen lehet, hogy annyira megszeretjük, hogy egy idő után természetessé válik, hogy utazásainkat meghirdetjük, vagy a közlekedés ezen formáját vesszük igénybe.

Őznász a közutakon (is) - Veszélyes időszak kezdődött az autósokra

Hazánkban az utakon elütött nagyvad háromnegyede őz. Az őzbalesetek döntő része pedig pont ezekben a hetekben történik.

Villámlás és mennydörgés – tudod, mit kell tenned?

Mindenki találkozott már olyan viharral, ami hangos dörgéssel és villámlással járt, de vajon mindenki tudja e, hogy ilyenkor mit kell tenni?

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Miért ilyen sekély a Balaton?

A Balaton Európa egyik legsekélyebb tava, de vajon miért alakult így, és hogyan befolyásolja ezt a jövőben a klímaváltozás? A „magyar tenger” különleges geológiai múltja és a globális felmelegedés hatásai olyan kérdéseket vetnek fel, amelyek túlmutatnak a nyaralás élményén.

Kerti túlélőkalauz: mit tehetünk a perzselő hőség ellen?

A nyári hónapok egyre forróbbak, és a hosszan tartó hőség nemcsak minket, hanem a kertjeinket is próbára teszi. A kiszáradt fű, a lekókadt virágok és az elsárgult levelek látványa minden kerttulajdonos rémálma! Mit tehetünk a perzselő hőség ellen?