Menü

Gyógynövénypatika mindenféle menstruációs problémára

A természet segítséget nyújt rengeteg egészségügyi gondra. A nők nagyon sokféle gyógynövény közül válogathatnak aszerint, hogy milyen jellegű problémájuk adódott a havi vérzésükkel kapcsolatosan. Íme a lehetőségek tárháza!

Miért jó gyógynövényeket használni az egészségünk megőrzése és javítása érdekében? Mert teljesen természetes, egyszerűen alkalmazható és kíméletes gyógymódot jelent, a gyógyszerekkel szemben általában mindenféle mellékhatások nélkül. Azt viszont érdemes tudni, hogy a gyógyszerhez szokott, orvossággal terhelt szervezet számára idő lehet, mire átáll a lágyabb és természetesebb gyógymódokra. Meg kell hagyni ezt az időt a testünknek, érdemes lehet!

Cickafarkfű: A mentruációs problémák első számú természetes csodafegyvere. Segít a vérzés csökkentésében, a menstruációt kísérő tünetek és problémák kezelésében, és gyógyítja a különféle nőgyógyászati problémákat, mint például a ciszta. A havi vérzés rendszeresebbé tételében is hasznosnak bizonyulhat. Figyelem: fogamzásgátló tablettával védekező hölgyeknek nem ajánlott, mert csökkentheti annak hatását! Teája kissé kesernyés, de szokható ízű. Érdemes lehet keverni például körömvirággal vagy diólevéllel, aszerint, hogy milyen problémára használjuk.

Pásztortáska: Vérzéscsökkentő hatása miatt előszeretettel ajánlják a menstruáció erősségének csökkentése érdekében, de a menzesz kísérőpanaszait is kiválóan orvosolja.

Levendula: Elsősorban a menstruációt megelőző vagy kísérő hangulati problémák kezelésére javasolt a hatékony nyugtató és kedélyjavító hatása révén, valamint a fejfájásos vagy migrénes kísérőtünetek kezelésére.

Margitvirág: Ez a kamillához nagyon hasonló virágzatú növény csökkenti a menstruációt kísérő fájdalmakat, valamint szintén hatásos a havi vérzéssel egyidejűleg sokaknál jelentkező migrén elmulasztásában.

Palástfű: Csökkenti a havi vérzést jó összehúzó hatása révén, de az általános menstruációs szabályozásban is ügyes.

Körömvirág: Szintén a menstruációs ciklus helyreállításában hatékony, ráadásul teája igen finom és illatos, így használhatjuk a másfajta gyógyteák ízének előnyösítésére is.

Barátcserje: Bogyója rendszeresebbé teszi a menstruációt hormonserkentő hatása segítségével.

Szilvalevelű bangita: méhlazító, görcsoldó és összehúzó hatása miatt ajánlatos a menstruációs fájdalmak kezelésére.

Szellőrózsa: Szintén a menstruációs fájdalmak kezelésére ajánlott görcsoldó hatása révén. Fontos, hogy nem frissen használatos, hanem a hajtás szárítmányát alkalmazzuk.

Vasfű: Kiváló idegnyugtató hatása miatt segít a levertségen, a feszült idegállapoton. Kedélyjavító hatású, csökkenti az érzelmek hullámzását.

Természetesen minden esetben kérjük ki szakember segítségét! Nem minden orvos nyitott a természetes gyógymódokra, de lehet olyan szemléletű doktorokat találni, akik az alternatív lehetőségeket is ismerik és ajánlják. Segíthet ezen kívül természetgyógyász, fitoterapeuta, vagy más gyógynövény-szakértő is, az orvosi vizsgálatokat azonban ilyenkor se hanyagoljuk el.

Hogyan hat a nikotin a szervezetünkre?

A cigaretta elszívása során belélegzett füst 90%-a a tüdőbe jut, innen a vérbe kerül és 8 másodperc múlva eléri az agyat; olyan gyorsan, mint egy vénás injekció.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.